Bloody New Year

• Velká Británie Horror Hotel
Horor / Mysteriózní
Velká Británie, 1987, 90 min

Parta mladých ztroskotá na ostrůvku, kde najde útočiště v hotelu jako vystřiženém ze starých dobrých časů. Tam ale řádí nadpřirozené síly. (Netflix)

Astaroth12

Začiatok na kolotočoch mi prišiel celkom svižný, ale i bláznivý či divný, lebo som celkom nepochopil, prečo sa to cele udialo. Potom naša partia mladých je na loďke a uprostred oceána narazia na kameň, čo určite nie je až tak podivné a tak sa naši stroskotanci dostanú na ostrov, kde je hotel, ktorý ako keby zastal v čase. A práve tam to začína byť celkom chaotické a zmätene. A tak každá zo scén, ako keby chcela mat svoj príbeh a dôsledku toho dochádza k čoraz väčším prešľapom. Je pozoruhodne, že film čerpá z veľa zdrojov, ale čo už pozoruhodné nie je, že to robí strašne roztržito. Keby to vzal do rúk schopnejší režisér, určite by z tohto spravil obsahovo zaujímavejšie dielo a nebol by to až tak strašný mišmaš, ako je to práve tu. Trikovo mi to prišlo ako niečo medzi O statočnom kováčovi a Nebojsa a ani tu som sa nebál. Film ma ani tak nenudil a rád som si zaspomínal na staré filmy, ktoré tento film kopíruje aj keď sa im v ničom nemôže rovnať. Ani si nepamätám, či som videl film, ktorý ma v sebe toľko subžánrov ako práve  tento a to bol najväčší kameň úrazu, je toho tu veľa, ale niekedy je menej viac. Ale aj tak som rád, že som ho objavil a videl. Slabé 3*. ()

gumli

Veľmi dobrý horror,žiaľ veľmi málo známy.Čo je dosť veľká škoda.Samotnému filmu sa síce dajú vytknúť vykrádačky z iných horrorov,aj to že akýsi pozliepaný z rôznych horrorovych žánrov,čo môže niekomu vadiť.No celkovo je veľmi dobrá horrorova atmosféra,niekedy je to naozaj husté,no je tam aj zopár komických momentov,ale s mierou,takže tu nejde o nejaký komediálny horror. ()

Gorehound

Film nenudí, a z očividne nízkeho rozpočtu tvorcovia vyžmýkali čo sa dalo, pointa je vcelku originálna, ale... Tu sa ukáže inšpirácia Shining, tam Nočnou morou z Elm street, inde Evil dead, a kde by mali tvorcovia pritvrdiť a vytasiť sa s parádnymi gore efektami, ostane len taký nemastný neslaný úmysel. Taktiež toho pobehovania po ostrove je niekedy až veľa, prospela by hutnejšia atmosféra a koncentrovanejší dej, človek občas stráca pozornosť. Inak je to fajn a občas i ambicióznejšie béčko, ktoré malo na viac. ()

hladass

V případě Bloody New Year mohlo jít o opravdu dobrý film, nápad zkombinovat několik hororových subžánrů (slasher, ghost, haunted house, gore, demons, splatter) a komedii, zní v mých uších docela dobře, věřím, že taková Troma by si s tímto nápadem, zejména pod taktovkou Kaufmana, poradila se ctí... Což se v tomto případě nestalo... Samotná levnost a viditelná béčkovost mi vůbec nevadí, naopak tyto kousky vyhledávám, že film vykrádá všechny horory široko daleko okolo, taky ne, ale že je to velký chaos a k tomu z větší části dost nudný a bez atmosféry, už ano... Pár slušných nápadů, ucházející hudba a pěkné masky film už nezachrání... ()

George Stobbart

Pomerne zvláštny horor o partii mladých, ktorým sa počas plavby dobabre loď a ocitnú sa pri zdanlivo opustenom pobrežnom hoteli. Samozrejme sa v ňom začnú správať ako doma, no zároveň sa tu začnú diať aj veľmi čudné veci. Film sa mi zdal netypický tým, že v sebe spájal veľké množstvo subžánrových hororových motívov a takmer do polovice filmu nebolo jasné, ktorým smerom sa bude uberať. A tak na nás na začiatku dýchne slasherová atmosféra, ktorá začne po chvíli zaváňať duchárčinov, až sa dostane k téme haunted house, k čomu sa však objaví neaký ten náznak časového posunu, ktorý vystrieda štýl vidieckych buranov a nemalú úlohu zohrajú aj démoni. Problém filmu však je, že len málo z toho je spracované dostatočne strašidelne či presvedčivo a dokonca som sa miestami nudil. Atmosféra 80´s je celkom fajn, hlavne zo začiatku, pochybné triky a správanie postáv sa v takýchto filmoch (väčšinou) dajú odpustiť a chválim aj hudbu. Povedal by som, že ide o divne pozliepaný, ale pozerateľný kúsok, ktorý miestami vykráda slávnejších filmových kolegov. ()