Reklama

Reklama

What If...? - Season 1 (2021) (série)


What If... the Watcher Broke His Oath? (S01E09)

(epizoda)
Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi
USA, 2021, 30 min

Tvůrci:

A.C. Bradley

Režie:

Bryan Andrews

Scénář:

A.C. Bradley

Hudba:

Laura Karpman

Hrají:

Jeffrey Wright

Obsahy(1)

Hrdinové z různých světů se musí spojit, aby zastavili Ultrona a zachránili celý Multiverse. (kebabvchlebu)

Recenze (28)

3DD!3 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Sprint. Všechno do sebe zapadá, ale je to jako projíždět rychlíkem nádherným městem a nemoci vysednout a pořádně si ho užít. Sestavení Strážců muliverza, konflikt s Ultronem a finální zvrat i řešení jsou skvěle načrtnuté, ale je velká škoda, že poslední díl nemá o půl hodiny víc. Citelně taky chybí Starkův díl na Saakaru, kterého s prý snad dočkáme ve druhé sérii. I tak jde ale o smršť nápadů, kterou je radost sledovat. ()

AloeB odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Proč se na to koukám, když nejspíš vím, že se mi to nebude líbit? Protože marvelovské universum je i přes svou kolísavou kvalitu velmi zajímavým projektem, šíleným filmovým a televizním seriálem stavícím na originálních postavách, propojením mezi jednotlivými díly, humorem a epickou akcí. Jenže když jsou postavy jen retcony jiných, když propojení i v rámci takzvaného multiversa výrazně kolísá a když je akce skloubena do půlhodinových animací, zbývá jen humor, který také není moc dobrý. Toto všechno bych však epizodám What if... odpustil, ale samotnou stavbu příběhů nemohu. Stopadesátý tým superhrdinů není v poslední epizodě sestaven kvůli záchraně vesmíru, ale pro snahu o propojení jednotlivých dílů; jejich vytrhnutí z vlastních polouzavřených příběhů však tvoří jeden nedobrý s Ultronem a ničí všechny ostatní. Rozumějte, v druhé sérii jsme mohli sledovat zajímavý střet Iron-manovy přítelkyně a malé Shuri, ale dostáváme jen prostřih uprostřed děje; cliffhanger s Peterem Quillem a jeho otcem dovedl se znalostí jiných filmů zamrazit, ale jeho urychlené vyřešení v rámci této epizody bylo asi stejně hloupé jako Egova smrt v předchozí epizodě; úplně nejhorší je však propojení s epizodou, kde zemřeli všichni Avengers - všimněte si, seriál se nebojí brutálního zabití Sharon Carter zvětšenou Wasp, v klidu rozpůlí Thanose vejpůl nebo nechá pozabíjet všechny Avengery v jedné jediné epizodě, ale nechat Natašu jejímu smutnému osudu ve vlastním znovu svobodném světě se pro potřebu sladkého konce neodváží. Taková falešná brutalita mě irituje, zvlášť v rámci animáku, který se na první pohled tváří jako drsný a nekorektní, ale uvnitř je jen prázdný a parazitující na jiných filmech. Škoda. ()

Reklama

oveckaoa 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jedna věc co Marvel neumí jsou konce těchto seriálů podělal postupně Lokiho, Falcona a Winter Soldiera a ještě i tohle. Zatímco předchozí  díl byl to nejlepší co kdy vydaly  tohle je proti němu těžká slabota. To, že Killmonger zradí bylo jasné od začátku ten šíp se tam objevil vyloženě náhodně, aby měly jak porazit Ultrona   a celkově akce za moc nestojí. Potitulková scéna úplně zbytečná. 60 procent. ()

Azurovydrak 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mrzí mě těžké snížení Ultronova potenciálu, který byl z všemocného multivesmírného dobyvatele degradován na pompézní figurku, kterou si podá partička lehce vylepšených humanoidů, ale jinak je finále slušně zvládnuté. Memy o moci temného Strange nejsou ani trochu přehnané a mě je až líto, že tento díl je poslední. Watcher je omega-cool postava a skvělý "průvodce" alternativními dimenzemi, takže doufám, že se tvůrci kousnou a s druhou sérií přispěchají co nevidět. Strážcům multivesmíru zdar! ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Finále 1. série What If...? dohromady spojuje všech 8 alternativních vesmírů a příběhů, které se v rámci 1. série objevili. Super voják Peggy Carter, Star-Lord T´Challa či Supreme Strange se tak společně dávají dohromady, aby společně porazili ultimátní hrozbu v podobě Ultrona. A tenhle crossover zakončuje 1. sérii skvěle.   Po cliffhangeru z minule se definitivně dává dohromady tým, který všechny dosavadní příběhy z alternativních vesmírů spojuje dohromady. Neopomine se dokonce ani vesmír se zombie a jako tečka 1. série tak What If... The Watcher Broke His Oath? funguje skutečně dokonale. I finále trpí tím, že musí do akce a celé dění je tak trochu uspěchané, zrovna finále ovšem tímto netrpí tolik výrazně. Pořád to má především naprosto skvělou animaci, do akce se zapojuje i alternativní verze Gamory (která by se své vlastní epizody kvůli komplikacím s COVIDEM-19 měla nakonec dočkat až v 2. sérii) a v téhle formě se Guardians of the Multiverse představují tak stylově, že snad dojde k další shledání téhle party.   Ve finále fungují i emoce. A to nejen v rámci příběhů jednotlivých postav (Captain Carter, Black Widow, Doctor Strange....), ale i kvůli faktu, že finále 1. série představuje poslední výkon Chadwicka Bosemana nejen v rámci jeho kariéry u Marvelu, ale v rámci celé jeho kariéry. Bosemanova roztomilá snaha o jiný přízvuk se po 2. epizodě nadále neomrzela a je vidět, že i za mikrofonem do toho dává vše. Stejně jako zbytek navrátivšího castingu z hraných marvelovek jako Benedict Cumberbatch, Chris Hemsworth, Michael B. Jordan či Hayley Atwell a také náhradníci, které by člověk většinou nerozeznal od pravých představitelů v hraných marvelovkách (i náhrada Gamory zní podobně jako Zoe Saldana). Celé to dopomáhá autenticitě toho, že se skutečně díváme na jiné verze známých postav.   Lepší akční finále seriálu nejspíš lidé chtít nemohli. Souboj Guardians of the Universe s Ultronem se epičností v klidu vyrovná prvnímu společnému souboji Avengers v New Yorku, kdy by tomu opět celému jen prospěla delší délka. I tak je ovšem tohle finále skutečně parádní a to i v rámci zakončení linek několika postav. Ať už se bavíme o Doctoru Strangeovi ze čtvrté epizody nebo Black Widow, která jako jediná na světě přežila Ultronovu apokalypsu.   Opět je tam mnoho skvělých pomrknutí, finále prozatím celý potenciál seriálu využívá jako jedna z nejlepších epizod. V součtu jde tak o povedenou tečku, která nechává zapomenout i na slabší kousky 1. série. A po-titulková scéna dokáže solidně nalákat na fakt, že některým linkám skutečně není konec a minimálně Captain Carter se ještě nějakou dobu nezbavíme. Díky bohu za to, protože v téhle animované podobě je tahle Peggy Carter neskutečně zajímavá a i náznak po-titulkové scény naznačuje, že její budoucnost bude rozhodně zajímavá..... ()

Zajímavosti (22)

  • Natasha se sarkasticky ptá Watchera, zda jedl popcorn, když se díval, jak Ultron ničí její svět. Jedná se o referenci na finále první série The Super Hero Squad Show (od r. 2009), kde Watcher jí popcorn, zatímco se Galactus pokouší pozřít Zemi. (Kubaaa97)
  • První tři zombie, které vypadnou na Ultrona z portálu vytvořeného Strangem Supreme, jsou zombie Captain America, zombie Hawkeye a zombie Falcon. (NiWi)

Reklama

Reklama