Svůdná krása

• Itálie Io Ballo Da Sola (více)

Do slunného Toskánska přijíždí mladá americká dívka Lucy Harmon (Liv Tyler). Mezi uzavřenou skupinu umělců vnáší zvláštní nádech ztracené minulosti. Svým šarmem a entusiasmem totiž nápadně připomíná svojí nedávno zesnulou matku, která zde trávila svoje mládí a poznala Lucyina otce. Kdo oním osudovým mužem byl však Lucy neví, vrací se tedy na místo mládí svých rodičů, aby to vypátrala. Táhne ji sem také mladická láska. Před čtyřmi lety se její rty poprvé setkaly se snědým italským chlapcem a ona doufá v pokračování. Prožívá silné emoční období, mění se její pohled na svět. A nezměrnou měrou k tomu přispívá i charismatický Alex (Jeremy Irons). (Cruise)

Radyo

Tímhle filmem mě Bertolucci zklamal. Ne úplně, ale přece jen jsem od něj čekal trochu víc. Řemeslně to bylo zvládnuté skvěle, jen se mi příběh nezdál moc výrazný na to, aby se z něj dal natočit kvalitní film. Zaujala mě sice Liv Tylerová, ale ani ona (navíc skoro debutantka) nemohla tohle Bertolucciho "dítko" zachránit. Jean Marais se zde objevuje v jednom ze svých posledních snímků. Naopak Rachel Weiszová v jednom z prvních. A Jeremy Irons v jednom z prostředních. :)) ()

lulka5

Velice zvláštně, a podle mě výborně udělaný film. Nejvíc mě dostal asi Lucyin vztah k Alexovi (Jeremy Irons) - či spíše jeho vztah k ní...? Zarážející se mi ale ze začátku zdál hlavní námět-zda se slečna s někým vyspí... Ale musím s ponížeností uznat, že jsem poprvé v životě zaplakala u erotické scény...:) **** + uvažuji o té páté...možná se časem rozmyslím. ()

hakon

Tahle cesta do Toskánska není úplně podle pravítka. Občas jsem měl pocit, že koukám na komedii, občas na drama a nebo na teenagerskou srandu. Vlastně ani nevím, co tím básník chtěl říct. Nicméně mladičká kráska Tyler nás zavede do bláznivé rodiny, která úplně není tak bez škraloupů a hledá svůj pohled na svět, možná i otce, ale hlavně letní lásku. Všechno je to zabalené do krásných italských kulis, ale tak nějak bez šťávy. 6/10 ()

Rockerman

Poetický snímek o mladé a krásné Američance, která přijíždí na italský venkov do společenství poněkud bohémsky žijících umělců. Její matka zde před svou smrtí žila v této komunitě. Dívka svou krásou a mládím ihned všechny okouzlí. A hraje se tu o to kdo a kdy ji připraví o panenství. Lucy zde však hledá také svého skutečného otce. Příběh jednoduchý a pěkný, plný poezie a lásky. ()

ZnalecH

Já ani moc nechápu, kam na tyhle filmy chodím. Nebyla to zase taková hloupost, ale ve film mám jiné požadavky. Tohle bych si maximálně přečetl a to jen ve chvíli, když bych potřeboval něco na odpočinutí a nečekal bych od toho nic jiného. Takový je asi film. Nic moc se tam neděje a odpočinete si. Já jsem si pěkně popřemýšlel. Ale nic moc jsem ve filmu neviděl. ()

• Kniha Shirley Lowe „Uloupená krása“ byla napsána až podle filmu, jinak jde o původní Bertolucciho námět a o scénář od Susan Minot. (Tosca)
  • Natáčelo se v Toskánsku v Itálii. (BMW12)
  • Pero, ktoré Lucy (Liv Tyler) používa pri písaní veršov, je Pilot V5 Hi-Tecpoint. (binmichal)