Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Krátkometrážní

Recenze (1 904)

Red Force 4 (1989)

Obsahuje spoilery: "Ty drogy zabíjejí lidi!" Má to zase jednoduchý děj, kde je tentokrát CIA zapletené do pašování špinavých peněz.  No a Cynthia Khan to pak zase vymlátí a je u toho sexy. Atmosféra a celkové pojetí je takové temné. - 60%.

Klub rváčů (1999)

"Jsem Jackova definitivní pomsta. Jsem Jackův nedostatek překvapení. Jsem Jackův zničený život. Jsem Jackovo zlomené srdce. Jsem Jackova prodloužená mícha. Jsem Tyler Durde." - 80%.

Red Force 3 (1988)

Obsahuje spoilery: "Nepotřebuješ druhou zbraň. Když si necháš vyfouknout pistoli, si mizerný policajt." Milenecká dvojice spáchá loupež šperků, při které je zabito spousta příslušníků policie. Dvojice poté touží diamanty prodat a nakoupit za ně zbraně, leč jde po nich Cynthia Khan. ANO! Michelle Yeoh se svou neskutečnou pohyblivostí je pryč. Nastupuje zde Cynthia Khan, která taky kope stejně vysoko jako kluci. Špatná volba tedy nebyla. Závěrečná bitka Cynthia Khan vs. žena z milenecká dvojice matoucí. Byli si dosti podobné takže se dali velmi lehko splést. Jinak rozhodně lepší než dvojka. Nicméně bomba jako jednička, to také není. - 60%.

Krvavý diamant (2006)

Obsahuje spoilery: "Srdce mi říká, že lidi jsou v podstatě dobří. Ale zkušenosti mi říkají opak." Leonardo DiCaprio v roli zahořklého drsňáka a autentické kulisy patří k největším přednostem filmu, jenž nabízejí výrazně jiný pohled na Afriku, než jsou obligátní pohlednice se stádem žiraf a Kilimandžárem v pozadí. Scény se zneužíváním afrických dětí jako vojáků jsou opravdu drsné, stejně jako brutální střety povstalců s civilisty při nájezdech na černošské vesnice. Záporňák Arnold Vosloo a novinářská šťabajzna Jennifer Connelly taky super. U mě velmi dobrý. - 80%.

Red Force 2 (1985)

Obsahuje spoilery: "Vypadá to spíš jako zápas Ramba s Donaldem. Mohla by toho chudáka i zabít." Michelle Yeoh se svou neskutečnou pohyblivostí, se vrátila bojovat proti výrazné zločinnosti a pomoct ji tentokrát přijela i blondýna z Londýna Cynthia Rothrock. Akce výborná možná lepší než v jedničce, ale také je to nudnější než nadupaný první díl. Plus ten teatrální humor, kterého je víc, než je zdrávo. Ten ubírá na kvalitě filmu. Navíc Cynthia Rothrock oproti Michelle Yeoh drží tyč jako vařečku a její pohyby mi přijdou umělé, a sexy také není. Teda v mých očích není S E X Y. Prostě jednička měla kvality ve všech ohledech narozdíl od tohodle. - 50%.

Red Force (1986)

Obsahuje spoilery: "Dneska jsme se setkali poprvé a hned jsme bojovali jako sehraný tým." Honičky, přestřelky, kung fu souboje a hlavně brutalita. Příběh je na klasické téma POMSTA akorát tady máme gangstery co mstí smrt i klaďase co mstí smrt. ;) Akce je rychlá a přesná, choreografie dokonalá a Michelle Yeoh se svou neskutečnou pohyblivostí, je neskutečně příjemnou a charismatickou hlavní hrdinkou. Dovolím si i napsat, že většina dnešních akčních snímků se tomuhle hong kongskému nemůže rovnat. Nepříliš podařený je snad jen český dabing. - 80%.

Hancock (2008)

"Táhne z vás alkohol!" - "Protože chlastám ty krávo!" - 60%.

plakát

Cesta do Ameriky 2 (2021)

Obsahuje spoilery: "Ahoj, Zamundo!" Film se pokouší navázat na úspěch prvního dílu. Dokonce se připomínají i některé scény z něj, což společně se stejnými herci vyvolává silnou nostalgii. Nicméně tentokrát se skoro celé vyprávění odehrává výhradně v Zamundě, kam se dostává králův nemanželský syn z Queensu. Ten se učí být králem a hledá si ženu. Herecké výkony dobré, a u Eddie Murphy a Wesley Snipes dokonalé. Jinak absolutně bez myšlenky, nápadu, vtipu, děje. Jen vykrádačka nápadů z prvního dílu. A to je na tom všem nejhorší. To když vám největší radost udělají třeba ty flashbacky z prvního dílu. Žádný zázrak komedií to prostě není. - 40%.

Tequila Sunrise (1988)

Obsahuje spoilery: "Než vyhodíme dalších pět táců za to, abychom zjistili, co si dá k večeři, odvolej lidi a já se ho zeptám." Očekával jsem prvotřídní podívanou, když je tady Mel Gibson, Kurt Russell a Michelle Pfeiffer. Zůstalo ale jen u očekávání. Vtipné to není, svižné to není a akční to není už vůbec. Jen žvatlání o drogách. Nic víc, nic míň. Navzdory hvězdnému hereckému obsazení podprůměrný film. - 40%.