V moci snů

V moci snov

Drama / Mysteriózní / Romantický / Thriller

USA, 2000, 105 min

• honajz

MOŽNÝ SPOILER! Ženská ve Francii má dvě děti, nemá manžela, má možnost chodit s jedním chlápkem. Když tahle ženská usne, probudí se v New Yorku v USA jako svobodná úspěšná manažerka. Ženská ve Francii nemůže kouřit, Američanka jo. Američanka si může dělat, co chce. Jde tedy o skutečné já jinak rozpolcené ženy. Když si to žena uvědomí, opustí své děti ve Francii a rozhodne se zůstat úspěšnou Američankou, co vše může. Takže film je na téma - dělej si, co chceš, i když budeš muset opustit své děti. Žádná oběť pro vlastní krev. (A to opomíjím technické detaily premisy - skoky, kdy jedna ženská nespí, ale přesto se ta druhá probudí.)(27.4.2009)

Nevím jak ostatním, ale mně se tento film líbil. Nese se ve správném tempu a ta atmosféra je rovněž povedená. Herecké výkony všech protagonistů jsou více než dobré. K Demi Moore bych mohl říci asi to, že to byla doposud nejlépe ztvárněná role. Dle mého je to vrchol její kariéry. Já dávám 4 hvězdičky (80%) za přijemnou romantiku + jednu navíc, protože hodnocení 39% je na tento film opravdu málo.(14.12.2008)

Jak tak čtu komentáře, mám pocit, že se všichni dívali na jiný film. 1.) Ona žádné děti neopustila. 2.) Vysněný milenec byl skutečný. Atd... To, že se v ději špatně orientovalo, považuji naopak za plus. O to víc, chtěl divák (já) zjistit, co to všechno znamená. Demi Moorová hrála bezvadně, byla velmi ženská a jemná, což mi u ní v jiných filmech scházelo (vždy jsem ji považovala "samici"). Hádanka byla vyřešena zcela jednoznačně. Prostě dobrý film.(22.7.2010)

• Ariella

Dobrý nápad s určitým typem rozdvojené osobnosti, navíc obsazeni Skarsgård, Fichtner, Moore je také celkem originální. Ovšem když se film rozjede, tak na jednou skončí jaksi uprostřed děje, nijak se nevysvětlí co je skustečnost a co ne. To bych brala u filmu, který je trochu scifisticky naladěný, ale tohle jen romantické snad ani ne drama, romantický načrt něčeho, z čeho by mohl být dobrý film, kdyby si scénárista dal trochu záležet. Jedna hvězdička z Fichtnera, druhá za Skarsgårda, třetí za dobrý nápad a mínus jendna hvézdička za zmaření dobrého nápadu a mínus jedna hvězdička za neukončení myšlenky. Hodnocení *(25.9.2017)

Čekala jsem hrůzu a nakonec byla příjemně překvapena. Obě hlavní mužské postavy jsou perfektně vykreslené a ačkoliv Demi nemám ráda, musím uznat, že i jí se její role povedla. Romantické filmy nepatří mezi mé favority, ale tenhle měl zajímavý nápad a skvělou pointu. Hvězdička navíc za úžasného Williama Fichtnera....(11.1.2011)