Heron padne do zajetí armády démona Seraphima, který hledá Alexii, ale místo ní narazí na bohyni Héru. Ta mu prozradí pravdu o jeho minulosti. (Netflix)

Arkanoid

„Eat of my flesh and save yourself.“ Na úvod tu máme animovaný exhibicionizmus lesa, smútok aj exhibicionizmus Hádovho sveta mŕtvych, čo však samozrejme baví. Prevozník Cháron je obrovská zahalená obluda, ktorá komunikuje nezrozumiteľnou rečou a čln odráža vo vode svojimi dlhými, ale šľachovitými končatinami. Chvíľa pred nastúpením ku nemu do člnu je Chekhovs gun. Héra naplno vstupuje do hry a hlavnému zápornému hrdinovi ukazuje jeho problematickú minulosť tak, že nad ním vieme prejaviť ľútosť. Vyrastenie len s mamou a medveďmi, rýchle šípy, krutosť na najbližších a strata oka, pritom všetkom rozostrenie obrazu na plné vychutnanie si brutálnych udalostí. Práve zabíjaný si spája na základe odoby z minulosti, kto ho zabíja a animácia je práve na to vhodná. Akrobatické kúsky hlavného záporného hrdinu ešte ako človeka sú trochu nadstavené, ale máme tu fantasy, tak sa to odpustiť dá. Príklon ku temnej sile je výborný a zrod démona desivý a nevyhnutný. Epika chlapci, epika. V závere sa to trochu zamotáva, no možno práve toto potrebujeme na rozvoj príbehu. ()