Mistr

Akční

Hong Kong / USA, 1992, 92 min

Hark Tsui

Hark Tsui

Rýchlosť a baletnosť pohybov Jetovi tak vlastná je jasne rozpoznateľná aj tu, no akcia je podkopaná príliš necitlivým a okatým strihom a akčne scény sa často krát skončia skor ako sa začnú. Až záverečná 15-minútovka zasíti divákov hlad po poriadnej akcii. Komediálna postava hlupáčika Jetovi príiš nepristane a dejovo film zaujme len pár podaranými vtípkami. Pekelné zákutie Harkovej kung-fu tvorby. (5/10)(9.5.2010)

Tak špatnej film až je vlastně dobrej. Akční scény jsou samozřejmě výborný, ale to U Jeta asi už nikoho nepřekvapí, dialogy sou ale natolik dementní, že sem se u nich výborně bavil. Hudba naprosto hustě otřesná a k tomu všemu sem měl koukal na jakousi otřesně anglicky dabovanou verzi. Každopádně film dementní, ale já se bavil jak u akce a tak u filmu celkově.(14.11.2009)

• mortak

Těžko pochopit, že Tsui s Jetem po Mistrovi natočí špičkové dobrodrodružství Tenkrát v Číně. Mistr se totiž nedá ani brát za film, je to spíše takové nepovedené amatérské demo, ve kterém mikrofon v záběru je to nejmenší. Je mi moc líto Jeta a vůbec všech kaskadérů, kteří se tomto průšvihu podíleli, protože ve filmu jsou doslova utopeny špičkové kaskadérské kousky, a když si to na pár minut v závěru Jet Li rozdá s Trimblem ve strojovně v perfektní choreografii (noha v ovládání ventilu!), chce divák zapomenout na to předchozí. Jenže něco tak nepovedeného jako ta bitka v autobuse, či naprosté zmatení jazyků... Tsui s Jetem by tento film měli spálit (v kinech skoro nic nevydělal) a nikoliv po úspěchu Tenkrát v Číně ho znovu vytáhnout na světlo.(26.2.2016)

• Joll

Asiati maj zvrácený smysl pro humor, to je jasné, ale to co tu předve Tsui HArk je úplně mimo mísu. Jet tu hrál doslova imbecila a celej film se choval jako neuvěřitelný pako, prakticky žádná postava se nechová normálně a co se záporáků týče to už je snad z jinýho vesmíru. Film je naprosto špatnej ve všech stránkách a ač jsme fanda jak Harka tak Jeta nemůžu dát víc jak 1 hvězdu. I ty souboje nejsou nic moc... Vyhněte se proboha tomuto filmu obloukem! Zdejších 64% je mi doslova záhadou... Někdy je něco tak špatný až je to dobrý, ale toto není rozhodně ten případ.(30.4.2010)

Svizne plynuci akcny film s Jetom Li. Bojove sceny vo filme ma bavili, ale co sa tyka tych hlupych Mexicanov, ktori sa mu pchali do riti, boli extremne trapny a aj dost dementny, ako sa spravali. Dej filmu nebol zrovna ukazkovy, ale sa skor niesol v primitivnom pribehu, ktory bol nejaky roztriesteny. Koniec filmu bol zo vsetkeho najlepsi a co sa tyka humoru v nom bol obstojny, ale aj niekedy dost hlupy.(1.4.2011)

• Jet Li

• - Tak (Wah Yuen) ovládá Jet Kune Do, Tae Kwon Do, Hapkido, Hung Gar, Wu Shu a další kung fu styly. (Epistemolog)

• - Ve snímku má roli i Billy Blanks, přeborník Kickboxu a Tae Kwon Du, držitel 7. stupně černého pásu, 7x světový šampión v karate, mistr v boxu a kapitán Spojených států v karate týmů. Je vlastníkem více než 30 zlatých medailí v mezinárodní konkurenci. Jeho epické bitvy s "Nasty" Andersonem jsou legendami mezi fanoušky bojových umění. Má přes 300 kariérních vítězství. V roce 1982 byl poctěn také tím, že je uveden do Síně slávy karate. (Epistemolog)

• - Jet Li si během natáčení jedné scény zlomil pravé zápěstí. (TomikZlesa)