1BR

• angličtina 1BR: The Apartment

Po smrti svojej matky sa Sarah (Nicole Brydon Bloom) presťahuje do Los Angeles, pretože už nevydrží žiť s otcom, ktorý jej matku podvádzal. Pošťastí sa jej nájsť komunitu s príjemnými susedmi a jediným problémom sa zdajú byť podivné zvuky, kvôli ktorým v noci nedokáže spať. Všetko sa mení vo chvíli, keď niekto z jej susedov zistí, že si napriek zákazu Sarah so sebou priniesla svojho domáceho miláčika. (Marceloo)

Kushina

Začíná to jako nevinný filmek, který se proměnní ve zlý sen. "Komunita", jak se všichni nazývají je spíš sekta, která nutí lidi dělat to, co je podle nich správné a snaží se vás přesvědčit , že nežijete ve vězení, ale naopak jste v krásném snu. Člověk by řekl, že stačí pozabíjet, nebo utéct pár psychopatům, ale tahle sekta sahá dál, než si kdokoliv mohl představit a utéci je ve výsledku téměř nemožné. Důležitá je ale jedna věc: Nevdávat se a bojovat. 55% ()

exe.

Tomuto snímku dávam veľmi slabé 2 *, pretože si nedokázal získať moje plné sympatie a dej strašne tápa počas celého filmu, jediné, čo mám pozitívne na tento film, je mladá a sympatická hlavná herečka Nicole Brydon Bloom, ktorá podala dobrý a kvalitný výkon, inak vedľajšie postavy napísané strašne nezaujímavo a všetci tam sú bez nejakého náboja, iskry a vývinu. Celý film stavia na zvláštnej atmosfére, ktorá nemusí sadnúť každému, ako to bolo napríklad u mňa a filmom o rôznych sektách sa snažím vyhýbať. 1BR neobsahuje nejaké posolstvo a hlbšiu myšlienku, čo je škoda, pretože nepoznáte až tak dobre motiváciu a konanie postáv. Po hereckej stránke som viac menej spokojný a herci svoje role zvládajú dobre, ale štýlom, akým je daný film natočený mi neprišiel až tak zaujímavý a celý čas ma sprevádzali zvláštne a protichodné pocity. S výberom hlavnej herečky maximálna spokojnosť a do takého filmu sa hodila a pridala aj na mojom hodnotení, príbehovo však málo zaujímavé a vedľajším postavám chýbajú charakteristické črty. Koniec bol o ničom, zakončenie som čakal úplne iné a nie s otvoreným koncom. O originálnosti námetu je dosť rozporuplné písať, preto by som na to išiel trochu inak. Ak vám sadol Slnovrat (je to viac menej vykrádačka Slnovratu), budete spokojní. A pokiaľ nie, odporúčam sa tomuto filmu vyhnúť veľkým oblúkom, totižto takýto žáner je dosť diskutabilný a nemusí sadnúť každému, čo bol aj môj prípad, preto pred tým, než sa pustíte do sledovania, odporúčam pozrieť vyššie zmieňovaný film a na základe neho sa rozhodnúť, či si 1BR pozrieť alebo nie. ()

Accuphose

Přemýšlím, co k tomu napsat. I s relativně malým rozpočtem se dá jít poměrně hluboko, co se žánru týká. Film funguje moc dobře a jelikož tady nechci psát obsah, jak mají bohužel někteří ve zvyku, omezím se jen na to hlavní. Po shlédnutí jsem si chtě nechtě položil otázku, co je v jakých situacích ještě morální a přínosné, a ačkoliv závěr víte dlouho dopředu, tak to v tomto případě nevadí. Nakonec váhám mezi 3 a 4 hvězdami. Nicméně bych rád, aby se na to podívalo více lidí, proto dávám 4. ()

DeLonge

Filmy na podobné téma mám celkem rád. Takže jsem si toto dílko vybral zcela suchopárně jen podle krátkého popisu, který jsem četl na zadní straně pochybného časáku o pěstování konopí. Začátek mě hodně nabudil, to nemůžu říct, že ne. Vše bylo tak krásné, mourovato - koťátkové a idylické, že by to oblaflo i Růžového pantera. Jen já, podezřelo obecné, jsem si říkal, že ty lidi jsou ňáký divný. Ale spletl jsem se. Nebyli divní, byli totál šílení. Ale přesto jsem s napětím sledoval, co bude dál. A fakt se bylo na co dívat. Ještě v půlce byl film super. Až jsem přemýšlel o nějakém přehnaném hodnocení. Ještě cca 15 minut před koncem jsem byl nadšený. Ale paxe to stalo. Opět to někdo všechno spláchl direkt do žumpy. Během chvilky dokurvit celkem solidní film dokáže jen naprostej imbecil. Ano pane Mramore. Dokázal jsi to, ty jelito jedno vymletý. A to je zářný příklad toho, jak pár minut dokáže obrátit v prach vše krásné a mourovato - koťátkové. Škoda, opravdu veliká škoda. Jasné 2*. Ale tu třetí přidávám za Nicole B. B. , která sice nehrála zdaleka na Oscara, ale byla mi dost sympatická a i jsem ji fandil. Ty její nepřehledné výrazy tváře, které měnila doslova z vteřiny na vteřinu mě fakt dostali. Šikovná holka. ()

Little_Sawy

Nedám tomu plny počet pretože to by som predcenila aj samu seba a zas tak perfect movie to nebol, aj keď napínavé to bolo od prvej minúty až do konca, takže som viac menej spoko. Všetci boli mrdnuty na hlavu, a šéf bol slizké hovädo ale movie na jedno pozretie splnil čo som čakala. ()

VashCZ

Ano už nevím proč jsem ho stáhnul, mám ho na disku víc než tři roky... a ono to po všem odkládání není tak hrozné. Připomíná mi to serál Serpent, čistě z důvodu toho, že se to odehrávalo taky na jednom místě a to místo taky bylo v pohodě :-). Ale tohle bylo jaksi lepší, protože se člověk netrápil tak dlouho. A i to mělo podobný potenciál právě jako Serpent trochu napínat a v těch bytečkách rozvinout nějaký minipříběhy. Celý ten závěr by byl jaksi lepší, ale prostředek seriálu zase nudnější. Já tomu vlastně musím vytknout hlavně ten závěr, který byl vůbec takový přehnaný. A zpracování prostě trochu moc indie. ()

Jakub.Pernet

Začátek dobrý asi do doby než dostala hřebíky do rukou , film o ničem . nuda nuda nuda . horor to není . Navíc většinu u filmu stejně nevíme např. kdo je sledoval? ()

Buckner

Slabý scenár. Slabá réžia. Slabý film. Prvá polhodina bola priemerná, potom to už išlo kvalitou strmo dolu. Pre Davida Marmora to bola premiéra takže mu odpúšťam a dávam jednu hviezdu. ()

Andrew88cz

Zajímavý film dost podobný jako Get Out (uteč). Psychologický horor, který nebyl vůbec špatný, jen mi přišel tak nějak všedně natočený a trošku to sráží celkový dojem. Hodnocení, něco mezi 3-4 hvězdami... Dám spíše lepší trojku. (6/10) ()

ZuziBoss

Prvoplánový horor to asi není. Ale měla jsem skoro celou dobu husí kůži. A v její roli bych fakt být nechtěla... ()

lineker

Na to jak jsem nic extra nečekal musím konstatovat, že necítím žádné velké zklamání. Bytová komunita, která se zhlédla v ideální společnosti, přičemž k verbování nových členů používá poměrně neortodoxní metody. Že začátku poměrně slušná psychárna, která se časem mění v solidní "drsárnu". ()

Lucky Eda

Psychický a fyzický teror bud vás to zlomí nebo ne.Přimomá mi to dost snímek plivu na váš hrob akorát přidáný zfanatizovaný lidi . ()

sadsammy

Tak to je fakt dobrý, něco podobného jako Get out. Od začátku jsem nevěřila, že to bude velmi napínavý a neskutečně dobrý ohledně hry herců a celkově námětu. Určitě doporučuji. ()