Mistr

Hong Kong / USA, 1992, 92 min

Hark Tsui

Hark Tsui
  • kobejn

Asijský smysl pro humor nepobírám, vidět jeta li tajtrlíkovat bylo embarassing, film is stupid, hlavní bad guy je imbecil as hell, ti tři latino guys are stupid as well and all in all everything is bad in this silly asian work of art...zachraňuje to částečně final showdown on the roof, kde si to jet rozdá s tim imbecilem až lítaj střepy a všichni mají střepy zapíchlý v nohách ap., oba pak vylítnou oknem a držej se na provazu, imbecil ještě párkrát jeta kopne do fejsu, načež jet imbecila skopne dolu...ten pak letí, letí...dlouho...než se dole rozplácne, hurá a je konec. No byla to bžunda,(23.11.2018)

• mortak

Těžko pochopit, že Tsui s Jetem po Mistrovi natočí špičkové dobrodrodružství Tenkrát v Číně. Mistr se totiž nedá ani brát za film, je to spíše takové nepovedené amatérské demo, ve kterém mikrofon v záběru je to nejmenší. Je mi moc líto Jeta a vůbec všech kaskadérů, kteří se tomto průšvihu podíleli, protože ve filmu jsou doslova utopeny špičkové kaskadérské kousky, a když si to na pár minut v závěru Jet Li rozdá s Trimblem ve strojovně v perfektní choreografii (noha v ovládání ventilu!), chce divák zapomenout na to předchozí. Jenže něco tak nepovedeného jako ta bitka v autobuse, či naprosté zmatení jazyků... Tsui s Jetem by tento film měli spálit (v kinech skoro nic nevydělal) a nikoliv po úspěchu Tenkrát v Číně ho znovu vytáhnout na světlo.(26.2.2016)

Rýchlosť a baletnosť pohybov Jetovi tak vlastná je jasne rozpoznateľná aj tu, no akcia je podkopaná príliš necitlivým a okatým strihom a akčne scény sa často krát skončia skor ako sa začnú. Až záverečná 15-minútovka zasíti divákov hlad po poriadnej akcii. Komediálna postava hlupáčika Jetovi príiš nepristane a dejovo film zaujme len pár podaranými vtípkami. Pekelné zákutie Harkovej kung-fu tvorby. (5/10)(9.5.2010)

• blackrain

Bylo to svižné s velmi jednoduchoučkým až primitivním příběhem. Film vzdává hold osmdesátkové klasice, na které jsem vyrostla. Jen mi tu chyběl mladý Jean-Claude van Damme. Marně jsem čekala, že se mi za nějakým rohem zjeví. Mám Jet Liho raději ve vážnějších rolích. Na blbiny tu od jakživa byl Jackie Chan. Při sledování filmu doporučuju se obklopit brambůrkami nebo pizzou zapíjet to colou nebo pivem.(15.2.2018)

Je to mierne nadpriemerný akčný film s Jet Lim, ktorý patrí medzi jeho najhoršie filmy. Má iba priemerný príbeh o bojovníkovi, ktorý príde za svojim majstrom do USA, ale zistí, že sa dostal do problémov s miestnym výborným bojovníkom a jeho skupinou a tak chce urobiť všetko preto, aby svojmu majstrovi pomohol. Spracovanie je ale tiež iba priemerné, príbeh po dejovej sránke neobsahuje nič zaujímavé, ale aspoň je svižný, nenudí a má dobrú úroveň zábavnosti. Akcie tu nie je málo a nie je zlá, ale ani moc spokojný s ňou nie som. Jet Li je viditeľne vo výbornej forme, ale súboje nemajú až takú dobrú choreografiu, chýbajú zaujímavejšie momenty a ani natočené nie sú práve najlepšie. Ale zase finálna akcia na streche je už dosť dobrá, Jet Li a nielen on sa už môže výraznejšie predviesť a aj súboj v autobuse je zaujímavý. Z hereckého obsadenia okrem Jet Liho už dokáže aspoň trochu zaujať iba jeho majster a nová čínska kamarátka, inak je tu zbytočne mnoho nezaujímavých postáv, hlavne trio polepšených gangsterov, ale ani záporáci na tom nie sú o moc lepšie. Ale ani celkovo sa tu nenájde žiadna úplne normálna postava, aj Jet Li tu predstavuje nie práve najrozumnejšieho teenagera, ale zase aj kvôli tomu sú tu dialógy dosť zábavné. Réžia, ale aj technická stránka ma negatívne prekvapili, ich úroveň nedosahuje ani len priemeru, čo by som od Tsui Harka nečakal. A aj prostredie USA je rozhodne záporom. Na tento film sa dá bez problémov pozerať, nenudí a dokáže pobaviť, ale na Jet Liho je to hlboký podpriemer. Objektívna kvalita filmu- 50%, film sa páči mne na 54%.(2.8.2008)

• Jet Li

• - Jet Li si během natáčení jedné scény zlomil pravé zápěstí. (TomikZlesa)

• - Tak (Wah Yuen) ovládá Jet Kune Do, Tae Kwon Do, Hapkido, Hung Gar, Wu Shu a další kung fu styly. (Epistemolog)

• - Ve snímku má roli i Billy Blanks, přeborník Kickboxu a Tae Kwon Du, držitel 7. stupně černého pásu, 7x světový šampión v karate, mistr v boxu a kapitán Spojených států v karate týmů. Je vlastníkem více než 30 zlatých medailí v mezinárodní konkurenci. Jeho epické bitvy s "Nasty" Andersonem jsou legendami mezi fanoušky bojových umění. Má přes 300 kariérních vítězství. V roce 1982 byl poctěn také tím, že je uveden do Síně slávy karate. (Epistemolog)