Reklama

Reklama

Film o filmu: Dinosaurus

(TV film)
  • Česko Píseň pro Rudolfa III. Dinosaurus ztracený nalezený
Dokumentární / Krátkometrážní
Česko, 2019, 10 min

Obsahy(1)

O rekonstrukci posledního dílu kultovního cyklu 60. let Píseň pro Rudolfa III... Píseň pro Rudolfa III. Jaroslava Dietla a režiséra Jaromíra Vašty byla kultovním seriálem konce 60. let. Všechny vzniklé díly se do změny režimu v roce 1969 odvysílaly, až na ten poslední s názvem Dinosaurus. Po listopadu 1989, kdy se v archivu hledaly pořady, které byly do té doby tzv. v trezoru, se ukázalo, že se ztratil. Pátralo se po něm, ale marně. Teprve v roce 2018 se objevil neznámý badatel, který České televizi předal filmový materiál. Ovšem beze zvuku a bez několika úvodních minut. Ihned začala záchrana tohoto vzácného materiálu a také práce na nové zvukové verzi. A o tom všem už vypráví dokument Ivety Škrabalové a Filipa Vonky. Stejně jako se připravují obsáhlé webové stránky o rekonstrukci díla, které uvidíte na ČT art ve čtvrtek 5. září 2019 ve 20.20. (Česká televize)

(více)

Recenze (3)

otík 

všechny recenze uživatele

Film o filmu neboli jak se našel a zrestauroval dosud nikdy neviděný díl z cyklu Píseň pro Rudolfa III. s názvem Dinosaurus. Zajímavé kratičké rozhovory, hodně času trávíme v dabingovém studiu, zmínka o dělání ruchů. Rozhodně zajímavé a poučné. ()

sator 

všechny recenze uživatele

Rok 2019 byl k divákům -pamětníkům zázračně vstřícný. Nález záznamu vystoupení Kryla a teď devátý díl...Už zbývá jen nalézt seriál Ctná paní Lucie a odvysílat Duhový luk :-) ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama