Enrico Piaggio - Vespa

(TV film)
  • Itálie Enrico Piaggio - Un sogno italiano (více)
Ukázka z filmu

Podnikatel Enrico Piaggio se snaží odvrátit blížící se bankrot, a tak přijde s novým vynálezem, který dá do pohybu doslova celý svět. (Netflix)

Muf911

Film, který je příjemné sledovat. A samozřejmě povinnost pro každého motorkáře a petrolheada. Navíc potěší odkaz na Prázdniny v Římě (a mě osobně potěšilo, že majitel továrny Piaggio jezdí ve Fiatu 1500 6C). ()

PTuranyi

Príjemný romantický film voľne inšpirovaný príbehom Vespy. Produkčne aj herecky veľmi dobrý so zaujímavým príbehom. Žiaľ samotný film sa drží skutočnosti len voľne a mieša do príbehu banálne romantické elementy čo na jednej strane určite zvyšuje príťažlivosť pre určitú skupinu divákov ale na druhej strane odvádza pozornosť od hlavnej drámy okolo Vespy a pôsobia umelým dojmom aj keď s citom. Záver je odbitý krátkou scénou keď sa romantický pár mladej ženy a novinára ako predobraz scény z filmu prevezie pred režisérom na Vespe a režisér sa okamžite nadchne. ()

MartinDruny

V některých momentech to sklouzlo někam na úroveň telenovely, což je škoda, protože i bez toho by to byl silný a poutavý příběh. I tak je to příjemný, pozitivní a dobře odvyprávěný film. ()