Reklama

Reklama

Klikaři

(festivalový název)
  • Rakousko Glück gehabt (více)

Obsahy(1)

Artur je talentovaný, ale nepříliš ambiciózní kreslíř komiksů, který pracuje v copy centru. Jeho manželka Rita se naopak stala nejmladší ředitelkou školy ve městě. Rutinní manželství si projde dramatickou zatěžkávající zkouškou, když do copy centra vtrhne záhadná a půvabná Alice a obrátí Arturův život vzhůru nohama. Čím více se Artur do této osudné aféry zaplétá, tím méně ví, kdo jeho milenka vlastně je. To, co začíná jako komediální příběh milostného trojúhelníku, se pro Artura brzy stane hororem. Klikaři je filmová adaptace úspěšného románu Antonia Fiana „Polykratův syndrom“. Film o lžích v životě a v lásce; komedie černá jako noc a ostrá jako žiletka. (Das Filmfest)

(více)

Recenze (2)

Detektiv-2 

všechny recenze uživatele

On je fakt hloupý, ona je tak vypočítavá a ona je ambiciózní. Trojúhelník, který se dostává ze zcela fádního děje bez spádu, přes absurdní drama, do přitažené komedie, kde už se nedá brát nic vážně a můžete se jen pousmívat nad občasnými hláškami. Ve výsledku žádný velký zážitek ani nadšení není. ()

claudel 

všechny recenze uživatele

Filmová výzva číslo dvě v karanténě - průzkum světové kinematografie, Rakousko. Rakouští Muži v naději v mnohem temnějším ladění černé komedie, někdy zacházející až do absurdností. Posledních třicet minut je natolik intenzívních, že jsem své hodnocení z tří a půl hvězdiček vytáhnul na čtyři. Rakouskou kinematografii nemám tolik prozkoumanou, proto jsem vděčný za velmi vstřícné gesto Festivalu Das Filmfest, kdy je možné zhlédnout virtuálně zdarma téměř všechny snímky. A ještě mi to sedlo do mé dlouhodobé výzvy. ()

Reklama

Galerie (24)

Zajímavosti (1)

  • Film vznikl podle románu „Das Polykrates-Syndrom“ (2014) rakouského spisovatele, esejisty a dramatika Antonio Fiana. (Zlatohlávek)

Reklama

Reklama