Reklama

Reklama

Mrazivá past

  • USA The Ice Road (více)
Trailer 1

VOD (1)

Obsahy(1)

V odlehlé oblasti severní Kanady dojde k sesutí těžce přístupného diamantového dolu. Zůstane v něm uvězněna skupina horníků, kterým postupně dochází kyslík. Jedinou jejich nadějí na záchranu je tým v čele se zkušeným řidičem kamionu (Liam Neeson) schopným překonat nebezpečnou cestu přes zamrzlý oceán. Tuto takřka nemožnou misi komplikuje nejen ohromná vzdálenost a prudká bouře, ale také postupující obleva. Nic z toho se však nevyrovná jejich hlavní hrozbě... (Mirius FD)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (236)

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

ústřední lehce béčkový nápad je v pohodě a byl bych ochoten tomu odpustit i ty triky z Wishe,ale bohužel je tu tolik nelogičností a na první pohled vedlejších detailů,které mi vadily natolik,že přebily ten zbytek.Už sme si tak nějak zvykli,že ve filmech čas plyne trochu jinak,ale tady už to překročilo hranici únosnosti a i přes to,že se zkraje mluví o "býčím závodě",kdy se nesmí zastavit,tak mají hrdinové čas se neustále vykecávat popřípadě na něco zírat (zvětšující se díra v ledu,spadlý most,...).Nemluvě o detailech jako ne zrovna sedící vzdálenosti,auta měnící pořadí (a v jeden moment i lehce barvu) atd atd.Jasně,od podobného filmu se asi nedají čekat zázraky,ale tohle bohužel není zas až tak hloupé (a navíc se to bere dost vážně) aby to bylo zábavné...40% ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

[74%] Super, takže po několika výrazně horších až špatných filmech je tu konečně něco, co Liamu Neesonovi nedělá hanbu. Jasně, není to žádný velký hit, ale tu kritiku a relativně slabé hodnocení moc nechápu, ale co už … Postavy mě celkem bavily, především hlavní Neeson a jeho filmový, postižený bratr – takže ta jejich chemie a jejich vzájemní emoce – to prostě za mě fungovalo. Děj je jednoduchý, ale po cca 1/3 filmu se trochu překombinuje tak, že jsem to nečekal. Ale rozhodně spíš v dobrém slova smyslu. Technická stránka, kamera atd, to vše bylo na relativně nízký rozpočet zvládnuto dobře. Nějaké ty digi scény tu byly, ale ne nějak výrazné, aby mi to vadilo. Naháněcí scény náklaďákem – těch bylo mnoho a i ty scénky s praskajícím ledem, na to se hezky dívalo. Té akce bylo ke konci možná už trochu víc, než zdrávo, ale neměl jsem s tím problém.  Záporáci – ti už byli slabší, ale stále na snesitelné úrovni. Finále bych ještě trochu vylepšil, ale dost remcání. V rámci možnosti je to koukatelné béčko, které si klidně někdy ještě pustím. Neeson zde už viditelně zestárl, ale stále má v sobě to své osobité charisma. Nepral se zde tak profesionálně jako v sérii TAKEN, ale ta snaha se prostě cení. Jeho předchozí braky tří let byly otřesné, tak aspoň tímto mě trochu uspokojil. ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Tohle není tak úplně klasická neesonovka. Jasně, Liam tu pár ran pěstí rozdá, ale primárně jde o souboj s časem, během něhož se potřeba dopravit obří vrták k zavaleným horníkům. V cestě stojí tající dálnice vedoucí skrz zamrzlá jezera a kdosi v pozadí. A mě to bavilo. V kostce to sice není nic objevného, ale netradiční jízda má něco do sebe a člověk si tak nějak i uvědomí, že jezdit kamionem není jen o točení volantu. Má to tempo i napětí, pohodové obsazení a tak trochu neohrabanou hru na city, která sem ale sedla jak pověstná p*del na hrnec. Nejspíš se k tomu nevrátím, ale stráveného času nelituji. 70% ()

Wormboy 

všechny recenze uživatele

Okrem pritomnosti Liama Neesona nic nenasvedcuje tomu, ze nejde o cistucke becko so vsetkymi jeho (negativnymi) atributmi, bez stipky nadhladu, invencie ci snahy o vymanenie sa z klasickych stereotypov (ano, dokonca aj zaverecny suboj na paste je pritomny...). Neesona v zasade nechapem, pretoze toto vsetko muselo priam kricat aj zo scenara. Najhorsie na tom vsetkom je, ze aj becko moze byt dobre, o tom - po tom, ale toto zial nie je ten pripad...1,5/5 ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

Liam Neeson už má své roky, takže od něho nečekám ladné piruety kolem protivníků, ani fyzicky náročné souboje plné úderů. To ovšem neznamená, že by se akční film obešel bez jakékoliv akce. Abych režisérovi / scenáristovi nekřivdil, tak jakési formy fyzické konfrontace se přece jen dočkáme. Většinou se dva lidé přetahují o volant, nebo tlustými rukavicemi buší do péřových bund. I s touhle chabou náhražkou mlátiček příběh úzkostlivě šetří, takže většinu práce musí odvést příroda a ploché charaktery. Neesonovo kouzlo osobnosti zvolna vyprchává, ale hlasem ještě něco zvládne. Cesta přes kanadskou divočinu je pak trestuhodně nevyužitá, takže i druhý ze zdánlivých kladů filmu vyšuměl do ztracena. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (5)

  • V průběhu filmu si můžeme povšimnout objevujících se a následně mizejících řetězů z hnacích kol tracků. (DJMaroko)
  • Ľadová cesta v kanadskom Severozápadnom teritóriu, ktorá inšpirovala film, má dĺžku 400 km, prechádza cez 64 zamrznutých jazier a na ľade má šírku asi 50. Vodiči nákladných vozidiel tu cestujú 14-16 hodín pri maximálnej rýchlosti 25 km/h. (Arsenal83)
  • V průběhu filmu si můžeme povšimnout jiných typů kamionu Kenworth, a to například v cca 2/3 filmu, kdy kamiony vyjíždí ze zmrzlého jezera do kopců a jsou pronásledovány skůtry a SUV – zde to jsou starší typy. A naopak při jízdě po druhém zmrzlém jezeře jsou to již o generaci novější typy s výrazně jinými předními světly. (Pazdi)

Reklama

Reklama