Reklama

Reklama

Láska klepe na dveře

(seriál)
  • Turecko Sen Çal Kapımı (více)
TV spot
Turecko, (2020–2021), 114 h 50 min (Minutáž: 110–150 min)

Hudba:

Aytekin Ataş

Hrají:

Hande Erçel, Kerem Bürsin, Neslihan Yeldan, Bige Önal, Evrim Doğan, İsmail Ege Şaşmaz, Anıl İlter, Melisa Döngel, Çağrı Çıtanak, Elçin Afacan, Sitare Akbaş (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(52)

Eda je mladá a chytrá dívka, která z celého srdce nenávidí Serkana Bolata, protože zrušil stipendia na studium v zahraničí. Eda se s mužem potkává tváří tvář na univerzitě a nehodlá pohledného mladíka šetřit... (TV Prima)

Videa (53)

TV spot

Recenze (14)

luciasce 

všechny recenze uživatele

Je to celkem dobré, nedá se nevšimnout si jisté podoby s Erkenci kus líznutej Dolunay, není divu, když do toho jsou zapojeni stejní scénáristé. Pozitivum na tureckých seriálech je jejich moderní, barevné a veselé zobrazení doplněna celkem chytlavou hudbou. Negativum vidím v tom, že se opakuje ten koncept, bohatý, nafoukaný a arogantní chlap se zamiluje do nevinné, chudé, krásné a inteligentní slečny, která si hledá své místo ve světě, ale místo, aby se z ní stala uspěšná nezávislá žena, stane se z ní totálně zamilovaná pubertačka. Ale chápu, prostě je to tenhle žánr a prostě jenom tisknete tyhle postavy přes kopírku s obměnou zaměření firmy toho chlapa a toho, v čem je šikovná ta žena. Někdy jsou to i trochu zkopírované situace. Ráda tam sleduju ty domy, interiery a exteriery, vždycky jem tam nějaká opulentní moderní vila, různé restaurace, krásná příroda a skvělé výhledy na Istanbul. Některé lokace se sice opakují, ale to jim na kráse neubírá. (Jako třeba vila rodičů Serkana je ta samá vila, která se objevila v Erkenci kus a molo s řekou se objevilo v Dolunay atd.). Co mi přijde fakt přehnaný jsou ty tuny makeupu na těch ženských postavách, někde jsem k tomu četla článek, že ty herečky mají kvůli tomu dost poškozenou plet, protože přirozená krása do Turecka ještě nedorazila a všechno musí být tiptop dokonalý, i když zrovna holka hází hnůj. ()

romoren 

všechny recenze uživatele

Ako veľká romantička som na telenovelách vyrastala, najradšej som mala Divokého anjela. Kým som nezačala pozerať Sen Çal Kapımı, čo bola prvá turecká vec, čo som videla, a zostala som milo prekvapená farbami, modernosťou, prostredím, hudbou, hercami, ich výkonmi. Stotožňujem sa s mnohými recenziami, aj tými negatívnymi, aj pozitívnymi, pretože komu tí dvaja sadnú, tak sa do seriálu proste zamiluje. Tie ich pohľady, gestá, nevypovedané veci, dotyky, nežnosti, to nemá chybu. Kupodivu ani scenáre neboli až príliš hlúpe (pri telenovelách to proste človek očakáva a tak vie byť k nim aj milosrdnejší) a dej bol spočiatku príjemne uveriteľný a bez tragických zvratov (opäť treba zdôrazniť - na telenovelu). Žiaľ, takéto pozitívne hodnotenie sa týka iba prvých cca 12 tureckých častí, a zvyšok je jedna veľká hrôza, ktorá nemala nikdy uzrieť svetlo sveta. Seriál začali nezmyselne naťahovať, zakomponovali tam tie najhoršie prvky telenoviel, scenáre prestali dávať zmysel a postavy konali úplne odveci, telenovela sa stáva doslova nepozerateľnou, a to aj napriek tomu, ako sa vám hlavné postavy páčia. Dojem nezlepší ani malé dievčatko, ktoré sa ocitne v druhej sérii a je celkom podarené. Napriek ozaj spackanému zvyšku dávam 4* za prvých 12 častí, tie priniesli to najkrajšie z romantiky z mnohých telenoviel, čo som videla. Zvyšok bol už potom menší odpad :( ()

Reklama

Domca94 

všechny recenze uživatele

Seriál, který spojil dvě velká jména turecké televizní zábavy, a sice Hande Ercel a Kerem Bürsin. Seriál je bez jakýchkoliv výmluv romantika, která se snaží předat romantiku i divákovi. Nicméně stejně jako u dalších seriálů z Turecka i zde jsou některé z epizod v podstatě jen výplní, aby konečný počet dílů byl vyšší a měl tedy lepší prodeje. Hudební doprovod jednotlivých epizod je vcelku zajímavý a mnohdy se autoři hudby dostal v podstatě okamžitě na přední příčky hitparád. SCK v Turecku a v mezinárodním prostředí jede. Hlavně v tom mezinárodním, kdy statisíce lidí po celém světě sledují živě epizodu svého seriálu v turečtině. Na tomto seriálu lze dokonale vidět efekt toho, když se spojí tým skvělých lidí, kteří mají stejné cíle. ()

Galeska 

všechny recenze uživatele

Poslední dobou jsem přišla na chuť tureckým seriálům. Hande s Keremem to spolu dobře hraje. Není to takový ten přeslazený pár jako tomu bylo třeba v Dolunay, i když Keremovi u mě dost hraje do karet, ten jeho ostrý výraz a zrzavý vlasy :-D. Ač tento seriál byl původně zamýšlen jen jako "letní" vypadá to, že poběží o něco déle, protože si získává fanoušky po celém světě a i já se každý týden těším na nový díl. Snad se i my v ČR dočkáme těchto tureckých seriálů na televizních obrazovkách (na k tomu určených televizních kanálech) o něco častěji, jako tomu je třeba na Slovensku, a nebudeme se stále muset dokola dívat na ty stejné otřepené stoleté telenovely z Mexika a Argentiny... ()

wdc 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Začátek byl dobrý - prostředí bohaté firmy, pěkní lidé, auta, ze začátku seriálu občas nějaký klam, nedorozumění, charakter postav nebyl černobílý ale byl tam vývoj. Hlavní herec hrál šéfa firmy, workoholika. Ústřední pár byl povahově rozdílný, tak to mnohdy nesedělo a v poslední pětině seriálu scházelo téměř vše, hlavně dialogy byly spíše prázdné a chování i mluva byla rádoby komediální a o ničem, což bylo otravné. Už jsem viděl několik podobných romanticko-dramatických tureckých seriálů. Tento patří do průměru. ()

Galerie (260)

Zajímavosti (5)

  • Eda (Hande Erçel) trpí klaustrofobií (strach z uzavřených prostorů) a v seriálu je několik scén, kdy odmítá nastoupit do výtahu. (B.Wilde)
  • V Jižní Americe se seriál dostal na online platformu HBO Max, kde byl ve sledování také na první příčce v TOP 10 nejsledovanějších seriálů a filmů. (B.Wilde)

Reklama

Reklama