Romantické drama vypráví fiktivní příběh architekta Gustava Eiffela (Romain Duris), kterého ke stavbě kovové věže, jež ponese jeho jméno, inspiruje setkání s tajemnou ženou Adrienne (Emma Mackey). (HBO Max)

rigby

Až moc klidný, téměř sterilní film. A přitom to mohla být báječná podívaná, jakou Francouzi umí. Potenciál to má veliký, avšak nevyužitý. 3- ()

Sopholojong

Prilis konvencna "zabozrutska" story o jednom sialencovi, ktory sa nebal zmenit svet. Socha slobody a tu opisovany pribeh vzletov i padov pocas budovania legendarnej "Eiffelovky". Vynikajuca vyprava a kostymy Pariza pocas priemyselnej revolucie, zrucne podporne efekty imidzu rozostavaneho monumentu v pozadi i popredi. Lenze aj prispata rezia, televizne herecky vykony, priemerny Desplat a sterilna atmosfera. A Emma Mackey tu vyzera ako "proklate pichatelny" klon Margot Robbie (i cecky ukazala). ()

sha.piro

Na tento snímek jsem se dlouho těšil. A jaké byly me pocity po jeho shlédnutí? Inu, Romain Duris a Emma Mackey by se mi jako pár zamlouvali více spíše v jiném filmu. Zde jsem od života i odkazu Eiffela očekával více a ona smyšlená romance tomu zbytečně vzala spoustu času. Ne že by se ale jednalo o špatný film. Ono vidět hrát Emmu Mackey v čemkoliv je příjemné, protože ona hrát nejen umí, ale její herecký styl je tak osobitý, že se často přistihnu, jak se soustředím více na něj, než na to co se děje okolo. Například scéna, kdy spolu oba protagonisté tančí, je ze strany Emmy tak neskutečná, až z toho člověku běhá mráz po zádech. Ona je schopna zahrát naprosto cokoliv. Romain je taky fajn a tahle role mu sedla, ale myslel jsem, že se zde budou tvůrci snažit Eiffela přiblížit lidem o dost více. ()

MrAldridge

Těšil jsem se na film, který se bude spíše točit okolo technických fines a dozvím se dramatickým způsobem, jak se stavěla jedna z nejvýznamnějších technických památek. Místo toho jsem 2/3 času sledoval nezáživné milostné scény a depresivní retrospektiva s nějakou, pro tento film, naprosto zbytečnou ženskou. Velké zklamání. ()

Dieman

Film který překvapil. Člověk si ho pustil u tchýně po nedělním obědě něco jen tak, aby čas plynul a nebylo jen trapné ticho, když není co prohodit a kupodivu nás všechny upoutal svým zpracováním. Nakonec jsme seděli a jen se dívali. Film je opravdu milým překvapením. Dobře zahraný a vše to okolo se hezky doplňuje. ()

joe196666 odpad!

Lhát se nemá, a to ani když se to předem avizuje. Životopisný film je životopisný film a ne sci-fi. Gustav Eiffel měl jistě hodně bohatý osobní život na to, aby mu scénáristé museli vymyslet zcela jiný. Anebo jsou filmařsky impotentní. Film je jinak solidní a dal bych mu pěkné 3*. Ale takto nemohu jinak než ODPAD! ()