Mrazivá past

• USA The Ice Road (více)

V odlehlé oblasti severní Kanady dojde k sesutí těžce přístupného diamantového dolu. Zůstane v něm uvězněna skupina horníků, kterým postupně dochází kyslík. Jedinou jejich nadějí na záchranu je tým v čele se zkušeným řidičem kamionu (Liam Neeson) schopným překonat nebezpečnou cestu přes zamrzlý oceán. Tuto takřka nemožnou misi komplikuje nejen ohromná vzdálenost a prudká bouře, ale také postupující obleva. Nic z toho se však nevyrovná jejich hlavní hrozbě... (Mirius FD)

jethrotull

Velke sklamanie. Liam uz fakt ide do kazdej sracky z ktorej budu prachy. Tie nahanacky na lade a nesmrtelnost padoucha im mozu zrat tak nastilete deti,totalna B-ckova sracka. Nevedel som sa dockat konca kedy uz tie hlupe a prehnane sceny skoncia. A vyslobodenie banikov pomocou vrtu sa nakoniec akosi nekonalo a vyliezli vchodom.To bol fakt ceresnicka na tomto nechutnom dorte. Tie dve hviezdy davam z velkym sebazaprenim vzhladom na mnohe Liamove dobre filmy. ()

ilegal1983

Uz je to Dedo Neeson,cas neuprosne bezi ale obdivujem ako tento skvely herec sa dokaze  pobyt s kazdou rolou v jeho rokoch.Navyse byt tahunom kazdeho filmu v ktorom sa objavi...klobuk dole.Triky su samozrejme rydzeho beckoveho povodu a celu stopaz film nedokaze uhranut.Nastastie sa vydarila Ice Road a niektore sceny v nej beru dych.Nieco som cital o porovnavani tohto snimku s Segalovimi alebo dokonca Snipesovimi filmami.Ubezpecujem vas ze rozhodne mu nesiahaju ani po paty a pre mna su odpad ktory ani nekomentujem.Za mna spokojnost a Fishburne stoji urcite za viac ako blby Snipes ktory uz ani nevie co filmy su. ()

neskvik

Samozrejme, ze clovek privrie oci, ale pri takejto extremnej debilizacii? Pocitovo mal film do konca tak 10 minut. Pozriem sa a vidim 35 minut?? Nedopozerane. ()

Zaks

Liam je presne taký, ako ho v posledných rokoch poznáme. Zostarnutý akčný dedko hrajúci v mizernom béčku. Našťastie, toto malo pomerne svižný dej, nuda bola len mierna a aj napriek značným nelogičnostiam až hlúpostiam sa to dalo dopozerať. ()

RedRose991

Z filmu som mala zmiešané pocity. Úvod fajn, záver fajn, stred akosi bez logiky, musela som sa nútiť do sústredenia sa. Škoda, lebo námet fajn, ale dalo sa z toho dostať asi aj viac. ()

eexDon

Für mich - 70%, - /triviální děj, jehož zápletku jsem odhalil dokonce i já a to dosti rychle/, + /akce celkem slušná, Amber pohledná indiánka a dobrá atmosféra - kolorit filmu - ledová pustina/kamiony/dlouhá cesta/, hodnocení - slušný akční béčko s Liamem a Amber, na to, jaká je to wolovina, tak se mi to docela líbilo ()

McGuffin

Je to Mrazivá past, The Ice Road, když přijde obleva. Tři desítky tun těžké náklaďáky s pěti lidmi ve třech kabinách chtějí za třicet hodin dojet k zasypanému kanadskému dolu, aby vrtákem vysvobodily závalem uvězněné horníky. Tedy snad alespoň jeden. Jedou po zamrzlých jezerech, v době jarní oblevy, a to může dopadnout všelijak. Když navíc ne každý člen výpravy má stejně bohulibý úkol, jako ostatní. Ale přesto, vsadí někdo z publika, že včas do cile nedojede žádný? Též režírující scenárista Jonathan Hensleigh má za to, že tipující sledující nemají být zklamáni. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. www.macguffin.cz ()

ciapok

Ak by sme ohrnali nos nad nerealnymi momentami v akcnych filmoch, to by sme si ich veru vela nepozreli....ok, tu pri niektorych skripali zuby trochu dlhsie, no zuby nieco znesu. Je to slusne vytazena stava z toho, co by mala mat drsna jazda kamionmi po zmrznutej (miestami aj nie) vode ()

huhuhu783

Taxem se i přes ne příliš dobré recenze na to dílko mrknul. Musím uznat,že i když se to motalo v  mantinelech 80-90´ let tak to bylo drahnou chvíli na pohodu.Bohužel jen do přejezdu jezera. Paxe tam začaly kupit nelogičnosti  který nelze odpustit a za nejhorší považuju přepřáhnutí návěsu z kamionu na kamion na cestě stejně široký  jak kamion (jaxe vyhli) a pak hned proč to vlastně přepřahali když je padouch v tom kamionu v pohodičce  honil. Voči sem měl jak kokosový vořechy a těžce sem nechápal. No a závěr s tou záchranou byl v duchu : A přijel princ na bílém koni a konec. Nudnej  film na nudnej lokdaun. Určitě si na něj už nevzpomenu ()

lukas.pukas.

bohuzel i presto ze dobry beckovy named , vysledek dopadnul katastrofalne , tupe hlupe herecky spatne odehrane souboje , a pritom by to mohlo dopadnout odost lepe jenom kdyby tonumnel nekdo spravne narezirovst , je to skoda opravdu nechapu ze kdyz nekdo neco nataci tak sam si neuvedomi jak je to hloupe , 15% ()

rooklet odpad!

Tady nelze dát nic jiného než odpad. Ten film je přehlídka stupidit, nesmyslů a takových klišé, jaká se nacházejí snad jen v textech country písní. Opravdu se nedá dívat na to, jak na cca 5 metrů široké cestě se zřejmě v pohodě předjedou a přepřáhnou dva tahače, úžasné bylo stavění převrácených kamiónů i s plně naloženými návěsy na kola pomocí jakéhosi tajemného propletence ocelových lan, …na tenkém ledě, který se propadne pod jedním návěsem, se v pohodě vedle sebe převalí dva plné kamiony, …most, který je přetížen, se začne hroutit až když je náklad za ním,… triky jak z osmdesátých let, … geniální mechanik opraví pomocí nástrčkových klíčů celý kamión, … v silném mrazu skočí borec dírou v ledu do ledové vody, vyleze skrze ledovou drť a ještě vytáhne tak 90 kg tělo, které pak bez problémů naloží do 2 metrové výšky kabiny, …tam ho oživí … 35 tunovou konstrukci vytáhnou z kontejneru během asi pěti minut a hned ji instalují ….. ne, toto není ani béčkový film, ale tak céčkový. Hovadina na kvadrát a přehlídka jedné blbosti za druhou v těsném sledu. A ještě tam nacpali téma indiánského problému …. Kdyby to prezentovali jako parodii, dal bych pár hvězd… ()

OsahuKimina

5/10 Film bravurně charakterizující filmovou nálepku akční „béčko“ se vším všudy. Neznamená to, ale samozřejmě hned automaticky něco špatného. I když se jedná o jeden z horších kousků Liama Neesona ve stylu akčního filmu 90´ stále je to koukatelné a pro fanoušky jeho sólovek takzvaně v pohodě film co bude bavit. Má to drajf od začátku až do konce, pár adrenalinových pasáži s neotřelým námětem závodu o čas s kamiony nebezpečnou cestou napříč zamrzlými, avšak tajícími jezery Kanady. Celý tento námět je asi největší síla filmu. Mám rád akční filmy co dokáží ještě v dnešní době nadělit něco mimo zaběhlé šablony akčních tuctových námětů, byť v celkovém měřítku je tu samozřejmě stále spousty nelogičností a klišé s předvídatelným scénářem, který podobné filmy doprovází a lepší to asi nebude. A dosud pří sledování těchto druhořadých akčňáků s Liamem Neesonem jsem se nedokázal přenést přes to, že jako herec má na víc a jeho charisma a herecký um, který tam prostě nějaký má je v takovýchto „béčkách“ zatracovány a je to škoda. Jak jsem naznačil, film sice nijak zvlášť nenadchne, třebaže je to stále adekvátní film na takové to deštivé odpoledne, který vás zároveň na tom gauči neuspí. Což myslím jako plus. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Ledová cesta." Řemeslně zručně natočená, odlehčená nepravděpodobná, dynamická akční zábava s Liamem NeesonemTři desítky tun těžké náklaďáky s pěti lidmi ve třech kabinách chtějí za třicet hodin dojet k zasypanému kanadskému dolu, aby vrtákem vysvobodily závalem uvězněné horníky. Hlava mi taky některé věci nebere! Proč šli tři kamiony, když na záchranu horníků zjevně stačil jeden? Akční fandy film asi velmi neosloví a pracovníci BOZP z něj budou mít určitě noční můry. Závod o čas s kamiony nebezpečnou cestou napříč zamrzlými avšak tajícími jezery Kanady stojí za pozornost asi jen kvůli znovu skvělému Neesonovi. - 40%. ()

vonBahnhof

Zopár desiatok scén vyslovene urazí. Napríkald: 1. Zavalení baníci v štole v inak povrchových baniach, no nie je to nemožné, ale...?! 2. Potom ten šialene mizerný render 3min 10s - terén aj nákladiak - ako detské video na YouTube. 3. 3min 15s vybuchuje stena povrchovej bane akurát včas aby zvrhla ten zlý render do hlbín bane - no pre dementov. 4. Pri tomto výbuchu sa dokonca dostali von plamene zo vznietenia metánu, to znamená, že baníci by snáť aj mali kadiaľ vyliezť :D ... a to sme na štvrtej minúte. No urážka za urážkou. V závere ešte vypichnem urážku č. 68 - hodina 36 minút a 50sekúnd: "Promiňte, pan McKen? Tohle jsme našli mezi věcmi vašeho bratra." A podáva mu prospekt od kamiónov. V odpovedi je vidieť Liamovu tvár a to jeho "děkuju" vyznie skôr ako "promiňte, moc krát se omlouvám". Je to treskutá hanba celé jak to je. ()