Zuzana a Lukáš (E05) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2019, 55 min

 • NinadeL
  **

  Příběh Zuzany a Lukáše mohl být skutečně zajímavou zprávou o dnešní době. ale chtělo by to minimálně dvojnásobnou délku. Zatímco v první polovině všechny výpovědi vedl Lukáš, Zuzana se rozpovídala až po prohře. A to není dobré, snadno to takto vede ke zkratkovitým soudům a hodnocením. Můžeme jen například předpokládat, že Zuzana nebyla zralá (a ani zvědavá) na roli matky trojice dětí, což by v praxi mohlo znamenat pomalu i deset let doma. Pokud si Lukáš byl vědom svých priorit, úspěchu v práci a osobního neúspěchu své ženy, jak máme vnímat jeho zpětné řešení, že příště si bude hledat ženu výhradně pasivní? Nejzajímavější na tom celém je drobný detail, kterému zdánlivě nebyla věnována velká pozornost, totiž klasický problém, že původní zaměstnavatel Zuzany jí krátce po porodu odmítl přijmout zpět na zkrácený úvazek. Chytrý zaměstnavatel totiž ví, že kvalitní zaměstnanec není pouze ten, který bez ohledu na cokoli maká denně dvanáctku .(15.12.2019)

 • subic
  ***

  Z nové generace je tohle díl, kdy na rozdíl od předešlých dvojic tihle mají peníze, resp. docela dobře vydělávají, takže tohle není priorita, co řeší. On teda vydělává, aspoň to tvrdí, že dobře, chce větší byt, je rozhodně pro rodinu. Ona je naopak velmi divná, jeden neví, co si o ní má myslet. Podle ní ta kjize nastala už po prvním dítěti. Takže si pořídili 2 děti a začali se rozvádět, až se rozvedli. Tolik v kostce.(11.12.2019)

 • Autogram
  ****

  Čo spočiatku vyzerá ako partnerská idylka, sa pár rokmi mení na niečo celkom iné. Nesúdim, len nechápem, ako si niekto môže myslieť, že ak vzťah nefunguje, tak sa napraví ďalším dieťaťom. –––– No asi jasný, že bych si neměl hledat jako by ty ambiciózní ženy. A hledat si jiný. –––– To teď tak beru, že jsem si pořídila otce pro svý děti, ale nepořídila jsem si partnera pro sebe. –––– Je s ním zábava, jenže to nestačí. Bavit jsme se uměli, ale vyřešit jakejkoliv problém spolu, to ne.(11.12.2019)

 • sorrow
  *

  Popravdě nechápu, proč mají lidé potřebu se přihlašovat do takovýchto projektů, když jsou finančně zabezpečeni (u Výměny manželek to chápu, tam se lidi přihlašují zejména z důvodu peněz, což ani většinou nezakrývají, proto tam vystupuje taková společenská „elita“). Tento pár si nechá šmírovat soukromí a asi si myslí, že se podílí na něčem velkém, avšak nakonec se vše smrskne jen na to, jak je tento pár neschopný a hloupý. Ono pořídit si dítě je závazek na celý život a není to o tom si pořídit dítě a pak koukat jen na své sebestředné zájmy a věnovat se kariéře, jezdit si na jachtu a dítě strčit nějaké chůvě. A když to začíná ve vztahu skřípat, no ano, tak si pořídíme další dítě a tím se určitě vše vyřeší, stupidnější řešení manželské krize snad neexistuje. Tak se narodí další dítě a je potřeba zaměstnat plno dalších lidí – Lukáš má svoji psycholožku, a dokonce i kouče, Zuzana má chůvu na plný úvazek, aby se mohla realizovat v práci, rodiče tráví čas v práci, večer se doma pohádají a děti vyrůstají s chůvou, super dětství. Pak už je vše neúnosné, a tak se Zuzana odstěhuje a pak teprve začíná ten pravý masakr, tahanice o děti, praní špinavého prádla na veřejnosti, jak v tomto dokumentu, tak i před soudem, pomlouvání, kydání hnoje na toho druhého. Dokonce pak zaslechneme i stěžování si na stát, jak dva psychologové mají vypracovat znalecké posudky na jejich děti a trvá jim to půl roku, možná by bylo lepší se zamyslet sám nad sebou, zda je normální děti vystavovat tomu, aby se v jejich hlavách šťoural nějaký psycholog, a to jen kvůli rozmarům rodičů, kteří si pořídili děti, ale moc je nebaví se o ně starat, tak se rozvedou. Jen by mě zajímalo, proč se o děti nestarali v manželství, to oba chtěli pracovat a o děti se starala chůva, ale po odstěhování Zuzany najednou děti chtějí oba a najednou čas na děti mít budou, nebo jen pro dobrý pocit budou u nich doma a starat se o ně bude nadále chůva? Děti by měly vyrůstat s rodiči, a ne s cizí chůvou. Lukáš už má syna z prvního manželství, teď má další dvě děti z druhého manželství, tak honem Lukáši do dalšího vztahu a udělat další dítě, které bude vyrůstat v rozpadlé rodině, hlavně, že ti frčí podnikání, máš svého kouče a myslíš si o sobě, že jsi boží, protože Lukášovi je 40 a pořád prostě neví co vlastně chce. Když si pořídíte děti, starejte se o ně, Vám ale záleží hlavně na vlastní seberealizaci. Bohužel i díky takovýmto lidem stále více dětí vyrůstá v rozpadlých rodinách, což dobře určitě není.(12.12.2019)

 • sator
  ****

  Jednak zase poděkování všem, za to že nás pustili takhle blízko. Je třeba si uvědomit že to co oba partneři ukazují na kameru, nemusí být pravdivý obraz... To co hodně napovídá o tom kdo by mohl být příčinou nesouladu je ten, kdo se vyhýbá terapii a není ochotný si přiznat chyby. Tady je to překvapivě obráceně, většinou jsou to ženy které jsou otevřeny terapii. Vypadá to že Lukáš udělal co mohl. Zuzana se stále usmívá a říká nevím. Buď je v tom fakt na první dobrou jen ta závist vůči partnerovi že se mu daří a ji ne, nebo nějaké destruktivní vědomé či nevědomé programy... Moc rád bych viděl Zuzaninu maminku...🤭 P.s. Strkat do ruky takhle malým dětem mobily tablety, nevím jestli je to to pravé ořechové...(12.12.2019)