poster

Láska a .

 • Velká Británie

  Dot the I

 • Španělsko

  El punto sobre la I

Drama / Romantický

Velká Británie / Španělsko / USA, 2003, 92 min

Kamera:

Affonso Beato

Střih:

Jon Harris

Scénografie:

Tom Burton

Masky:

Ann Buchanan

Kostýmy:

Louise Stjernsward
(další profese)
 • Jendus
  **

  Neskutečně rozvleký a nudný děj hlavně v první polovině filmu.Milostný trojúhelník na tisíc způsobů.Sice celkem zajímavý zvrat a pokus o vysvětlení proč to, ale film pak plyne dál a vám čím dál víc dochází,jak to nakonec dopadne. Od filmu, kde hraje herec kalibru Bernala, bych čekal víc,ale každý má právo šlápnout vedle, nechť si svou dávku přehmatů už vybral... "Polibek je tečka nad I ve slově láska"...(17.4.2008)

 • PRASÁK
  *****

  Londýnský režisér a scénárista Matthew Parkhill, původním povoláním učitel stejně jako jeho otec, se po sérii krátkých filmů rozhodl po šesti letech pedagogické práce napsat si scénář k filmu a ten pak sám zrežírovat. Svůj debut nazval "Láska a." a pro hlavní postavy svého příběhu se mu podařilo angažovat kvalitní herce, kteří tohle drama s šokujícím koncem skvěle sehráli. Hlavním motorem celého filmu je milostný trojúhelník, v jehož rozích sedí mladý a bohatý britský umělec Barnaby F. Caspian (anglický herec James D'Arcy), jeho mladá a divoce krásná milenka/manželka Carmen Collazo (argentinská herečka Natalia Verbeke) a mladý nezaměstnaný herec Kit Winter (mexický herec Gael García Bernal). Děj filmu se rozjíždí zcela pozvolna a nenápadně diváka připravuje na překvapivé šoky ve svém závěru. Když jsem snímek "Láska a." viděl poprvé, nemohl jsem uvěřit, co to vidí oči mé. Vskutku netradičně natočené drama.(13.10.2009)

 • aLPaC
  ****

  I přes španělské obsazení a krásný obličej i tělo slečky Vebekeové to ze začátku to vypadá pouze jako další romantika o osudové ženě, která se nemůže rozhodnout mezi dvěma muži. Jenže co se stane zhruba půl hodiny před koncem mě dostalo, něco takového jsem vůbec nečekal. No a musím přiznat, že to bylo skutečně výborné překvapení. Poté už se jede ve strhujícím tempu, vše se mění, ale o přeplácanosti nemůže být řeči. PS. Musím říci, že i přes odhalení jsem stejně fandil tomu dlouhovlasýmu, jelikož Bernal mi teda nebyl sympatický vůbec.(9.4.2014)

 • LarryW
  ***

  Myšlenka zajímavá, nekonečný konec, titulková pointa je však až příliš "de natura", film natočili herci pod vedením Parkhilla a žádný z nich neumřel, to víme všichni. Zahráli to na nás kompletně do posledního titulku, kde je ale nějaká vlastní pointa filmu? To že filmové příběhy herci jen hrají a nežijí je doopravdy, vím...(29.1.2007)

 • Damiel
  ***

  Matthew Parkhill svým debutem příjemně překvapil. Láska a . má spád a vtáhne diváka do děje. Drama, které místy koketuje s thrillerem, ozvláštňuje práce kamery (světlo) a na úrovni jsou i herecké výkony (García Bernal, Verbeke). Parkhill se pochopitelně nevyhnul některým nedostatkům (jak se například v Kitově bytě ocitly ty kamery?), ale na režiséra-debutanta si počínal velmi dobře. Malá poznámka k DVD, vydanému společností Bontonfilm: obraz je brutálně oříznutý z originálního formátu 1,85:1 na televizní 1,33:1 (širokoúhlý uvidíte jen chvíli při úvodních titulcích). Proč, když třeba španělská edice širokoúhlým obrazem disponuje? Takovýto šlendrián silně degraduje zážitek z filmu Na disku jsou alespoň české titulky (jejich absence by byla už opravdu silné kafe), byť na přebalu DVD nejsou uvedeny.(9.1.2006)