Zoltán Farkas (Zoltán Mészáros) je už v pokročilom veku, ale to ho nebráni hrať sa na Don Juana. Jeho mladšia manželka Eva (Gabi Gubás) začne milostný vzťah s mladým poručíkom a chcela by sa rozviesť. Eva a Zoltán sa vydajú na spoločný výlet do malej dedinky, kde Zoltán kedysi vyrastal. Úzky kruh rodiny a priateľov nič netušia o tom, že ich spoločný manželský život sa pomaličky blíži k záveru. Avšak fádne sa začínajúci víkend začne byť zaujímavým v tom momente, ako sa dostanú na povrch malé tajomstvá príbuzných. (BOURQUE)

BOURQUE

Páni a dámy v pokročilom veku nepatria do škatuľky „staré železo“. Keď čakáte nejaký vyšperkovaný návod „Ako si hrať na Don Juana“, tak spíš budete sklamaný. Ten začiatok veštil príbeh so zaujímavou koncepciou, ale v druhej polovici filmu nadšenie kompletne zmizne. Dialógy sú bez väčšej fantázii, ako aj scény bez zrnka prekvapenia. Herci a herečky za to podľa mňa nemôžu, problém je spíš so scenárom a réžiou. Záver je fiasko, trpiaci emocionálnou suchotou. Osobné hodnotenie: 63% (**) ()