Démon zatracení

• USA The Wretched (více)

Z lesa se mezi lidi vplížilo starobylé zlo, čerstvé kytky v záhonech záhadně vadnou a umírají, místo dítěte najde matka v postýlce několik svázaných suchých větví. Tisíc let stará čarodějnice vylezla ze své skrýše v kořenech stromu. Těžko ji poznáte, může žít v kůži někoho jiného. A živí se výhradně dětmi.
Teenager Ben je po rozvodu rodičů trochu divoký a tak ho matka pošle zklidnit se na léto do malého města ke svému tátovi. Najde si brigádu, nudí se a má čas pozorovat. Všimne si proto menšího kluka ze sousedství, který si hraje v okolí, všimne si taky, když zmizí a nikdo ho nehledá, všimne si seschlých úplně čerstvých kytek v okolí, všimne si, že máma toho menšího kluka se chová hodně podivně. A nemůže si nevšimnout, že táta toho menšího kluka tvrdí, že žádného syna nemá. Vypadá to, že je jediný, kdo si kluka ze sousedství pamatuje a rozhodne se přijít věci na kloub. Ve sklepě u sousedů objeví strašlivé tajemství a od té chvíle mu půjde o život, stejně jako půjde o život dalších dětí z okolí. Tisíc let stará čarodějnice, mytický démon zapomnění a zatracení, je strašlivý protivník. Přestala se skrývat v okolních lesích a má hlad. (Bontonfilm)

Somewheres

Mnou dlouho očekávaný Démon zatracení je horor naprosto průměrný, který láká námětem - legenda o tisíc let staré lidožravé čarodějnici, která unáší a požírá malé děti (legenda skutečně existuje). Děj jsem rozdělila na dvě linie. První je trochu jako drama pro náctileté - sedmnáctiletý Ben se přestěhuje na léto k otci do maloměsta a tady chodí na brigádu, kouká po holkách a chodí na zábavy. Druhá linie je ta hororová, protože sleduje čarodějnici a její postupnou likvidaci sousední rodiny Bena. Její způsob je velice mazaný - vyhlédne si nějaké dítě, nechá okolí zapomenout na jeho existenci, zabije mu blízkou osobu a navlékne si její kůži jako masku. A aby to nebylo málo, očaruje výhodné osoby, které by jí mohly v jejích plánech pomoci. Přesně takový byl její postup i v případě Benových sousedů. Na celém filmu vidím jednu nejasnost: divák absolutně neměl naději z filmu pochopit, že Ben měl malého bratra Nathana, až do chvíle, kdy je to jasně řečeno. Malé náznaky sice jsou (např. 4 talíře u stolu), ale ty se dají vyložit více směry. Tento fakt mohl být divákům více naznačen a lépe zapracován do děje. Vyzdvihla bych zajímavou hudbu, která poukazuje na přítomnost čarodějnice a celkovou grafickou stránku (např. podzemí a čarodějnický strom) a masky. Negativně hodnotím podobu čarodějnice, která se ukáže až ve finálním boji v podzemí pod stromem - nepůsobila vůbec děsivě a připomíná mi démona z Insidious 4: Last key. ()

ZionelloSVK

Na prvý pohlaď sa zdá, že by mohlo ísť o pomerne slušný horor, ako je zvykom si popliesť kvalitu kamery, strhu a námetu s výsledným efektom, tak inak tomu nebolo ani tu. Príbeh pomerne plytký, ale atmosféra dobrá. Samozrejme chýbala logika a civilná postupnosť riešenia problémov od hlavných postáv a tiež celkovo film stráca na dynamike v akčných scénach,  upadá kvalita a akcia v strihu. Upadá aj napätie keďže scenár mi príde ku koncu už značne oslabený a na rýchlo dorobený o záverečnej scéne ani nehovorím, trápne hororové klišé na konci , standard. ()

drkaldj

Příběh dobrý, Potvůrka vypadá slušně. Herecky to vlastně taky ujde. Pořád tam je ale několik klišé, hlavně to nelogické chování postav. ()