Coartada en disco rojo

• Itálie Due volti della paura, I (více)

Karlos80

No moc mě tento film nepřesvědčil, a to i přes silné lákadlo v podobě hvězdného a skutečně talentované hereckého obsazení (kdy ženy-herečky Strindberg a Paluzzi tu vypadali fakt úžasně), příběh ač banální tak špatný není, ale spiknutí bylo bohužel už slabší, vraha nebo člověka který by mohl mít tento špinavý záměr, lze celkem jednoduše identifikovat, poté co zabije prvního člověka. Vražd tu ale celkem moc není, vlastně jen ta v úvodu a pak druhá ve finále (značně hořké, které se mi docela líbilo) na klinice, o násilí se tu tedy taky moc mluvit nedá, a krvi rovněž, tedy až na tu zmiňovanou skutečnou operaci srdce-dlouhou doplňkovou scénu, která nevím proč tu vůbec byla a jaký měla účel, je ale fakt že občas jsem skutečně odvracel zrak, ne tohle, ač mám krev v podobných filmech rád a nevadí mi, tak nemusím, a to už od mala). Žánroví herci (hlavně z gialla kam spadá i tohle rádoby-giallo) tu nebyli až tak přesvědčiví a výrazní jako v jiných, a nakonec i daleko lepších svých filmech, nikdo z nich se mě nedotkl, atmosféra a napětí je tu téměř nulové, film je pomalý, nudný-bez větších zvratů a vzrušení, chudý na nápady, a není tu zastoupena ani nahota, hudba ale docela ušla, podobně jako dobrá kamera a místy krásná scenérie. Zapomenutý film pro příznivce žánru nebo jen pro jeho kompletisty. Od Demicheliho doporučuji především skvělé poliziesco "Ricco", kde se nudit určitě nebudete. ()

pepua

V této průměrné kriminálce stojí za pozornost pouze cesta pacientky na nemocničním lůžku na operační sál (kamera a výborná atmosféra) a operace samotná; operuje se srdíčko a takové hezké detailní záběry v Ordinaci v Růžové zahradě neuvidíte. (Dle komentáře na imdb se jedná o opravdovou operaci.) ()