Reklama

Reklama

Dokonalá planeta


Počasí (E03)

(epizoda)
Velká Británie / Německo, 2021, 58 min

Obsahy(1)

Žijeme ve světě s bouřlivou atmosférou. Formují se v ní mračna, která silné větry ženou do všech koutů světa a přinášejí do nich ve formě srážet sladkou vodu. Bez toho by naše dokonalá planeta jednoduše nemohla fungovat. Veškerý život na souši závisí na počasí. Všichni víme, že počasí se dokáže zásadně změnit během pár dní, někdy dokonce i v průběhu hodin. Celoroční charakter počasí je ale stabilní po tisíciletí. A na této spolehlivosti je život závislý. Každý rok v říjnu způsobí počasí v tomto malém kousku lesa v Zambii dramatickou změnu. Začnou se formovat bouřková mračna… a přesně v tuto chvíli sem začnou přilétat první kaloni plaví. Mají za sebou stovky, někteří i tisíce kilometrů… Přesto sem všichni dorazí ve stejný čas. Vědí, že bouřkové deště umožní, aby dozrály plody nespočtu ovocných stromů rostoucích v okolí. A kaloni si tuto hojnost potravy nechtějí nechat ujít. (Česká televize)

(více)

Recenze (3)

Marze 

všechny recenze uživatele

Asi nejbizarnejsi je zniceni stovek hnizd ptaku vlh pestrych sesuvem brehu, plaze obarvene do cervena miliony a miliony vylihlych cervenych krabu a hrosi tisnici se v posledni bahnite voda pri nejvetsim suchu za poslednich sto let v dusledku klimaticke zmeny. Ja jim vsechno, co me nesezere driv. Mnozstvi vod protekajici na Zambezi Viktoriinymi vodopady se v poslednich letech zmensilo na polovinu. Turiste se nebudou mit brzo cim dojimat. ()

UhLee 

všechny recenze uživatele

Člověku plesá srdce, když vidí jaká krása se skrývá za dveřmi našich domovů. Velbloudi, kteří vycítí vodu až na 50 km, nebo miliony malých krabíků, které se snaží přežít. O to víc mě poté zasáhnou záběry trpících zvířat v důsledku klimatických změn, které máme na svědomí právě my lidé. Neničme tuto krásu kolem nás a snažme alespoň málo pomoci. Respekt všem, kteří se snaží s tímto nehezkým osudem naší planety něco udělat. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama