Reklama

Reklama

Poznámky k Hitlerovi

  • Slovensko Poznámky k Hitlerovi (více)
Trailer

Obsahy(1)

Co nám může historie říci o současnosti? Tvůrci filmu Petra Epperlein a Michael Tucker (Karl Marx City) hledají odpovědi a inspirují se německým bestsellerem Sebastiana Haffnera z roku 1978 „Hitlerův vzestup a pád“. Film natočený v devíti zemích zkoumá Hitlerův význam v současných vlnách nadřazenosti bílé rasy, antisemitismu a ozbrojování dějin. Od historiků a spisovatelů, jako jsou Martin Amis, Deborah Lipstadt a Saul Friedlander, spolu se slavnými lovci nacistů Beate a Serge Klarsfeldovými, uslyšíme provokativní postřehy o tom, proč je pochopení historie naléhavější než kdy jindy. (Film Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (5)

rivah 

všechny recenze uživatele

Vhled do dekád kulturně fascinovaných nacistickým vůdcem a porovnání této fascinace se současnou politikou....Ve filmu jsou srovnáváni Hitler a Trump, hysterie nacistická a beatlemanie stejně jako fašistické záměry a fantazie o "velké výměně". Ve filmu je mnoho řečí různých lidí, úryvků z knih i ukázek.(max.70%) ()

Othello 

všechny recenze uživatele

Nejdříve se ve mně střídaly různé formy nenávisti vůči formě a vedení dokumentu. Spekulování o věčném Hitlerovi, jeho odkazu a symbolice natočené v tom nesnesitelně netrpělivém formátu pop dokumentu a la Morgan Spurlock, mi přišlo vyloženě debilní. Do toho tam má po dvou-třech větách prostor asi padesát lidí, kteří všichni působí jak takoví ti zasloužilí, leč posledních dvacet let nerelevantní mudrlanti, až jsem čekal odkud vybafne Anna Hogenová. Přeskakování mezi tématy se ani nepokouší o nějaké oslí můstky a mnoho naznačených témat se jakkoli nerozvede, ale prostě se od nich odejde dál, nechávaje je tam samotinká, promoklá a nechápající. Až v polovině mi naštěstí došlo na co se vlastně dívám: dokumentární ekvivalent "sofistikované hospodské diskuze (TM)", kde se lidi s tituly získanými za císaře pána baví o důležitém tématu, každý k němu má co říct, každý má nějakou vlastní zkušenost s ním, zároveň jsou všichni trochu přiopilí, stařecky dementní a trpí na to, že chtěj od začátku něco jasnýho říct, ale musí si k tomu nejdříve umést cestičku, což jim moc nejde. Jakmile se na tenhle mód naladíte (ehm ehm), tak je to vlastně docela zábava, protože to povrchní poskakování po tématech vlastně nezvládne nudit. ()

Reklama

BoKo_CzT 

všechny recenze uživatele

Ako dokument je film pútavý a núti k zamýšľaniu. No napriek tomu mám výhrady k niektorým postupom vyvodzovania záverov autormi. Autori samotní v úvode tvrdia, že sa chcú vymaniť z tvorby niektorých stereotypov pri tejto tisíckrát prežutej téme. No nakoniec k ničomu inovatívnemu nedochádzajú a ostáva trochu pocit cieľa určeného pred samotným skúmaním, navyše cieľa obohraného. Napriek tomu film stojí za pozornosť, aspoň snahou o niečo nové, či už sa to podarilo, alebo nie. ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Na súčasnú dobu veľmi aktuálny dokument, ktorý by si mali pozrieť hlavne tí, ktorí nenútene podľahli hlúpostiam typu chemtrails, organizované vraždenie vakcínami a podobne. Na niektorých záberoch je pekne vidieť, ako súčasné technológie a sociálne siete infiltrujú otrasné a skazené myšlienky z minulosti v podobe Hitlerových nacistických bludov naratívne prejavovaných aj v súčasnosti. Možno sa to nezdá, ale je to dokument s veľkým odkazom pre súčasnú generáciu a hlavne toho, že opakujúce sa chyby môžu priviesť ľudstvo k rozvratu. 80 % ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama