Ángel, mechanik z madridského předměstí, se zamiluje do Estrelly. Jenže pak se zaplete se zločinci a dostane se do hledáčku houževnatého detektiva. (Netflix)

Astaroth12

Na začiatku roka som si povedal, že budem hodnotiť len horory, thrillery a nanajvýš filmy, ktoré sa k nim aspoň približujú. Tu je žáner len thriller a tak som k tomu aj pristupoval. Lenže tam chýba určite žáner akčný, lebo sa veľmi podobá na rýchle a zbesilo šmrncnutý s Dannyho jedenástkou, len na Španielsky spôsob. Vážne som sa bavil. Hlavná postava mi prišla najskôr nesympatická, ale ako sa oťukal, bol z neho človek, čo vie, čo chce. Má 121 minút, ale vobec nenudí. Je tu všetko čo tu má byt a aj niečo na vyše. Naozaj, stále je ako na hojdačke . Do väzenia. von z väzenia. komu mam veriť a komu zas neveriť, kto ma odrbe a kto je lojálny a ďalšie veci, čo sú úzko späté s podvodom či klamstvom. A tak akčná stránka je bravúrna, ale i tak je tu niekoľko prešľapov, ktoré tu 1* vzalo, ale na silne 4* to aj tak malo určite. A ten koniec, ach ten koniec... ()

Arsenal83

Na prvý pohľad ide o film z prostredia Luníka IX, Lomničky a iných priľahlých indo enkláv, avšak z omylu ma vyviedol španielsky jazyk. Dvakrát som to overil a ozaj, ono je to zo Španielska. Pri sledovaní deja som sa vznášal nadšením, že táto subkultúra vyznačujúca sa nie najvyššou zamestnanosťou, hojným výskytom porušovania siedmeho Božieho prikázania, ako aj nosatými devami za 10 eur, prenikla až tak ďaleko k Biskajskému zálivu. Úžasné obohatenie, už len incest mi tu chýbal. Nech sa však Španieli príliš nevystatujú. My môžeme hrdo hlásiť, že sme obohatení už niekoľko dlhých storočí. ()

BOURQUE

Režisérovi Danielovi Calparsorovi to teraz nevyšlo. Jeho film o mladíkovi, ktorý sa chce dostať rýchlo na vrchol, mať všetko a hrať sa na nejakého mafiána, nemá kompaktnú štruktúru. Charaktery hercov sú dvojdimenzionálne bez nejakej hĺbky, dialógy nemajú dostatočnú silu. Záver nie je príliš vydarený. V danom žánru sa jedná o podpriemer. Osobné hodnotenie: 64% (**) ()

EvilPhoEniX

Režisér Daniel Calparsoro mě už minule překvapil drsnou krimi Ticho ve sněžném městě a tentokrát si vzal na paškál gang mladých kriminálníků toužící po penězích a po slávě a je to svěží exotická zábava, která má šmrnc. S hereckým cástingem jsem velmi spokojený. Objeví se zde dvě známé postavy z Money Heist ( Rio v hlavní roli a opět detektiv Tamayo, který mu jde po krku .. Náhoda?) Riuv boss je největší španělská hvězda Luis Tosar a ženský cásting, tam jsem spokojen obzvlášť. Ať se jedná o krásnou milfku právnici či ústřední 2 španělské kočky, o kterých se mi bude zdát nejspíš ještě pár dní. Film při stopáži 2 hodin má skvělé tempo, sune se kupředu rychle, Rio přepadává klenotnictví za klenotnictvím a dostává se ze spárů policie nepřetržitě. Skvělá letní hudba, erotické scény, napětí, vypjaté finále se šokujícím vyvrcholením, které zvyšuje o hvězdu navíc. Po stránce scénaře to mohlo být španělsky vypiplanější, ale bavil jsem se rozhodně víc než u poslední várky filmů. 7/10. ()

xxmurphyxx

Toto malo byť kurva čo? Scarface pre degešov? Rýchlo a zbesilo gypsy edition? Sídliskový sen? Banda namachrovaných cigošov si prestane holiť vajca a už si myslia, že sú gangstri. Opálený debilko opravuje autá, popri tom si dorába výučný list v turbo škole a po večeroch sníva aké to je bývať v nablýskanom veľkom baráku a žiť si svoj cigánsky sen. Do cesty sa mu ale postaví jeden nebezpečný tvarohový disko kokotko a fejzbúkový fighter s jeho nosatou Araňou a príbeh dostane poriadny rozjazd, kde jeden nečakaný zvrat strieda druhý. Papagáji sa najprv pošklbú kvôli tvarohovej Arani, aby si následne na druhý deň poplácali a šli spolu vyčorovať klenotníctvo, pri čom nášho degeša chytia fízli. Začnú sa mu vyhrážať, no náš hrdina má gule z ocele a pošle ich do faka, pripomenie im sprostým gádžom, že robia za minimálku a závidia mu jeho sídliskový sen. Po predčasnom návrate z lochu, ktorý mu zacáloval tvaroh sa mu odvďačí náš cigánsky sKARface mačetou do chrbta a začne big biznis na vlastnú päsť s partiou pablbov, ktorí by nevykradli ani večierku v Poltári a nie to polku vozového parku Audi. Aby toho nebolo dosť nosatá Araňa skončí v jeho náruči, čo má za následok pár trápnych ťuťu muťu scén, jednu OMG scénu na konci a tak si dej letí svojím nadupaným tempom ďalej za tónov mocného rapu. sKARface začne muklovať pre veľkého šéfa, namotávať jeho dcéru s ktorou zriadia spoločný bašavel no jeho srdce napriek tomu všetkému stále patrí iba tej jednej jedinej. Cele to končí viac menej predvídateľným koncom, tu a tam niečo prekvapí svojou blbosťou, či zbytočnou snahou byť niečo viac ako priblblá drsne sa tváriaca kinder mafiánska žánrovka pre dnešnú instagramovú mládež. Sry, ale pre človeka, ktorí vyrastal na veciach ako Heat je toto celé na smiech. Chvála Bohu za Tosara, ktorý sa tu aspoň na chvíľu objaví a dvihne tomu celému úroveň. Ono...natočené to nie je zle, pozrieť sa to dá, ale jednoducho tu je bolo toľko scén, kedy som si dal facepalm či nechcene zasmial, že sa to nedá hodnotiť vyššie, hlavne keď sa to celé snaží tváriť tak strašne drsne a hneď na začiatku vybafne na človeka, inšpirované skutočnými udalosťami. No zároveň všetky postavy a činy sú vymyslené :D WTF?! ()

• Uvedenie filmu bolo pôvodne plánované na 28. augusta 2020. Vďaka koronakríze sa však presunulo až 3x z 2. septembra na 27. novembra a následne na 18. decembra. (MikaelSVK)
  • Miguel Herrán zde hraje zločince Ángela a Fernando Cayo policejního detektiva Duqueho. V seriálu Papírový dům (od r. 2017) hrál Herrán také zločince a Cayo policejního detektiva. (Yoshimitsu)