Reklama

Reklama

Dobrodružství do neznáma

(seriál)
  • Česko Expedice se Stevem Backshallem (více)
Dokumentární / Dobrodružný
Velká Británie, 2019, 15x51 min

Hrají:

Steve Backshall (průvodce)

Obsahy(1)

V tomto seriálu, s kterým procestujeme celý svět, můžeme sledovat Steva Backshalla, trojnásobného laureáta ceny BAFTA, dobrodruha a znalce divočiny. Steve putuje za novými objevy a zážitky, které dosud ještě nikdo nezažil, na úplně neznámá místa. Během svých deseti nevšedních cest pokoří takové horské velikány, na které ještě nikdo nevylezl, najde stopy po formách života, jež byly dosud pro vědu naprosto neznámé, setká se s domorodci a posvítí do jeskyní, ve kterých miliony let panovala absolutní tma. Díky úžasnému rozlišení 4K je cesta do neznáma nádherně a dokonale zaznamenaná. Steve kolem sebe shromáždí celý tým mezinárodních jedniček ze světa dobrodruhů, objevitelů a lidí připravených přežít v jakýchkoli podmínkách, mezi jehož členy patří například polární badatelka Sarah McNair Landry, odborník na jeskynní potápění Robbie Schmittner a někdejší důstojník Královské vojenské flotily a expert na přežití Aldo Kane. S jejich přispěním absolvuje Steve úžasnou výpravu, při které objeví několik nejnehostinnějších koutů naší planety a umožní také televizním divákům zúčastnit se cesty, na kterou nikdy nezapomenou. (TV Spektrum)

(více)

Recenze (4)

Marze 

všechny recenze uživatele

Díl o Borneu https://www.ceskatelevize.cz/porady/12921675594-dobrodruzstvi-do-neznama/219382568670010/ Vypadá do na další last turistiku. Těžařské společnosti jsou taková rakovina na kterou zatím není lék. Kromě covidu 19. Díl Omán se věnuje horolezectví za účelem objevit jednoho z posledních dvou set levhartů arabských, které velký populační růst rozsouložených Ománců vytlačil do hor. Díl Surinam překrásné splouvání na kajaku nedotčenou džunglí. Chlapci tedy viditelně nejsou kajakáři a mají problémy s rovnováhu. Záběry na džungli z vrtulníku jsou překrásné a cestovatelé na vás budou přenášet nadšení a optimismus. Díl Bhután oslní velkolepou panenskou přírodou a prvosjezdem divoké řeky. Grónský díl je o slezení zasněžené kamenité hory 170 km daleko od nejbližší civilizace. Cestu do Grónska moc pojišťoven běžně nepojišťuje. Když se cestovatelé dostanou zpátky na Island, říkají, že se jim zdá přelidněný. Na černobílé ledovém dílu se není praktický na nic nic dívat, ale má ekologické poselství, že kvůli změnám klimatu "ledovci zvoní hrana" přičemž diváky napadne, že asi i jim a výprava se plouží nahoru na lyžích tragikomicky po rozbředlém sněhu. Načež se můžete dojímat ze skutečného "ledu" který tu leží studený tak dlouho. Z vrcholu uvidíte nejméně 70 kilometrů do všech stran a budete stát na místě, kde před vámi ještě nikdo nikdy nebyl. Takže spěchejte tam také, protože až se Arktida oteplí, budete ta ve společnosti milionů Číňanů  těžících nerostné suroviny v čínském městě. V díle Podzemní svět Mayů první na co v tajné jeskyni narazíte je lebka domácího přežvýkavce se zuby vyspravenými zlatem a s otisky rukou dětí na stěnách, které byli obětovány kulturou Mayů, aby konečně zapršelo. Zdálo se mi úžasnější fakt, že jsou průzkumníci šest hodin uvnitř jeskyní, než neustálé adorování Mayů. Moucha, která paralyzovala pavouka, aby do něj v jeskyni nakladla vajíčko, z nějž vylíhlá larva ho bude postupně vyžírat za živa , působila hororově. ()

sator 

všechny recenze uživatele

1. díl: Zatopené jeskyně Yucatánu.4*, 2. díl: Ledová hora 2*, 3. díl: Podzemní svět Mayů 3*, 4. díl: Zamrzlá hranice 3*, 5. díl: Surinam, ztracený svět 6. díl: Omán, pouštní kaňon 4 *, 7. díl: Bhútán, divoká voda 5*, 8. díl: Surinam, řeka duchů 3*, 9. díl: Omán, pouštní pevnost 2*, 10. díl: Borneo, temný stín 3*. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (1)

  • V 10. epizodě 1. série s názvem „Borneo, temný stín“ se mluví o apokalyptickém tempu odlesňování ostrova, ze kterého hrozí stát se poušť. Díky českým vědcům, kteří zde pátrají po nových biologických druzích a jsou úspěšní, doufají, že právě objevy mohou další postup těžby dřeva v tamních lesích zbrzdit nebo i zcela zastavit. (sator)

Reklama

Reklama