Nevyjasněné záhady

(seriál)
  • USA Unsolved Mysteries
Trailer

Série(3) / Epizody(21)

Legendární dokumentární seriál se vrací na obrazovky s další várkou záhadných zmizení, šokujících vražd, nadpřirozených setkání a dalších skutečných případů. (Netflix)

Trailer

JohnCZ

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Čekal jsem paranormální jevy, dostal jsem, když nepočítám teda jednu klišé emzáckou epizodu, samé případy nevyřešených vražd. Což ale vůbec nevadí, protože je to supr koncept. Emzácká epizoda je spíš průměrná, druhá a čtvrtá jsou spíše do počtu, ale první a třetí jsou fakt zajímavé a ta finální je dokonce dost hustá a to paradoxně ne tím, že by byla kdovíjak záhadná. Všichni moc dobře ví, jak to bylo. Hustá je především prezentovaným příběhem, u kterého si člověk prostě řekne "no ty vole." A proč tady zrovna jen šest epizod? Me wants moar ffs! ()

Vajonek

Hodnoceno po zhlédnutí 1. svazku. Úplně mě nenadchla epizoda o UFO, ačkoli stopáží patřila k těm kratším, přišla mi taková utahaná, nezáživná a hlavně moc neseděla do konceptu uplatněného ve zbylých epizodách (zmizení + (sebe)vražda + nepotrestání či dokonce neodhalení pachatele). Jinak mi dokument naprosto sedl stylem podání jednotlivých případů, tím, jak se postupně odhalovala jednotlivá fakta, byl dán prostor pro autentická sdělení zainteresovaných osob, tím, o jak zajímavé kauzy šlo. Jsem ráda, že jsem zase jednou viděla něco neotřelého, trochu jiného než věci, které již byly o různých vraždách a zmizeních natočeny (neviděla jsem "původní sérii" Nevyjasněných záhad). A musím říct, že v závěrech, když se za doprovodu tajemné hudby objevila na obrazovce výzva, aby se ti, co o případech něco vědí, přihlásili, to ve mně vyvolávalo podobné pocity, jako když jsem se kdysi jako dítě dívala na Věřte, nevěřte nebo se bavila a zároveň trochu lekala u prvních zhlédnutých hororů - takové to opravdu intenzivní vnitřní příjemné trnutí, napětí, zvědavost. A to se mi u sledování krimi dokumentu často nestává, takže i kvůli tomu a přes podle mě ne úplně zdařilý UFO díl, dávám pět hvězdiček a vidím to celkově tak na 90 %. ()

marrjaana

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vadí mi nesourodost příběhu. A tak to, že ne všechno není nevyjasněno. Dostaneme 6 příběhů. 5 z nich je o ne zrovna pěkných zločinech. 1 je o UFU. Nemám nic proti ufu, ale mezi příběhy o vraždách působí trochu prapodivně. Spíš měly vybrat nějakou 6 vraždu a pak udělat serii o nadpřirozenu a nevysvětlitelných jevech a dát to tam (nebo jen o mimozemšťanech. Z ostatních pěti případů je jeden opravdu záhadou, druhý nám vraha tak trochu podsune i když i zde to není naprosto jasné. No a u dvou z nich nám vlastně i řeknou, kdo je vrah, jen prostě není usvědčený z důvodu zmizení nebo nedostatku důkazů. Což zase není úplně nevyjasněné. Ale beru to. Jen prostě ten ufo díl to celé narušuje. A ano, některé ty díly by mohli být klidně i o dost kratší. ()

luka4615

Komplexně podávaný koktejl nevyřešených zmizení a s tím spojených rozhovorů s pozůstalými, svědky či vyšetřovateli. Přičtěte si k tomuto ještě dobové záběry z televize a fotografie z rodinných fotoalb a dostanete osobitou a slušně odsýpající sérii, která působí tím patřičně tísnivým dojmem. Pokud Vás tedy zajímají záhadná zmizení a postupy v policejním pátrání, jste zde správně. (Netflix) ()

M.i.k.e

S výjimkou ne moc záživné epizody o UFO jde seriál představující dodnes nevyřešené vraždy a to je vždy divácky zajímavé a vděčné téma.Tahle minisérie je pak zpracovává se střídavou úspěšností a zábavností.Za mě je nejlepší šestá epizoda,která není až tak záhadná a za mě je celkem zřejmé co se stalo,nicméně i tak nad tím co se v ní odehrává zůstává normálnímu člověku rozum stát.Hned v závěsu je epizoda první,která je ale na můj vkus "vyprávěna" dost tendenčně a jednostranně.Zbylé tři epizody jsou na tom pak zhruba stejně a uvítal bych kdyby byly kratší (nevyřešená vražda,nepolapený pachatel a s velkou pravděpodobnosti rasově motivovaná vražda ve vidlákově,kde si všichni budou krýt záda)...60% ()