The Chubbchubbs!

• Slovensko Chubb Chubbs
Krátkometrážní / Animovaný / Sci-Fi / Komedie
USA, 2002, 6 min

ChubbChubbs predstavujú mimozemské stvorenia, ktoré napadnú planétu, na ktorej sa nachádza úprimný, ale nemotorný hrdina Meeper a spievajúca diva ZyZaks. Meeper sa údatne pokúša varovať hosťov Ale-E-Inn, že im hrozí nebezpečenstvo. Zrazu sa ale sám ocitne zoči-voči najpríšernejším stvoreniam v galaxii. (genetique)

curunir

Hlavnou prednosťou tohoto krátkeho animovaného filmu sú postavičky, ktoré v ňom učinkujú. V bare nájdeme pohodlne si posedávať a popíjať koktail Votrelca, kúsok ďalej sa pretláča Deart Vader s Yodom, neskôr sa na scéne objaví aj Jar-Jar-Binks. Osobitnú kapitolu potom tvoria kuriatka, ktoré my s časti pripomínali Gremlins a ktoré rozhodne nevyzerajú tak nevinne, ako sa na prvý pohľad zdá a s ChubbChubbs, ktorý my mierne prípomínali Predátora si vedia naozaj ľahko poradiť. Film bol ocenení Oscarom a bol tiež nominovaní na cenu BAFTA a na Zlatého medveďa na filmovom festivale v Berlíne, podľa mňa sa však o nijak výnimočné dielo nejedná. Rozhodne nenudí, je však štandartne vtipný, avšak aj dosť predvídateľný bez náznaku nejakej pointy, ale dá sa tiež povedať, že o ňu asi ani tvorcom veľmi nešlo. ()

solskjaer

Jeden z nejzábavnějších a nejpropracovanějších krátkých snímečků, které jsem kdy viděl.Hlavně tedy v zábavě najde v krátkých filmech jen těžko konkurenta. Jde o příběh jednoho nesmírně nešikovného ale dobrosrdečného stvoření, kterého nikdo nebere vážně až si najde kamarády, které by nikdo nečekal. Všežravíé chubbchubbáky, kteří jsou podobní CRITERS ale tísíckrát nebezpečnější, jejich nebezpečnost bych přirovnal k Leelině drobečkovi ze seriálu FUTURAMA. ()

erazmus

Jsou krátkometrážní filmy, které můžu vidět znovu a znovu (Dva mrazíci, For the Birds, Oktapodi, One Man Band, Vincent, atd.). Pak jsou filmy, které mě zaujali zpracováním a myšlenkou (Možnosti dialogu, Logorama, Luxo, Kiwi!, atd.). Třetí velkou skupinkou jsou pro mě humorné oddechovky, ke kterým se ale nevracím a mají jen odlehčit čas (Mater and the Ghostlight, No Time for Nuts...). A přesně sem The Chubbchubbs patří. Animace je taková, no prostě sterilní, a příběh sice hravý, lehký, ale nic nového nepřinášející a zas taková sranda to taky není. ()

Matty

Perfektně naanimovaný výsek ze života jednoho průseráře lze vnímat jako parodii na sci-fi filmy (nechybí ani miláček všech Star Wars fanoušků Jar Jar Binks) i jako oslavu mezidruhového přátelství tak zvrhle optimistickou, že je těžké nezačít za zvuků závěrečné melodie instinktivně křepčit. A potom ty malé, roztomiloučké žluté potvůrky - dokud nevycenily zoubky, přál jsem si je mít doma. ()

Galadriel

Obrovské překvapení na které jsem narazila dost náhodou. Jedna ufounská hospoda ve které zpívá cca pětiprsá ufounská Aretha Franklin a ve které potkáme spoustu starých známých (třeba Yodu) a v ní pracuje jako uklízeč večný smolař snící o kariéře zpěváka... Tahle spousta nápadů na kratinké stopáži s optimistickým rozuzlením musí snad každého potěšit. ()