poster

Za sklem (festivalový název)

 • španělský

  Tras el cristal

 • anglický

  In a Glass Cage

Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller

Španělsko, 1986, 110 min

Scénář:

Agustí Villaronga

Kamera:

Jaume Peracaula

Střih:

Raúl Román

Scénografie:

Francesc Candini

Kostýmy:

Andrés Urdiciaian
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bloody13
  ****

  Tohle je hlavně drásající psychothriller, horor to připomene jen zřídka. I přesto se může chlubit atmosférou natolik hutnou, jako chlapcovo semeno na ksichtě starýho pedofila. Navíc hodně znepokojivé téma okolo koncentračních táborů, tamních zvěrstvech a sexuálního násilí na dětech. Závěr pak podtrhne bezvýchodnou situaci z šílené posedlosti, kdy oběť věrně napodobuje dávné zločiny svého trýznitele. Must see...(5.6.2012)

 • Hunter2222
  ****

  Skôr sa jedná o dosť drsnú drámu s perfektnou hororovou atmosférou, a možno by sa dalo povedať, aj, že je tu trochu exploitationu. Mňa osobne tento snímok veľmi prekvapil svojím bezprostredným a rýchlo plynúcim dejom. Samozrejme keďže sa jedna o španielsko sú tu perfektné herecké výkon a k tomu sú postavy sympatické.(3.4.2010)

 • Sarkastic
  ***

  „Lidé jsou někdy hodně…divní.“ Trauma, posedlost, touha po nadvládě, pedofilie…kolem všech těchto „milých“ věcí se točí toto španělské drama s prvky thrilleru (rozhodně však nejde o horor a nejblíže mu je jediná lekačka na celý film). Co se týče mysteriózna, navzdory časté tmě/přítmí ho tam překvapivě moc není a navíc od 50. minuty jsou už na stole vyloženy definitivně všechny karty a divák „pouze” sleduje jakousi rekonstrukci (nutno přiznat, že docela působivou), která mu má zprostředkovat čemu byl Angelo a jeho vrstevníci vystavováni (ne že bych s hlavní postavou či snad jakoukoliv jinou nějak cítil nebo sympatizoval). A když už jsme u toho zobrazování vzpomínek, scény s dětmi by nesměly být tak „necitlivě“ sestříhané, aby se dostavil opravdu drtivý emoční efekt, jakože ten potenciál tu rozhodně byl (i když pak by s tím asi měly cenzura a slabší povahy problém…ale někomu, co tak čtu, to stačilo i takhle). Po všech těch rekonstrukcích pak navíc přijde závěrečná pasáž, která je hrozně naivní (až samoúčelná) a celkový dojem ještě víc sráží (v mém případě na ne zrovna čistý průměr). A možná je ještě brzo na to vynášet soudy, ale po 4 režisérových snímcích se pro mě Villaronga začíná stávat tvůrcem jediného (více podařeného) filmu, a to Tmavého chleba.(22.8.2014)

 • misterz
  ****

  Uf, tak režisér si tu toho teda naozaj dovolil veľa. Kontroverzné a nechutné. Horor, ktorý vás ani tak nevystraší po vizuálnej stránke ako skôr po tej duševnej. Ľudia v stave šialenstva a celkovej pošahanosti a perverznosti dokážu robiť hrozné veci, nehladiac na ideológiu. Tento snímok si už nikdy v živote nepustím. 75/100 Videné v rámci Horror Challenge Tour.(21.1.2016)

 • Flipnic
  *****

  Zde forma jasně vítězí nad obsahem, resp. dějem ... Ono se toho ve filmu totiž moc neděje, 100 minut v podstatě o ničem. Nebo o nečem, ale děj se nikam neubírá, zůstává stát na stanovené situaci a pouze se mírně obměňuje a mírně graduje ... Od poloviny již i docela nudí a pokud bych měl přihlížet hodně i k ději a vyústění filmu, za plný počet by to nebylo. Ovšem forma, jakou je film zpracován, atmosféra, prostředí, herci, kamera, kamerové záběry a některé "tabu scény" - např. vraždění dětí, jejich zneužívání apod., dále ten šííílený stroj na udržení dědka při životě a jeho monotónní depresivní a nervy drásající zvuk ... to vše dává dohromady zážitek tak silný, tíživý, perverzní a bezvýchodný, že film hodnotím naprosto plnou měrou. Navíc před sledováním filmu je zbytečné mít jakékoliv představy o něm ... výsledek bude úplně jiný. Nic podobného jsem osobně nikdy neviděl ...(7.6.2010)