poster

El látigo contra Satanás

 • anglický

  The Whip versus Satan

Dobrodružný / Dokumentární / Horor

Mexiko, 1979, 80 min

Hudba:

Raúl Lavista

Producenti:

Roberto Rodríguez

Střih:

Ignacio Chiu
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (2)

 • hladass
  ***

  Mexiko má mnoho superhrdinů, kteří se nebojí postavit zlým silám přirozeným i těm nadpřirozeným... Z klasických třeba El Santo, El Gato Negro nebo asi nejznámější, EL Zorro... A právě tomu, jako by z oka vypadl hrdina tohoto filmu, El Látigo... Maskovaný muž v černé, který za pomocí svého biče zachraňuje malé městečko terorizované kultem uctívačů Ďábla... El Látigo contra Satanás je klasická mexická báchorka balancující na pomezí dobrodružného westernu, hororu a lehké parodie... Nízký rozpočet sice vykukuje z každého záběru, režisér ale i tak dokázal sem tam vykouzlit docela působivou atmosféru, herci nejsou vůbec špatní a když člověk přejde dnes už asi jen úsměvné masky, může se docela dobře pobavit... Já se bavil...(5.7.2016)

 • Mariin
  ***

  Další mexická raritka, ukázkový trash, něco jako směs dobrodružného žánru o Zorrovi a mysteriózní pohádky (nejde o horor!). Točeno v Guatemale ve zříceninách mayského města Tikal. Najdeme tu prvky latinoamerického westernu a několik málo scenérií gotického románu (ztemnělé chodby, ruiny chrámu, barevné efekty), odhadem se příběh odehrává koncem 19. století. Hlavní hrdina El Látigo (Bič) se vydává za astrologa a znalce východních moudrostí, ve skutečnosti je to hrdina, který používá bič jako zbraň. Pomáhá obyvatelům městečka proti stoupencům satana. Katolický kněz, jak je obvyklé v mexických filmech, stojí na straně dobra, se za každou cenu snaží ochránit dceru guvernéra Auru před fanatismem a pověrčivostí obyvatel v souvislosti s bouřící sopkou v blízkosti městečka. - Je to neskutečně naivní, uctívači ďábla vypadají jak neschopní oškliví indiáni, herecké výkony jsou - až na tři hlavní postavy - prkenné, ale přesto film pobaví. Rád se podívám na další podobné mexické braky (které jsou principiálně dobré a dobro v nich nakonec zvítězí). Crevenna takových odpadků vyprodukoval přes stovku (!), ale u nás jsou těžko dostupné. Dík hladassovi za titulky.(22.7.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace