Série(2) / Epizody(18)

Romulus se odehrává v osmém století před naším letopočtem. Podél břehů Tibery se rozprostírá primitivní a brutální svět, v němž o osudu člověka rozhoduje nemilosrdná moc přírody a bohů. Seriál je natočen v archaické latině a vypráví příběh tohoto světa nahlížený z pohledu tří lidí poznamenaných smrtí, osamělostí a násilím – jsou to Iemos, Wiros a mladá vestálka Ilia. Zatímco se tito muži a ženy učí, jak získat kontrolu nad vlastním životem, místo aby nečinně snášeli nevyzpytatelné rozmary osudu, přijímá divoká a ochranitelská ženská postava vůdčí úlohu při formování nové společnosti - a pokládá základy jedné z největších říší všech dob. Historické drama vypráví epický příběh o původu Říma tak, jak jej dosud neznáme. (HBO Europe)

Recenze uživatele mira007 k tomuto seriálu (2)

Romulus (2020)

Italský seriál s předělávkou Shout od Tears for fears jako znělkou k příběhu, který vychází k báji o bratrech, kteří založili Řím. Pokud se člověk dostane přes první dva díly, které jsou nudné a odrazující, dostane se mu drama z temného kmenového středověku s velmi přesvědčivou špinavou, strašidelnou, syrovou atmosférou, ale ve výsledku to uspokojí víc než tříhvězdičkově jen nadšené skalní příznivce středověkých tématů, my ostatní litujeme, že to nemělo jen tři díly. ()

Tu (2020) (S01E01)

Tak nakonec zapršelo... ()