Reklama

Reklama

Umění špionáže

(TV seriál)
  • USA Spycraft
Dokumentární
Česko / USA, 2021, 4 h 31 min (Minutáž: 29–38 min)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Činnost tajného agenta je smrtelně vážná věc, přičemž všelijaké pomůcky a technologie, jež byly za tím účelem vyvinuty, jsou odjakživa přinejmenším stejně důležité jako osoby, které je používají. (TV Spektrum)

Recenze (10)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Na jednej strane sme sa dozvedeli dosť veľa zaujímavostí zo sveta špionáže, hoci určite odhalených bolo tak 10%, ako to funguje sa dozvie fakt asi len tajný agent. Až sa človek poteší, že vlastne ten James Bond vôbec nie je na úrovni sci-fi, ale tie vymoženosti sú reálne. Negatívom je jednostranná štylizácia v prospech dobrej Ameriky a zlého Ruska a východu, prakticky v každej časti sa spomína Rusko, Čína a Severná Kórea ako mega hrozba. Ja nie som teda žiadny rusofil, ale pokiaľ viem, nie ruské vojská, ale tie americké sú v blízkosti ruských hraníc. Takéto čierno-biele dokumenty potom strácajú na kvalite. ()

Marze 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Osm dilu je rozcleneno podle spionaznich oblasti. Uvidite analytiky,byvale spiony,historiky,herecke vlozky dokudramatu,pktere nemam moc rad,dokumenty,animace a pribehy. Informace jsou podavany letem svetem a strih je take velmi rychly. Nestranne je to castecne, to posudte sami,ale nejaka propaganda srzdene valky to neni. Krome tohoto obdobi se pojednava take o soucasnosti. Pobavily me cinske drony ve tvaru ptaku,ktere ve vzduchu nerozeznaji ani sami operenci. ()

Reklama

akiba 

všechny recenze uživatele

Na jednu stranu zajímavý seriál, ale zároveň velmi jednostranný, nevyvážený a po celou dobu nenápadně proplétaný cílenými politickými komentáři. Vše viděno optikou dobrých USA a zlých mocností na východě. Masivní špionská a diverzní historie USA jakoby neexistovala (třeba špiónská kauza z Německa 2014, nebo akce CIA v půlce světa) Ke své škodě se seriál zabývá většinou již medializovanými aférami, o kterých bylo vše někde řečeno. Průmyslová špionáž u přátel, infiltrace na Blízkém východě, budování krycích organizací – nic... Vše jen dobrodružně černobílý scénář a la James Bond, s průběžným morálním hodnocením různých států. Hořký pocit, že jde o záměrnou agitaci pod rouškou infotainmentu, to celé úplně shazuje. ()

rublik05 

všechny recenze uživatele

Překvapivě velice poutavý dokument plný zajímavých informací ze světa špionáže a špionážních technik. Oceňuji střízlivou stopáž jednotlivých epizod a také fakt, že se každá epizoda věnuje jinému tématu, tudíž každá nabízí jiné zajímavosti. Potěšila mě i spousta reálných příkladů, jak se co stalo, popřípadě osudy různých známých či méně známých špionů. Obsahově tudíž nelze této minisérii nic vytknout. Jediný problém jsem měl s neustálým vnucováním politických názorů a do určité míry i snahy o ovlivňování ve vztahu k různým státům a mocnostem. Je mi jasné, že každý stát využívá svou zpravodajskou síť ke svému prospěchu, od toho tu také různé BIS, CIA nebo GRU jsou, ale vědomě natočit dokument tak, že je z něj jasně patrné, koho má divák považovat za správného, kdo je dobrý a kdo zlý, to opravdu nemá v objektivním dokumentu co dělat. Značně mu to ubírá na důvěryhodnosti a ve finále i na celkové kvalitě. Nebýt tohoto přešlapu, mé hodnocení by bylo mnohem vyšší. 7/10. ()

bigmatko 

všechny recenze uživatele

prekvapivo zaujímavé ale postupne sa v jednotlivých dieloch veci prelínajú. Zrejme to mohli celé vtesnať do jedného dvojhodinového dokumentu ale asi sa to producentom zdalo málo. Je to skôr také o histórií špionáže a dozvieme sa aj zopár útržkov z toho čo možno funguje aj teraz a samozrejme je to výrazne proamerické ale veď čo iné sme čakali. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama