poster

Zrcadlení tmy

Dokumentární

Česko, 2020, 89 min

Scénář:

Viliam Poltikovič

Producenti:

Viliam Poltikovič
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Saxos
  *

  Každý má svůj život, Nikomu ho neberu. Jestli pana Duška baví tohle, je to v pořádku. Ať si užije. Určitě je spokojenější, jak kdyby ráno nastoupil na šichtu do gumárny s rozličným mixem spolupracovníků z bývalé Stalinovy rozlehlé země.. Závěr: pro mě nezajímavé, kdo chce se může podívat. Proto i hodnocení lítá sem a tam.(19.1.2021)

 • slunicko2
  **

  Myslím, že vím, o čem autoři snímku mluví, ale nejsem si jist, jestli jejich poselství, je-li jaké, dokáží rozklíčovat i další diváci. 1) Mám Jaroslava Duška rád jako herce i jako představitele alternativního vnímání světa. Umí pregnantně formulovat myšlenky a jako popularizátor filosofie new age je přesvědčivý._____ 2) Zde však předvedl jen chaotickou směsku dojmů. Pořad působí spíš jako hezký výlet na Korsiku než jako cokoli jiného._____ 3) Na pět let práce velmi chabý výsledek.(13.4.2021)

 • luczi
  *

  Jarda Dušek je skvělý improvizátor a bavič, když mluví o přírodě a jejím kouzlu, velmi mě to baví, v druhé polovině tohoto "dokumentu" však zabrušuje do témat, o kerých neví ani zbla a jede svou New Age agitku (na kterou už pár lidí doplatilo svým zdravím či ještě hůř)....a to mé vnitřní vědomé já opravdu bolí.(9.4.2021)

 • Psychor
  *****

  Pobyt ve tmě nás může za určitých okolností přenést až k dalekému břehu osvícení, ale velká část duchovně hledajících bohužel netuší, jak tuto metodu záměrně a účelově používat. Jakožto zdejší hororový expert jsem s temnotou pochopitelně konfrontován neustále a za takových okolností zkrátka nemáte jinou možnost, než temnotu přijmout a vyrovnat se s ní bez předsudků a citových vazeb, ať už pozitivních či negativních. To je klíč k nalezení světla a k tomu, abychom přijali to, co čeká na druhé straně. Pan Dušek v této náročné zkoušce obstál na výbornou a já tak dokumentu Zrcadlení tmy uděluji plných pět hvězd.(18.4.2020)

 • Marze
  ****

  Je to takový cestopisný dokument , kde nám Dušek odhaluje svůj vnitřní svět. Raritní záběry jsou plavání s delfíny, ale někde jsou dlouho jen mluvící hlavy, které mě někdy až unavovaly. Je to takové přednáškové turné. Dušek je mi sympatický a jeho skalní fanoušci budou určitě hltat vše co řekne. Blbé je, že se v dokumentu vyskytují samí podobní lidé a chybí opačné názory. Humor se vyskytuje jen v úryvcích představení. Musím ocenit jak inteligentní Dušek velmi dobře formuluje věty a k tomu jim vtiskuje takovou ležérní naléhavost. Vnímání je podle Duška důležitější než myšlení a tak si můžete vyslechnout hlášky jako "Proud života prostě proudí". Když říká že třicet dní v pohodě nejedl, uvědomil jsem si jak málo stačí člověku k životu.(30.5.2020)

 • - Časosběrný dokument se natáčel dlouhých 5 let, od roku 2015 do roku 2019. (sator)