Samuraj Koheita Mochizuki, prezývaný Dora-heita (playboy), ktorého všetci považujú za zhýralca a opilca, prichádza do skorumpovaného mesta s tajným poslaním nastoliť právo a poriadok. Úlohu mu skomplikuje svojím neočakávaným príchodom jeho milenka Kosei. (oficiální text distributora)

stub

Půvabné, odlehčené dílko, na jehož scénáři se podílela legendární čtveřice čítající Akiru Kurosawu, Masakiho Kobayashiho, Kona Ichikawu a Keisukeho Kinoshitu. Byť nejde o nijak převratnou záležitost (dějově ani formálně), je snímek neuvěřitelně svěží a příjemný svým poselstvím, zpracováním a především půvabně uvolněnou atmosférou. Humor je v dobrém slova smyslu lidový a laskavý, nikdy křečovitý či samoúčelný. Ozdobou je skoro 70-tiletý Bunta Sugawara v roli nejmocnějšího yakuzy ve městě:) ()

Rudovous

Kvalitne odvedena prace, ano trosku to opravdu evokuje detektivky o soudci Ti. Zaroven mi, ale hlavni hrdina trosku pripomel samozrejme Kurosawovy postavy Sanjura a Yojimba. Zvlaste humorna linie jako by odkazovala k Odvaznym muzum od jiz zminovaneho Kurosawy jez je ostatne autorem scenare k tomuto filmu. Kôji Yakusho ( Momories of Geisha, Babel ) v hlavni roly je vyborny. ()

from

Komisař města Koheita Mochizuki vyšetřuje propojení pdosvětí s klanem. Připomnělo mi to Soudce Ti od Van Gulika. ()