Apollo: Ztracené záznamy (TV film)

Apollo: the Forgotten Films

Dokumentární / Historický

Velká Británie / USA, 2019, 95 min

Erik Thompson (vyp.)
  • Turbina

Mají konspirátoři po srandě?(16.8.2019)

Síce to mohla byť pravda, ale zem je aj tak plochá a všetko to natočili v Hollywoode. 5 z 5(18.8.2019)

Co se týče kvality restaurovaných záběrů, trochu mě rozmlsal letošní dokument Apollo 11, ale neznamená to, že jsem si Ztracené záznamy neužil zrovna tak. Pravda, dokument je skrznaskrz klasický a mrzelo mě, že se do kin dostal s tradičně škodlivým českým dokumentárním dabingem (českým hlasům chybí emoce, málem nepoznáte, kdy hovoří vypravěč a kdy je slyšet dobová nahrávka, navíc překladové podivnosti typu "véípé tribuna"), ale zkrátka - ty záběry, o které šlo, mi všechno vynahradily. Kromě několika skvělých pohledů na Měsíc (a kromě záběrů nešťastné posádky Apolla 1 - oni to vážně snad mají všechno natočené!) se mi obzvlášť líbily scény pozemské přípravy astronautů - u sopky na Havaji, v poušti nebo v pralese. Film si z roku 1969 hezky odskakuje do minulosti a na rozdíl od zmíněného Apolla 11 počítá i s divákem, který toho o dobývání Měsíce příliš neví, ale chtěl by.(27.9.2019)

Program Apollo mě nikdy nepřestane fascinovat. Hltám každý snímek. Úžasné dobrodružství.(3.8.2020)