Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Horor

Recenze (1 145)

plakát

Můj kamarád Marlon (2019) (TV seriál)

Chlapecký seriál, kde se chlapci chovají jako děvčata. Hašteří se, pomlouvají se, jsou k sobě empatičtí nebo trucují. Nelíbí na více rovinách.

plakát

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

U třetího hudebního čísla mě napadlo, že to je něco jako kříženec představení Cirque du Soleil a muzikálu A. L. Webera. Taneční čísla jsou dechberoucí, barvy zářivější než neony, árie hudebně nápadité. No ten příběh... nevím, Tichý oceán je má láska, i když jsem tam byl jen měsíc (nebo tři, když započtu i civilizovanější ostrovy). FIlm mě moc nedostal, možná by to lépe fungovalo na dítě. Při vypnutí mozku, když nechám barvy a hudbu působit na první signální... to asi zvednu na 4*.

Sněžný kluk (2019)

No, Číňani mají hranici kýče o dost dál. Snažil jsem se to napsat nejdiplomatičteji, jak to šlo. Jinak uznávám, neotřelá národnost postav a ňuňu yetti.

Až na Severní pól (2015)

No konečně něco nového. Po okouzlení z animace a žužu dojímavého Disneym vykastrovaného Pixaru a Ghibli (nic proti) pořádný příběh s klasickou stavbou, vcelku realistickým dějem... Btw. to že byla spousta věcí včetně třeba deníku psána francouzsky není žádný nesmysl - ruská šlechta ruštinu vzásadě krom hovoru s poddanými moc nepoužívala.

Fany a pes (2019)

Má počáteční ostražitost a skepse se změnila v nadšení. Odvyprávěné pro generaci těch, co nezažili. Bez dření, přehánění, kdo je špatný. Postupným odkrytím bahna si človíček přijde sám na to, že něco nebylo v pořádku.

plakát

Lesnílci (2017) (TV seriál)

Silně nevýchovné. Postavičky se VŽDY v každém díle dostanou do situace, kdy nevědí, jak si poradit - vypravěč jim vždy napoví, že jim pomůže vrchnost (Lesníček). K té se vydají prosit o pomoc. Dá jim nějaké kouzlo. A tím se vyřeší situace. Nic méně vedoucího k samostatnosti a používání vlastního mozku si představit neumím.

plakát

Mickey a závodníci (2017) (TV seriál)

Odhlédnu-li od odporu k "estetice" a "vkusu" díla, tak jde o místy poměrně nápadité minipříběhy a vtipné postavičky. Ale dře to.

plakát

The Haunting - Záhadné sídlo Bly (2020) (série)

Duchařsko-psychologický detektivní seriál. Jo, prima. Jen jsem ho skoro vzdal na 3. / 4. dílu, které byly o dvě třídy slabší než zbytek (pokud považuji 1. a 2. za budování atmosféry a střípků příběhu).

plakát

Lví hlídka (2016) (TV seriál)

Úporné, toporné, polopatické, chabé, každá epizoda úplně stejné schema a zpravidla i obsazení a děj. Při velmi slabé paměti asi snesitelné.