poster

Ptačí svět (TV seriál)

 • Velká Británie

  The Life of Birds

 • Slovensko

  Život vtákov

Dokumentární

Velká Británie, 1998, 10x49 min

Hudba:

Steven Faux

Střih:

Tim Coope
(další profese)
 • HellFire
  *****

  Famózní záběry, jako vždy vynikající komentář Davida Attenborougha a tady navíc i spousta poučného povídání. Jeden z nejlepších dokumentů o přírodě vůbec. Tohle by se dalo pouštět ve školách místo nudného učení z učebnic.(29.3.2013)

 • Agatha
  *****

  Perfetkní v době prvního vysílání někdy před12 lety a stejně perfetkní i dnes. Dokumenty sira Attenborougha jsou prostě nejlepší a budou čím dál cenější, protože za pár let už možná nebude co točit. Lidi by měli přestat čumět do počítačů a mobilů a rozhlédnout se trochu kolem sebe. Ale kdo viděl pár takových to dokumentů, tak už na to musel přijít...(31.3.2013)

 • kinej
  *****

  Life of Birds je další dokonalou dokumentární sérií Davida Attenborougha. Pravda, technicky je již tato série opravdu zastaralá, obraz ve srovnání s úchvatnou řadou Earthflight je vysloveně slabý, ale i přes to má leccos, v němž je přeci jen stále ještě lepší než zmíněný takyklenot. A tím je obsah a komentář. Attenborough je za všech okolností skvělým průvodcem, ale je-li jako v tomto případě autorem konceptu a scénáře, stává se ze sledování pořadu slast pro každého milovníka nejen přírody, ale i anglického jazyka. Life of Brids je sled úchvatných událostí v životě velkého množství druhů ptáků, jehož zajímavost podtrhává komentář, udávající snad každou popisovanou vlastnost v nádherný logický a nezpochybnitelný soulad s evoluční teorií. Ta je ostatně středobodem snad všech Attenboroughových pořadů již od Life on Earth, a je jedním z faktorů, které dělají jeho díla zajímavější.(1.11.2013)

 • Alf
  *****

  dokument, který není "jen" dokumentem, ale v mnoha okamžicích (souboj orlů) opravdovým uměleckým dílem...(13.6.2007)

 • filmharmony
  *****

  ...neuvěřitelně uvěřitelný obraz světa, který tolik neznáme, v němž je mnoho tajemství... a navíc, vždycky jsme chtěli umět létat...(13.3.2014)