Reklama

Reklama

Láska klepe na dveře

(seriál)
  • Turecko Sen Çal Kapımı (více)
TV spot
Komedie / Romantický
Turecko, (2020–2021), 114 h 50 min (Minutáž: 110–150 min)

Hudba:

Aytekin Ataş

Hrají:

Hande Erçel, Kerem Bürsin, Neslihan Yeldan, Bige Önal, Evrim Doğan, İsmail Ege Şaşmaz, Anıl İlter, Melisa Döngel, Çağrı Çıtanak, Elçin Afacan, (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(52)

Eda je mladá a chytrá dívka, která z celého srdce nenávidí Serkana Bolata, protože zrušil stipendia na studium v zahraničí. Eda se s mužem potkává tváří tvář na univerzitě a nehodlá pohledného mladíka šetřit... (TV Prima)

Videa (53)

TV spot

Recenze (10)

luciasce 

všechny recenze uživatele

Je to celkem dobré, nedá se nevšimnout si jisté podoby s Erkenci kus líznutej Dolunay, není divu, když do toho jsou zapojeni stejní scénáristé. Pozitivum na tureckých seriálech je jejich moderní, barevné a veselé zobrazení doplněna celkem chytlavou hudbou. Negativum vidím v tom, že se opakuje ten koncept, bohatý, nafoukaný a arogantní chlap se zamiluje do nevinné, chudé, krásné a inteligentní slečny, která si hledá své místo ve světě, ale místo, aby se z ní stala uspěšná nezávislá žena, stane se z ní totálně zamilovaná pubertačka. Ale chápu, prostě je to tenhle žánr a prostě jenom tisknete tyhle postavy přes kopírku s obměnou zaměření firmy toho chlapa a toho, v čem je šikovná ta žena. Někdy jsou to i trochu zkopírované situace. Ráda tam sleduju ty domy, interiery a exteriery, vždycky jem tam nějaká opulentní moderní vila, různé restaurace, krásná příroda a skvělé výhledy na Istanbul. Některé lokace se sice opakují, ale to jim na kráse neubírá. (Jako třeba vila rodičů Serkana je ta samá vila, která se objevila v Erkenci kus a molo s řekou se objevilo v Dolunay atd.). Co mi přijde fakt přehnaný jsou ty tuny makeupu na těch ženských postavách, někde jsem k tomu četla článek, že ty herečky mají kvůli tomu dost poškozenou plet, protože přirozená krása do Turecka ještě nedorazila a všechno musí být tiptop dokonalý, i když zrovna holka hází hnůj. ()

Galeska 

všechny recenze uživatele

Poslední dobou jsem přišla na chuť tureckým seriálům. Hande s Keremem to spolu dobře hraje. Není to takový ten přeslazený pár jako tomu bylo třeba v Dolunay, i když Keremovi u mě dost hraje do karet, ten jeho ostrý výraz a zrzavý vlasy :-D. Ač tento seriál byl původně zamýšlen jen jako "letní" vypadá to, že poběží o něco déle, protože si získává fanoušky po celém světě a i já se každý týden těším na nový díl. Snad se i my v ČR dočkáme těchto tureckých seriálů na televizních obrazovkách (na k tomu určených televizních kanálech) o něco častěji, jako tomu je třeba na Slovensku, a nebudeme se stále muset dokola dívat na ty stejné otřepené stoleté telenovely z Mexika a Argentiny... ()

Reklama

misa_laska 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

EDIT: Druhá řada je zase dobrá jako tento seriál na začátku, vrátila se původní scénáristka. Po 4 dílech, jsem zase celkem spokojená a tak nějak tu příšernost od 25-39 dílů asi i prominu. POZN: Ze začátku to má super našlápnuto, ale bohužel to jde postupně kvalitou dolů. Moc příjemný a humorný seriál. Žádné přehnaně uječené postavy matek či dalších postav, které mají být vtipné. Hlavní hrdina není dokonalý a hlavní hrdinka není ta typicky naivní bezbranná hlupka, jak to často v seriálech tohoto typu bývá. Eda musela přerušit studium kvůli zrušenému stipendiu. Z toho viní Serhana - úspěšného podnikatele, jehož firma stipendia financovala. Je to pro ní nepřítel číslo 1. Ale souhrou náhod jsou nuceni předstírat zasnoubení. Prvních cca 20 dílů je dobrých, pak to začíná být pomalé, nudné, nic se neděje a když už se děje, tak to akorát naštve, protože jsou to naprosto nelogické scény, které jsou v rozporu s dosavadním charakterem postav atd. Takže do 20 dílů hodnotím plným počtem a teď už to jde bohužel dolů. 25. díl je fakt nuda., ale od 26.dílu se změní scénáristé, ale je to spíš horší než lepší. Jen kvůli první polovině nechávám hodnocení vysoko, jinak bych šla na 2-3 hvězdy, protože mě to spíš znechucuje a po 36. dílu se už jen modlím ať to proboha ukončí happyendem a neprotahují. Však už tam není ani čím to prodlužovat, šílená nepřející babička byla, únos byl, ztráta paměti byla, těhotenství ex bylo... ()

Domca94 

všechny recenze uživatele

Seriál, který spojil dvě velká jména turecké televizní zábavy, a sice Hande Ercel a Kerem Bürsin. Seriál je bez jakýchkoliv výmluv romantika, která se snaží předat romantiku i divákovi. Nicméně stejně jako u dalších seriálů z Turecka i zde jsou některé z epizod v podstatě jen výplní, aby konečný počet dílů byl vyšší a měl tedy lepší prodeje. Hudební doprovod jednotlivých epizod je vcelku zajímavý a mnohdy se autoři hudby dostal v podstatě okamžitě na přední příčky hitparád. SCK v Turecku a v mezinárodním prostředí jede. Hlavně v tom mezinárodním, kdy statisíce lidí po celém světě sledují živě epizodu svého seriálu v turečtině. Na tomto seriálu lze dokonale vidět efekt toho, když se spojí tým skvělých lidí, kteří mají stejné cíle. ()

PandyRosalez 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ano, nebudu lhát, tenhle seriál má své mouchy - má díly, které mě moc nebavily, zápletky, které byly jedno velké klišé, natahování děje zbytečnostmi, postavy, po kterých by člověk nejradši něco hodil... ale těch kladů má mnohem mnohem více a když na to přijde, tak nad vším ne úplně perfektním přimhouřím oko. Příběh Edy a Serkana je jako celek opravdu skvělý a je tam i dost věcí, ze kterých si člověk něco odnese. A ta jejich chemie, uff! Vážně jsem neviděla dvojici, které bych věřila každý jejich pohled, není se co divit, že to mezi nimi zajiskřilo i v soukromém životě. Každopádně - můžu říct, že když se divák povznese nad několik nedotažených věcí, čeká ho fakt super podívaná a za mě, byla radost se na tento seriál dívat. Vždycky jsem měla ráda romantické příběhy a tenhle seriál má ten nejhezčí, co jsem kdy viděla a patří u mě k těm top. Což bych tedy před pár lety nečekala, že mě tak dostane zrovna turecká produkce, ale je to tak. Už se těším, až se do budoucna podívám znovu. (Víc jsem se rozepsala i u jednotlivých sérií.) ()

Galerie (260)

Reklama

Reklama