Zamilované maso

• Velká Británie Meat Love (více)
Krátkometrážní / Komedie / Romantický / Fantasy
Velká Británie / USA / Západní Německo, 1989, 1 min

Režie:

Jan Švankmajer

Scénář:

Jan Švankmajer

Kamera:

Svatopluk Malý

Minútový snímok netradičnej lásky, ktorá tak rýchlo ako začala aj končí. Švankmajer ani nemôže byť viac švankmajerovskejší. Hudba z rádia, tanec a vášeň milencov, sex v tanieri s múkou v podaní dvoch plátkov zamilovaného mäsa... Život je niekedy príliš krátky a preto ho treba naplno využiť. (m4k)

orkadimenza

Švankmajerovy kraťasy nabízí neuvěřitelný nadhled, ale Zamilované maso je ze všech pojato nejvíc humorně. Buďme rádi, že naše životy nejsou tak krátké, tak snad si každý stihneme taky zašukat v mouce :-) ()

TomasKotlant

Takový až moc povrchní surrealismus, který se nestihl v jedné minutě úplně vyjádřit. Nicméně na jedné minutě krásně odvyprávěno. *** Ve zkratce: Maso žije... ()

Sosak

Jeden z nejlepších a přitom nejjednodušších Švankmajerových nápadů. Obsahuje líbivé zvuky mlaskání, příznačné pro filmy tohoto režiséra :) ()

SharpChick

Zdalipak pán Maso dospěl k vyvrcholení ? Očekávala jsem více vášně, roztančené maso laškující v mouce, vlhnoucí ve vajíčku a divoce kopulující ve strouhance.. Ovšem po deseti vteřinách je páreček (nemyslím teď onu uzeninu) vržen z mouky na pánev, čímž příběh lásky končí... Tragédie jak od Shakespeara.. Ale je to úsměvné, o uměleckém veledíle nemůže být ani řeč. 55% ()