foto

Cailee Spaeny

  • nar. 24.7.1997 (23 let)
    Springfield, Missouri, USA

Biografie

Cailee Spaeny je americká herečka a zpěvačka. V roce 2016 vydala svůj debutový singl „Fallin“ na iTunes pod Future Town Music.
 
Vyrůstala a strávila spoustu času v divadle Little Springfield, kde se zúčastnila mnoha her. V letech 2013–2014 přijala hlavní roli Ariel v produkci Disney's „Little Mermaid Jr.“ Její první hlavní filmová role byla členka předního týmu v pokračování sci- fi filmu Pacifik Rim: Povstání  a zahrála si i významnou roli ve filmu Zlý časy v El Royal s Dakotou Johnson a Chrisem Hemsworthem.

Pochází z devíti sourozenců a v jejích začátcích jí podporovala hlavně matka, která neváhala a vezla dceru rodinným minivanem do Los Angeles na konkurzy. Tato cesta trvala 25 hodin a Cailee sama o tomto vypráví jako o dobrodružství, kdy se jí plní sen.

Má v sobě obrovskou vášeň pro hraní a tvrdí dokonce, že se cítí poněkud „hloupě“, když nemůže hrát, zpívat nebo tančit. Po skončení filmu Pacific Rim: Povstání si zarezervovala další čtyři filmy, a to během jednoho týdne, aniž by musela narušit jiné projekty.

notozjano

Herecká filmografie

Filmy

2018 On the Basis of Sex
Pacific Rim: Povstání
Vice
Zlý časy v El Royale

TV seriály

2020 Devs (TV seriál)
Epizoda 8 (E08)
Epizoda 7 (E07)
Epizoda 6 (E06)
další epizody (8)

Hudební videoklipy

2019 The All-American Rejects - Send Her To Heaven (hudební videoklip)

Host

TV pořady

2013 Ok! TV (TV pořad)
2005 Made in Hollywood (TV pořad)