Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Krátkometrážní

Recenze (1 907)

plakát

Letuška (2020) (TV seriál)

Obsahuje spoilery: Penny, Penny, Penny... Penny je zde uřvaná a věčně ožralá naivní letuška, jenž se probudí vedle brutálně zavražděného pracháče, kterého sbalila noc předtím. Poté ji začne pronásledovat padesátiletá vražedkyně Michelle Gomez, které by asi leckdo vložil ptáka do úst. :-) Dějově mi ten seriál přišel trochu zmatený, ale  zpracování ok. Obrazovka je častokrát rozdělena na několik obrazů a člověk zavzpomíná na Jacka Bauera. Retro znělka pak vytváří velmi netypický dojem. Jinak to má šťávu, dobré tempo a netváří se to nijak zvlášť vážně, takže i humor. - 80%.

Utajený pasažér (2021)

Obsahuje spoilery: "Kdo je utajený pasažér?"  Žádná akce, žádný styl, žádné napětí, žádný humor a vizuálně nezajímavý. Když si pustíte jen finále mimo loď, tak dostanete to nejlepší z celého filmu. To a Anna Kendrick je to jediný dobrý tady. Připomnělo mi to tragickou Ad Astru s Bradem Pittem. - 20%.

Jestřábí žena (1985)

Obsahuje spoilery: "Slíbil jsem pane, že už nikdy nebudu krást, ale vím taky že víš, jak mám slabou vůli." Příběh velké lásky dívky a rytíře, jímž škodí prokletí muže, který krásnou dívku chtěl pro sebe. Hovoří se o tom, jak o pohádkovém skvostu, který prý nestárne a který prý i oslovuje další generace. Pro osobně to byl spíš takový průměrný film, ale velmi se mi tady líbila mladá Michelle Pfeiffer. - 60%.

Red Force 4 (1989)

Obsahuje spoilery: "Ty drogy sakra zabíjejí lidi!" CIA je zapletené do pašování špinavých peněz. Naběhne tedy Cynthia Khan a zase to vymlátí a zase je u toho celkem sexy.:D Atmosféra a celkové pojetí je takové temné. Další díly PO tomhle už však nemám potřebu vidět. - 60%.

Klub rváčů (1999)

"Jsem Jackova definitivní pomsta. Jsem Jackův nedostatek překvapení. Jsem Jackův zničený život. Jsem Jackovo zlomené srdce. Jsem Jackova prodloužená mícha. Jsem Tyler Durde." - 80%.

Red Force 3 (1988)

Obsahuje spoilery: "Nepotřebuješ druhou zbraň. Když si necháš vyfouknout pistoli, si mizerný policajt." Milenecká dvojice spáchá loupež šperků, při které je zabito spousta příslušníků policie. Dvojice poté touží diamanty prodat a nakoupit za ně zbraně, leč jde po nich Cynthia Khan. ANO! Michelle Yeoh se svou neskutečnou pohyblivostí je pryč. Nastupuje zde Cynthia Khan, která taky kope stejně vysoko jako kluci. Špatná volba tedy nebyla. Závěrečná bitka Cynthia Khan vs. žena z milenecká dvojice matoucí. Byli si dosti podobné takže se dali velmi lehko splést. Jinak rozhodně lepší než dvojka. Nicméně bomba jako jednička, to také není. - 60%.

Krvavý diamant (2006)

Obsahuje spoilery: "Srdce mi říká, že lidi jsou v podstatě dobří. Ale zkušenosti mi říkají opak." Leonardo DiCaprio v roli zahořklého drsňáka a autentické kulisy patří k největším přednostem filmu, jenž nabízejí výrazně jiný pohled na Afriku, než jsou obligátní pohlednice se stádem žiraf a Kilimandžárem v pozadí. Scény se zneužíváním afrických dětí jako vojáků jsou opravdu drsné, stejně jako brutální střety povstalců s civilisty při nájezdech na černošské vesnice. Záporňák Arnold Vosloo a novinářská šťabajzna Jennifer Connelly taky super. U mě velmi dobrý. - 80%.

Red Force 2 (1985)

Obsahuje spoilery: "Vypadá to spíš jako zápas Ramba s Donaldem. Mohla by toho chudáka i zabít." Michelle Yeoh se svou neskutečnou pohyblivostí, se vrátila bojovat proti výrazné zločinnosti a pomoct ji tentokrát přijela i blondýna z Londýna Cynthia Rothrock. Akce výborná možná lepší než v jedničce, ale také je to nudnější než nadupaný první díl. Plus ten teatrální humor, kterého je víc, než je zdrávo. Ten ubírá na kvalitě filmu. Navíc Cynthia Rothrock oproti Michelle Yeoh drží tyč jako vařečku a její pohyby mi přijdou umělé, a sexy také není. Teda v mých očích není S E X Y. Prostě jednička měla kvality ve všech ohledech narozdíl od tohodle. - 50%.

Red Force (1986)

Obsahuje spoilery: "Dneska jsme se setkali poprvé a hned jsme bojovali jako sehraný tým." Honičky, přestřelky, kung fu souboje a hlavně brutalita. Příběh je na klasické téma POMSTA akorát tady máme gangstery co mstí smrt i klaďase co mstí smrt. ;) Akce je rychlá a přesná, choreografie dokonalá a Michelle Yeoh se svou neskutečnou pohyblivostí, je neskutečně příjemnou a charismatickou hlavní hrdinkou. Dovolím si i napsat, že většina dnešních akčních snímků se tomuhle hong kongskému nemůže rovnat. Nepříliš podařený je snad jen český dabing. - 80%.