Mise Titanik

(TV film)
  • Česko Zpět ke vraku Titanicu (více)
všechny plakáty
Dokumentární
Velká Británie, 2020, 51 min

Nigel Barber (vypravěč)

Šéf expedice Victor L. Vescovo se obává, zda od poslední návštěvy nedošlo k nějakým velkým škodám. Pozval k účasti několik špičkových odborníků včetně specialisty na Titanic Parkse Stephensona. Vrak Titanicu je něco jako poslední svědek tohoto strašlivého neštěstí. Jako svědek na místě činu. Další významnou členkou týmu je mikrobiální ekoložka Lori Johnstonová. Má na starosti získání důležitých dat o jeho stavu. Od roku 1998 se k Titaniku ponořila šestkrát. Naposledy jej na vlastní oči viděla v roce 2005. Na dno oceánu dopraví tým hlubinná ponorka, speciálně navržená pro podobné expedice. Nese jméno Limiting Factor. Má už za sebou nejhlubší ponor na světě a je to úžasné plavidlo. Máme se na co těšit, nebo už se vrak zcela rozpadl? (Česká televize)

Marze

Dobře řemeslně natočeno včetně podmořských závěrů z pětikilometrové hloubky. Je to přehlídka nových technologií. Vedlejší linie je chlápek milující expedice a ekologická linka nového osídlování Titaniku, která je jen naznačena. Pro mě ale omezení zajímavostí tématu a začal jsem se nudit. Prostě zkoumání potopené lodi zahalené mýtem o které se už víme úplně všechno."Některé části Titaniku zchátraly" dozvěděl jsem se novinku. Zaujaly mě tzv. rezavé krápníky složené z bakterii, kterým chutná železo. Minutu ticha nad Titanikem opravdu držet nebudu i když všichni Titanik milujeme. ()

Sa.sa

Ano Titanic byl opravdu jen jeden, byl fascinující a nezapomenutelný... Jj je dobře vidět jak si příroda bere zpět to co jí patří... Za pár let po něm již nic nezbude, když si na něm pochutnají bakterie v té hloubce... Na druhou stranu je to dobře, přece jenom je to nejenom hrob více jak 1500 lidí, ale i snů... ()

filmmovier

Další výprava k vraku Titanicu a další průzkum jeho současného stavu (ten dokument s Cameronem je něco jako jeho pokračování). Další přehlídka nádherných záběrů z mořského dna, ale fakt mi není jasné, proč se všichni tak diví, že ta loď koroduje a jsou na ní bakterie. Ale to je jen drobnost, jinak je to jako celek od začátku do konce nesmírně zajímavé. ()