The Craft: Mladé čarodějky

• USA The Craft: Legacy (více)

Produkce Blumhouse přichází s pokračováním kultovního hitu Čarodějky. Různorodá čtveřice začínajících náctiletých čarodějek naplno využívá svých nově objevených schopností, výsledek ale dopadne jinak, než očekávaly. (Falcon)

darkphoenix

Prvá polovica je príjemne svieža, tá druhá sa však zasekla v prílišnej politickej korektnosti a náladových odchýlkach od originálu (temnú hororovú atmosféru pôvodného filmu striedajú digitálne glittre a iskričky). Taktiež, zvyšné tri slečny boli v originále samostatné postavy, definované vlastnými príbehmi a podstatou, tu sú len do počtu. A finále je vo výsledku nezvládnutý trapas ako z dielu CHARMED. Škoda. Pustite si radšej originál na Netflixe. Ten má aspoň gule. ()

jokino

Povedal by som, že to je skôr remake originálu, alebo velmi podobná kópia, ako z päty vytrhnuté nejaké voľné pokračovanie.. I keď na rozdiel od pôvodnej, ľahko teen-temno-hororovej snímky, tu sa to miestami podobá na "Sabrinu, mladú čarodejnicu", alebo nejaký z dielov "Hanny Montany", mal som ten pocit. Pre mňa osobne, škoda času.. ()

BOURQUE

Poznámka na úvod: predchodcu aktuálneho filmu som nevidel, takže z mojej strany nejaké porovnanie nie je na mieste. Niekde sa rozhodlo, že po 24 rokoch natočia „pokračovanie“ k jednému filmu. Mňa už takéto správy neprekvapia. O to viac skutočnosť, že tvorcom mnohokrát ide len o to, aby dostali „zelenú“ a potom už „niečo natočíme – bude čo bude“. Niečo také vidím aj tu. „Mladé čarodejky“ je mixom fantasy a drámy (prvky hororu v danej forme tam nie sú), ktorý viac-menej kopíruje „štandardy“ daného sub-žánru „teenage fantasy“. Je tuctovou záležitosťou bez väčších dych berúcich prekvapení. Tvorcovia zahryznú do niekoľko vecí (vedľajšie odbočky od hlavného príbehu), ktoré potom zostanú nevypracovaným. Záverečný boj nemá silu a evidentne v tom chýba väčšia fantázia. Otvorený záver už asi nikoho neprekvapí. Z hľadiska hereckej obsadenosti ma trochu sklamal prítomnosť Michelle Monaghan – ona má rozhodne na viac. D. Duchovny ako „démonický“ záporák – radšej no comment. Osobné hodnotenie: 63% (**) ()

Roman Albach

Původní Čarodějky si nevzpomínám, takže se vyhnu porovnávání. První hodina filmu byla z mého pohledu velmi kvalitní, pěkný teen drama, které se cílovce snad muselo líbit. Poslední třetina bohuže sklouzla do béčkového podprůměru a celkový dojem z filmu kazí. Rád bych ale vyzdvihnul výkon Nicholase Galitzina, který hraje vedlejší roli Timmyho. Jeho break down při coming outu byl úžasný herecký výkon. ()

Marceloo

Skupina troch mladistvých čarodejníc sa snaží nájsť limit svojich magických síl, ale zisťuje, že im chýba ešte jedna spriaznená duša. To sa mení, keď sa do mesta prisťahuje Lily (Cailee Spaeny). Netrvá dlho a dievčatá zisťujú, že práve ona je posledným článkom ich skupiny, ktorú tak dlho hladali. Dievčatá sú unesené z vecí, ktoré vďaka mágii dokážu robiť, ale neuvedomujú si, že zahrávanie sa s temnými silami má svoje následky. - Prvá polovica ma bavila a vôbec som nemal problém s tým, že sa to rovnako ako včerajší Black Christmas nieslo na 'progresívnej' vlne, pretože to tvorcovia nepredhadzovali divákovi pred oči v každej scéne. Aj chémia medzi herečkami pôsobila ovela prirodzenejšie, ale v polovici filmu sa dej ako keby úplne zastaví, a až do konca, ktorý je velkým sklamaním, úplne stagnuje. Takže vo výsledku film funguje ako dráma, ale ako horor určite nie. Osobne dúfam, že táto vlna spolitizovaných moderných hororov čo najskôr skončí, lebo pozerať sa na to, ako tieto filmy s miliónovými rozpočtami končia ako totálne prepadáky, keď sú po celom svete stovky šikovných tvorcov, ktorí sú kompletne závislí na crowdfundingu, je pre mňa osobne smutné. EDIT: 14.01.2023 - Pozerám v sobotu večer, že aké horory sú na Netflixe a zrazu tam vidím toto dielo s herečkou zo včerajšieho slasheru Sick v jednej z hlavných úloh. Tak som sa rozhodol že si to pozriem a aspoň uvidím, či bude Cailee Spaeny schopná utiahnuť nového Aliena od Fedeho Alvareza. Príliš ma nepresvedčila, ale film ma bavil viac než pri prvom zhliadnutí. Možno sa tieto woke teenage horory nakoniec stanú mojím najväčším guilty pleasure. ()