Sedmnáctiletá Zoe Hullová využívá svůj důvtip, schopnosti přežít a soucit, aby bojovala o život svůj i svých spolužáků proti skupině střelců, kteří v přímém přenosu stříleli ve škole. (Canal+ Action)

xxmurphyxx

Die Hard pre adolescentov. Klasická generická capina z Ameriky v klasickej zostave nebojácnej girl power bloncky s jej čiernym kamošom proti hnusným bielym teroristom. Hlavná premisa prichytená za vlasy, výkony vcelku strpiteľné, tempo kolísavé, ale žiaden extrém a akcia tak akurát. Tak prečo len dve hviezdy? Aj keď sa vyseriem na stereotyp v podaní a vykreslení postáv a prekusnem, že hlavná hrdinka ja psychicky nestabilná puberťáčka s problémami ovládania jej výbušnej povahy a zjavuje sa jej každých dvadsať minút jej mŕtva mamka a narúša tempo, tak film ako taký nemá moc čo ponúknuť a od polky filmu je plný veľmi divných až nelogických zvratov v chovaní postáv a ich motivácii. Snaží sa až moc vykresliť hlavnú postavu ako nebojácnu bojovníčku a vzor dnešných utláčaných žien po celom svete. Chce byť ako John McLane, ale chýba jej to jeho najdôležitejšie. Charizma a vtip. Scéna, keď sa jej podarí na začiatku uniknúť von, no napriek tomu ju zasekne, zaznejú bubny armádneho zboru a ona sa rozhodne vrátiť a všetkých zachrániť a porátať sa so zloduchmi je nie len z princípu zlá, ale aj maximálne na smiech. Ďalšia chuťovka je, keď oslobodí tlstoprda z partičky zabijákov, ktorého z ničoho nič osvietilo a zistil, že zabíjať ľudí je zlé a musí to napraviť. Akože wtf...Jej tatko si len tak pre zmenu zas behá po okolnom parku s ostreľovačkou, kým policajti asi žerú donuty a pozerajú baseball. Pozrieť sa to bez ujmy na psychike dá, len keď človek vypne rozum. Celkom škoda, lebo scéna s prepadom jedálne bola celkom fajn, realistická, dobre podaná. Zvyšok už bol len taká paródia na Die Hard. Ale najmenších pobaví. Skoro som zabudol na koniec. Čistý fail. ()

Ace.A.T.L.

Musím říct, že jsem vůbe neměl tucha, do čeho jdu, páč jsem se ani nepodíval předtím na trailer, ba ani na jakýkoliv info o tomhle filmu. A po shlédnutí jsem mile překvapenej. Je pravda, že pár věcí by se vytknout dalo, ale jinak slušnej počin. Atmosféra parádní, je to reálný, dobový a pěkně to šlape. Za mě slušný 3* a DOPORUČUJU ()

luhla

Bavil jsem se za pět hvězd, ale o jednu níž to sráží nedotaženost scénáře. Rozhodně stojí za to film vidět. ()

Dweyne

Pěkně natočený film, přišel mi velice realistický, hlavní hrdinka není terminátor jak to bývá u jiných filmů. Příběh je jednoduchý po vzoru Die hard. Celý film stojí na hereckém výkonu Isabel May, která mi přišla skvělá, díky ní pro mě film byl velice napínavý jelikož jsem se o ni bál. Záporáci byly děcka a chovali se tak, což mi přišlo správně, jinak by hlavní hrdinka neměla šanci. V celku je to skvělý film, užil jsem si jej od začátku do konce. :D ()

O_neck

Die hard, day zero - Banda bielych šialencov rozpúta vojnu uprostred školy, len aby ich vlastnoručne zastavila silná ženská postava s dobrosrdečným čiernym priateľom a kamarátkou s nadváhou? Keby film vyšiel z dielní Hollywoodu, terajší distribútori z Daily Wire by sa okamžite pustili do plaču o stereotypoch „radikálnej ľavice“. Ja v tom ako vždy nevidím žiadny problém, ani diverzita postáv však tento plytký republikánsky mokrý sen nezachránila. Hovorím sen, pretože každý z nás si už v živote predstavil situáciu, v ktorej bol záchrancom a hrdinom. Málokto to však vidí ako námet na dobrý film. Aby sme snímok lepšie posúdili, odložme nachvíľu politiku bokom: Čo sa týka hereckého výkonu, na pozitívnu stranu váhy postavím hlavnú postavu a v podstate všetky kladné charaktery filmu, ktoré ho spravili ako tak pozerateľným až do konca. Tie sa však stratia niekde nado mnou v nedohľadne akonáhle na druhú stranu váhy položím všetkých záporákov okrem Kipa - ten mal aspoň po tom psychologicky pustom odôvodnení svojich činov dosť slušnosti nechať sa sám odstreliť. Koho tam máme ďalej? Nabúchaná bully verzia Normana Batesa, ktorej celá osobnosť je proste schizofrénia, jeho sestra Harley Quinn, ktorá síce nemá veľa času pred kamerami, ale o to plnohodnotnejšie ho využíva (strihá káble a stláča vypínače), no a nakoniec ich spoločný frajer Heath Ledger jr., ktorý sa snaží byť šarmantnou, filozoficky zaujímavou postavou ako otec Joker a pritom zároveň stelesneným čistým zlom ktorému máme priať pomalú bolestivú smrť. Ako sa dalo čakať, nefunguje to a práve pri hlavnom záporakovi, Tristanovi, je krásne vidieť prečo. Film sa totiž nevie rozhodnúť, či chce byť zle natočeným akčným blockbusterom alebo zle natočenou emocionálnou drámou, a tak sa naplno nepúšťa ani do jedného. Nám už potom ostane len sledovať niečo medzi hrdinskou akciou a duševnou terapiou hlavnej hrdinky v boji proti psychotickej bande, ktorej dôvody tasiť zbrane v škole buď nepoznáme alebo im neveríme. ()

mdf

Jsou tady lidi,kteří se rozčilují,že tenhle céčkový mišmaš má tak malé hodnocení,než třeba na IMDB.Že jsou tady na CSFD lidi,co nerozumí filmům atd.Prostě za mě,buď se vám to líbí a nebo nelíbí.Je to to dost aktuální téma.Začátek slušný nájezd,ale po čase to zase spadne nešťastně do nelogičnosti,o policii ani nemluvím.Nevím,jestli to mělo být akční,thriller,nebo jen drama..... ()

CaptainPixel

Aby vsem tem 'politickejm' soudcum nahodou nepraskla zilka. Tohle je fajn Cckovekej "strasler", jenom jsem nepochopil, proc ten "vysinutej bratr" nemel "olejnicku" misto MPcka. ()

McGuffin

Radu i dobře vyškolených bojovníků pro setkání s jinými bojovníky, třeba teroristy, Run Hide Fight, v tomto stejnojmenném příběhu nikdo neposlouchá, přestože takovým instruktážním videem pro amatéry a zejména teens má být. Na střední ve Vernonu, Texas, hrstka mladých ozbrojenců drží v šachu třídu svých spolužáků, když jich hned zkraje pár zabije a plánuje je nakonec spektakulárně zabít všechny. Postaví se jim uniklá spolužačka, ve správnou dobu na správném místě, všechny zachrání, pár ozbrojenců zlikviduje, jednoho příbuzný a další se střelí sami. Utekl někdo, skryl se, bojoval? V tomto pořadí? Též režírující Kyle Rankin to vzal s mezerami, na přeskáčku i oklikou, a dobrou protiteroristickou radu tak nahradil obvyklou rodičovskou, vidíš, když se chce všechno jde. https://www.macguffin.cz/ ()

mskarabeus

Jako dalo se na to dívat, ale, jak už to bývá, bylo tam hromada nelogičností. Ta bezprizorně nezajištěná snajprovka na konci byla třešnička na dortu... :-D ()

ofanvex

Teď jsem to dokoukal, otevřu CFSD a dávám tomu čtyři hvězdy. Pročítám si prvních několik recenzí a... upravuju hodnocení na hvězdy tři - uznávám, ono je to fakt debilní. Čtyři hvězdy si to nezaslouží, ale fakt se mi to normálně líbilo. Jo... občas to bylo lehce nudný, občas příliš kýčovitých mouder, ale jako celek se na to dobře koukalo. Trochu mi to připomnělo -Becky- - hlavní hrdinka taky lehce asociální a psychopatická, -Smrtonosnou past- jako jo, ale v tu chvíli mě to ani nenapadlo. Konec takovej předvídatelnej, ale co - to se u béčka dá očekávat. Do céčkový kategorie bych to určitě neřadil, tam podle mne spadají filmy s atributem "sračka", což tenhle není. ()