Mise Titanik

(TV film)
všechny plakáty
Dokumentární
Velká Británie, 2020, 44 min

Podíváme se na novou výpravu k vraku Titaniku, která má zaznamenat jeho současný stav. Pomocí nejnovějších vědeckých metod se pokusíme odhadnout, jaká je budoucnost nejznámější lodi světa. Díky počítačovým grafickým modelům pochopíme strukturu vraku i jeho postupné změny. Snímky lodi ve vysokém rozlišení jsou dost možná poslední, jelikož se již žádné další výpravy do zdejších hlubin nechystají. Diváci po celém světě mohli dokonce na sociálních médiích sledovat živé záběry z ponorů. (National Geographic)

Marze

Dobře řemeslně natočeno včetně podmořských závěrů z pětikilometrové hloubky. Je to přehlídka nových technologií. Vedlejší linie je chlápek milující expedice a ekologická linka nového osídlování Titaniku, která je jen naznačena. Pro mě ale omezení zajímavostí tématu a začal jsem se nudit. Prostě zkoumání potopené lodi zahalené mýtem o které se už víme úplně všechno."Některé části Titaniku zchátraly" dozvěděl jsem se novinku. Zaujaly mě tzv. rezavé krápníky složené z bakterii, kterým chutná železo. Minutu ticha nad Titanikem opravdu držet nebudu i když všichni Titanik milujeme. ()