Reklama

Reklama

Svět faraona Chufua

  • Francie Le Monde de Khéops (více)
všechny plakáty
Dokumentární / Historický
Francie, 2019, 85 min (Alternativní 52 min)

Režie:

Florence Tran

Obsahy(1)

Jaký pokrok ve zkoumání doby faraona Chufua a způsobu vzniku slavných pyramid přinesly nedávné vykopávky uskutečněné více než dvě stě kilometrů od pyramid, na břehu Rudého moře? Francouzský dokument sleduje archeologickou expedici egyptologa P. Talleta... Dvě skupiny egyptologů, jedna situovaná uprostřed pouště pod vedením Marka Lehnera a druhá, kterou na břehu Rudého moře řídí francouzský egyptolog Pierre Tallet, odhalují nové skutečnosti o Egyptě doby faraona Chufua. Indicie, které dnes vycházejí najevo, jim umožňují poznat, jak dávní Egypťané při stavbě slavných pyramid zřejmě postupovali, vyzkoušet jejich pracovní metody a proniknout tak do některých tajemství těchto velkých stavitelů. Autentické záběry archeologických prací, natáčené v reálném čase po dobu několika týdnů, odhalují dávné metody, s jejichž pomocí tato úžasná veledíla lidstva mohla vzniknout. (Česká televize)

(více)

Recenze (6)

mira007 

všechny recenze uživatele

Francouzský dokument tvůrců a archeologů, kteří si pokládají otázku " jak to vlastně ti staří Egypťané postavili?" . Pokládá to moc otázek ale nedává žádné jasné odpovědi jak to vlastně bylo. zajímavé téma, nudné zpracování. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Dosť nudný dokument, ktorý rieši hlavne to, ako mohli ľudia pred toľkými tisíc rokmi bez techniky preniesť ťažké kamenné kvádre. Ako by sme na to mohli prísť. Celkovo naozaj nepútavé spracovanie a z tej nudy vás prebudí len spomienka na dovolenku v Egypte a ich hnačku spôsobujúcu stravu. ()

subic 

všechny recenze uživatele

Já se na ta místa rád dívám... každá snaha o to, jak vytvořit a přemístit kvádry, ze kterých jsou postavené pyramidy, je jistě chválihodná... ale jinak ta vata, ty pseudoteorie o tom, jak neustále znásilnovat historii a dále potvrzovat obraz svět, který vznikl ve druhé polovině 19. století. Přitom prof. Davidovits vydal svou legendární knihu Bible měla pravdu už v roce 2005... ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama