Reklama

Reklama

Zrcadlení tmy

Trailer
Dokumentární
Česko, 2020, 89 min

Obsahy(1)

Pobyt ve tmě rozkryl Jaroslavu Duškovi vnitřní svět, na který ve filmu navazují setkání s inspirujícími bytostmi a místy. Poznání, že náš svět je naučená realita, kterou můžeme měnit, podpoří udivující návštěva CERNu, koupání v zamrzlé řece, setkání s divokou delfínicí v Irsku, s dětmi, které vidí i se zavázanýma očima, s čistou podivuhodnou přírodou a dolmeny Korsiky, s veselými Maory, pilnými včelami a další. S lehkostí a humorem Jaroslava Duška vstoupíme do vnitřního klidu a harmonie, kde nejsou obavy a strach, kde žije především radost a svoboda. (Aerovod)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (20)

Psychor 

všechny recenze uživatele

Pobyt ve tmě nás může za určitých okolností přenést až k dalekému břehu osvícení, ale velká část duchovně hledajících bohužel netuší, jak tuto metodu záměrně a účelově používat. Jakožto zdejší hororový expert jsem s temnotou pochopitelně konfrontován neustále a za takových okolností zkrátka nemáte jinou možnost, než temnotu přijmout a vyrovnat se s ní bez předsudků a citových vazeb, ať už pozitivních či negativních. To je klíč k nalezení světla a k tomu, abychom přijali to, co čeká na druhé straně. Pan Dušek v této náročné zkoušce obstál na výbornou a já tak dokumentu Zrcadlení tmy uděluji plných pět hvězd. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Myslím, že vím, o čem autoři snímku mluví, ale nejsem si jist, jestli jejich poselství, je-li jaké, dokáží rozklíčovat i další diváci. 1) Mám Jaroslava Duška rád jako herce i jako představitele alternativního vnímání světa. Umí pregnantně formulovat myšlenky a jako popularizátor filosofie new age je přesvědčivý._____ 2) Zde však předvedl jen chaotickou směsku dojmů. Pořad působí spíš jako hezký výlet na Korsiku než jako cokoli jiného._____ 3) Na pět let práce velmi chabý výsledek. ()

Reklama

Saxos 

všechny recenze uživatele

Každý má svůj život, Nikomu ho neberu. Jestli pana Duška baví tohle, je to v pořádku. Ať si užije. Určitě je spokojenější, jak kdyby ráno nastoupil na šichtu do gumárny s rozličným mixem spolupracovníků z bývalé Stalinovy rozlehlé země.. Závěr: pro mě nezajímavé, kdo chce se může podívat. Proto i hodnocení lítá sem a tam. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Je to takový cestopisný dokument , kde nám Dušek odhaluje svůj vnitřní svět. Raritní záběry jsou plavání s delfíny, ale někde jsou dlouho jen mluvící hlavy, které mě někdy až unavovaly. Je to takové přednáškové turné. Dušek je mi sympatický a jeho skalní fanoušci budou určitě hltat vše co řekne. Blbé je, že se v dokumentu vyskytují samí podobní lidé a chybí opačné názory. Humor se vyskytuje jen v úryvcích představení. Musím ocenit jak inteligentní Dušek velmi dobře formuluje věty a k tomu jim vtiskuje takovou ležérní naléhavost. Vnímání je podle Duška důležitější než myšlení a tak si můžete vyslechnout hlášky jako "Proud života prostě proudí". Když říká že třicet dní v pohodě nejedl, uvědomil jsem si jak málo stačí člověku k životu. ()

luczi odpad!

všechny recenze uživatele

Jarda Dušek je skvělý improvizátor a bavič, když mluví o přírodě a jejím kouzlu, velmi mě to baví, v druhé polovině tohoto "dokumentu" však zabrušuje do témat, o kerých neví ani zbla a jede svou New Age agitku (na kterou už pár lidí doplatilo svým zdravím či ještě hůř)....a to mé vnitřní vědomé já opravdu bolí. Jarda využívá svého charisma a založil si na něm živobytí, proč ne, je to herec, co jiného by měl taky dělat. Problém nastává ve chvíli, kdy pohlcen svým mesiášským komplexem zcela ignoruje kritické myšlení a pouští se do témat, ve kterých snad ne vědomě dává prostor usvědčeným šarlatánům a podvodníkům. Ještě pořád chci věřit, že je to jen nedostatkem soudnosti či vytvořeným kultem osobnosti s obrovskou nekritickou podporou své narcistní skupiny, která se ráda utvrzuje ve své výjimečnosti (my jsme ti probuzení), než zcela vypočítavým způsobem obživy sebe a svého divadla. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (1)

  • Časosběrný dokument se natáčel dlouhých 5 let, od roku 2015 do roku 2019. (sator)

Reklama

Reklama