poster

Satomi hakkenden

 • japonský

  里見八犬伝

 • japonský

  Satomi hakken-den

 • anglický

  Legend of the Eight Samurai

Dobrodružný / Fantasy / Akční / Drama

Japonsko, 1983

Komentáře uživatelů k filmu (3)

 • Flipnic
  ***

  Samurajský film, který je hodně podobný dosti slabému samurajskému filmu Samurai Reincarnation (1981). Rukopis stejného režiséra je zde jasně znát. Děj je v podstatě podobný, tu největší část filmu se skládá dohromady parta samurajů a bojovníků, kteří mají poté společně utnout tipec šíleným démonům. Při tom ještě musí chránit mladou princeznu. Postavy nedostaly téměř žádný prostor pro hlubší prezentaci, dokonce ani Sonny Chiba nedostal příliš prostoru jako vůdce hrdinů a bohužel nedostal ani příliš prostoru pro ukázku svého bojového umění. Největší prostor dostal Henry Sanada a ve finále předvádí nejlepší, ale snad jedinou pořádnou akční sekvenci, kde v zámku vymlátí asi stovku strážců. Choreografie této akční scény je špičková, s minimem střihu a opravdu k pokoukání. Jinak film spíše nudí. Jedná se spíše o jakési horrorové hodně temné fantasy, které se točilo dosti v ateliérech a chvílemi připomíná spíše divadelní představení. Také jsem se zasmál při souboji s obřím hadem a obří stonožkou... Jeden z těch slabších samurajských filmů se Sonnym Chibou a Henry Sanadou.(20.10.2008)

 • zelvopyr
  ****

  Krásná pohádka, až na dost hardcore prvky včetně vyvražďování vesnice, pobíjení a následné pohřbívání pětiletých dětí... a taky by asi děti trochu vykulily oči, proč jsou princezna s mladíkem při líbání najednou svlečeni a proč se Mari Natsuki tu a tam koupe v bazénu plném krve atd. Ale jinak jako romantika a masakr :-)(22.3.2009)

 • Joll
  ****

  Slušnej nářez aspoň co si pamatuju! taková variace na 7 statečných :)(6.6.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace