• Japonsko

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Akční / Dobrodružný

Japonsko, 2020, 65 min

"Digimon Adventure: Last Evolution Kizuna" je presne ten film, ktorý som dúfal, že uvidím. Emocionálne silný, pôsobí ako veľkolepé finále jednej skvelej animovanej ságy a má všetko čo by som od tohto očakával. Akciu, drámu, humor a samozrejme aj emócie. Nakoľko po určitom čase sa musia ľudia so svojimi digimonmi nadobro rozlúčiť. A vnútorne to cítim, že je to rovnako silné ako stratiť blízkeho priateľa. Potešila aj dávka fan-service, ktorá sa v tomto filme nachádza. Ako hudba, staré dizajny animácii počas vývinu Digimonov (ale s vylepšenými animáciami), Mattova harmonika, scénky s hladnými digimonmi... všetko čo som mal rád v pôvodnom seriáli. Vizuálne je film silný, mnohé animácie skvelé a finálna evolúcia je skutočne perfektná. Tak ako som kedysi kritizoval na "Digimon Frontier" je tu spracované spôsobom, že som tomu nemal problém uveriť a okrem toho to dodáva záverečným momentkám úplne nový rozmer a je to silné. Čo sa týka postáv, tak digimoni sa nezmenili, naši hrdinovia však pomaly prichádzajú do veku, kedy už sú dospelí a je načase vstúpiť do trošku iného sveta. Mrzí ma, že Sora tu nemá dokopy žiadnu rolu a objaví sa len na chvíľu. Ako aj niektoré ďalšie postavy. Na druhú stranu sa tu objavia Davis, Ken, Cody a Yolee z druhej série. To potešilo, nakoľko som si hovoril, že by si zaslúžili väčšiu rolu než mali naposledy. Príbeh sa centruje najmä okolo Taichiho a Yamata, no myslím si, že je to potrebné. A funguje to veľmi dobre. A potom je tu zloduch filmu. Nebudem hovoriť o koho ide, no veľmi dobre rozumiem dôvodom, pre ktoré sa rozhodne spraviť to, čo spraví. A veľmi silne to súvisí s našim príbehom. Ak s Digimonmi začínate, odporúčam pozrieť prvé dve série a potom sa sem vrátiť. Sám o sebe film moc nebude dávať zmysel. Ak ste však (tak ako ja) s týmito postavami žili od začiatku a vnímate to ako pokračovanie, potom je to všetko, čo som chcel. Skvelá práca. Hodnotenie: A(21.9.2020)