Vortex

všechny plakáty
Publicistický
Česko, 2017

Účinkují:

Jiři Bigas (moderátor), Zdeněk Princ (moderátor), Kristýna Sulková (moderátor)

Dva herní matadoři jménem Zdeněk Princ a Jirka Bigas, jež se podíleli na projektech jako je například herní časopis Level či server hrej.cz, se roku 2017 rozhodli pro vlastní projekt, k němuž přizvali další tři externisty (Petra Streckera, Honzu Konfršta a Tomáše Krajču) a v komorním, avšak velmi kvalitním stylu, začali tvořit obsah. Vznikl tak herní YouTubový kanál Vortex, který se denně věnuje videohrám. Přes týden dostanete tři novinkové souhrny (pondělí, středa, pátek), jeden podcast (pondělí), ve kterém se pak kromě různých témat pravidelně objevuje i host. Zbylé dny obsahují let's play videa především aktuálních her či jejich videorecenze. Pakliže nebudete mít dost, lze zajít na stejnojmenný web, kde se objeví článek naprosto každý den. (Honzek)

mirek158

Pořad sleduji na YouTube a na jejich internetových stránkách. Novinky ze světa nejen počítačových a konzolových her. Velmi korektní a odborné hodnocení her, novinek, včetně dění ze zákulisí vývojářů, množství zajímavých hostů a mnohem více. Moderátoři to mají v hlavě srovnané a objektivně sdělují zajímavé informace, občasně také umí odlehčeným humorem diváka pobavit. Jiné pořady ani internetové stránky zabývající se touto tématikou již nenavštěvuji a zůstávám věrný Vortexu. Klukům patří dík a respekt s přáním mnoha let úspěšného působení na publicistickém videoherním poli. ()

Dzunk

Pro mě jednoznačně nejlepší pořad o hrách v ČR. Líbí se mi, že v rámci recenzí jsou schopní jít proti proudu všeobecného hodnocení i u velkých AAA her a jejich hodnocení mi zároveň vždy přišlo férové. Navíc využívají celou škálu 1-10 a nedávají jen 6-10. Vyzdvihnout musím kromě informativnosti článků/videí i úroveň používání českého jazyka u Jirky, Zdeňka i Petra. Hodně rád poslouchám novinkové souhrny, ale i třeba recenze na hry, které mě moc nezajímají, protože kluci do každé recenze dokážou dát i kus ze svých znalostí a zkušeností např. s daným žánrem, sérií nebo vydavatelstvím. Za další musim říct, že celá trojice mi je sympatická nejen kvalitním projevem, ale i humorem. Hodně se mi líbí i témata z herní kultury, kvízy i statistiky. Za mě teda jasných 10/10. Přeji celé redakci ať se vám práce daří jako doposud, ať vás baví a díky za to, že u toho můžem být s vámi. ()

Lukas_ooo

Jelikož už nemám čas na hraní tolik kolik bych chtěl, tak pravidelným sledováním tohoto pořadu mám stále přehled co se děje. Kluci dělají dobrou práci a kromě rozhovorů s různými zajímavými lidmi, občas přidají nějaké situace ze soukromého života, což alespoň ukazuje že to jsou taky jen normální lidé s rodinami... Zdravím Petra :) ()

Rock4ever

Nejprofesionálnější komentáře ze světa videoher. V podstatě jediný zine/vlog, který splňuje vysoké novinářské standardy, nezaměstnává studentské brigádníky a cílí na poněkud usedlejší a přemýšlivé publikum. Pokud se vám to zdá příliš páprdovské, vždycky můžete přeladit na alternativní kanály české scény: je libo mečivý Indián, prostinká Bětka s cool Šárkou na Games nebo humory Jardy Möwalda na Wave? Když vám ale táhne na čtyřicet, oceníte určitou profesionalitu a záruku kvality i z hlediska produkčních hodnot. O geekovství ani zde nakonec není nouze, pravidelný mišmaš na konci vlogů je zdrojem cringe, guilty pleasure a občas i (ne)překvapivě kulturních tipů z mimoherních oblastí. ()