Reklama

Reklama

Luzzu

  • Slovensko Luzzu (festivalový název)
všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Luzzu je tradiční dřevěný typ lodi maltských rybářů. Stejnojmenné dokumentárně-realistické drama je mimořádně vyzrálý, autenticky působící debut producenta, scenáristy, režiséra a střihače Alexe Camilleriho. Film se odehrává mezi maltskými rybáři, řada z nich také ve filmu hraje. Hlavní hrdina snímku Jesmark Saliba svou luzzu zdědil po svém otci. Rybáři mimo korporátní prostředí, kteří se neúčastní neekologického průmyslového lovu, málo vydělávají a čelí značnému sociálnímu tlaku. Jesmarkovi se navíc nedávno narodilo dítě, a právě snaha zajistit rodinu ho vede do prostředí nelegálního lovu. Luzzu vypráví o obtížích evropské nižší střední třídy žijící nad hranicí chudoby i o ztrátě tradic. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (8)

Jhershaw 

všechny recenze uživatele

Jestli na letošním KV festivalu vidím nějaký trend - filmy, na které jsem se těšil, spíše zklamávají, a největší radost jsem měl z filmů, od kterých jsem neměl žádná očekávání. Na Luzzu jsme šli jen a prostě proto, že jsme se nedostali na film "vedle" a jen jsme přeběhli do další fronty. Po Pírkách mě i dost odrazovala anotace, pojednávající o autentickém zachycení chudoby... ale nebojte! Co je v Pírkách špatně, je tady dobře. Hlavní postava, rybář, to nemá jednoduché, ubývají peníze, přibývají problémy, ale vidíme tu nějakou snahu se svou situací pohnout i dilemata, která jsou před rybáře položena. A co musím pochválit - herecké výkony rybářských neherců jsou skvělé! ()

VencaBedlak 

všechny recenze uživatele

Film ukazuje život rybáře z Malty, který miluje rybaření, ale díky velkým korporacím je to téměř nereálné. Jasmark má rodinu s dcerou, která trpí malým příjmem potravy a nemá peníze aby dokázal problém vyřešit a rodinu uživit. Put sebezáchovy ho zanáší do těžkých rozhodnutí, aby uživil sebe a své nejbližší. [4/5*] Film ukazuje reálnou a vážnou problematiku v systému, která ve všech odvětvích kazí živobytí maloobchodům (v našem případě rybářům), kteří se snaží sami na sebe uživit. ()

Reklama

Doldus 

všechny recenze uživatele

Je to celé takové...fajn. Zkoumá cílovou komunitu i jedince v ní s velikým citem, bez přehnaného patosu, velice realisticky, ale rozhodně tu není typicky artová unylost a obsedance s jakože "poetickými" záběry (předlouhé záběry na strnulou tvář a podobné ptákoviny). Témata individuální hrdosti, tradice a morálních ústupků se tu krásně a bezbolestně prolínají v řemeslně skvěle odvedeném celku. Zemité a divácky přístupné drama, které si na nic extra nehraje (formálně je to naprosto úměrné obsahu), ale nakonec se ve vší té záplavě lichých pokusů extra stává. ()

angloumene 

všechny recenze uživatele

Luzzu je takový obyčejný příběh obyčejných lidí a stejně nevýrazný pro mě byl i on sám. Předvídatelný děj, který oživí snad jen zamyšlení se nad nečekanými dopady působení EU. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama