foto

Georges St-Pierre

  • nar. 19.5.1981 (36 let)
    Montréal, Quebec, Kanada
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Georges St-Pierre se narodil 19. května 1981 v kanadské provincii Quebec. Georges St-Pierre přezdívaný též jako „rush" nebo „GSP" je franko-kanadský bojovník ve smíšených bojových uměních MMA a je bývalý šampion welterové váhy v prestižní organizaci UFC. Je jedním z nejvšestrannějších a nejlepších bojovníků všech dob.

V roce 2013 na UFC 167 po kontroverzním vítězství a poslední obhajobě svého titulu nad Johny Hendricksem oznámil přerušení/ukončení své kariéry kvůli psychickému a fyzickému vyčerpání, které provázejí přípravy na každý jeho zápas a nemožnosti si zřídit funkční soukromý život. Je obecně známo, že GSP podniká nejtvrdší přípravy, aby dosáhl úspěšného cíle, což však zcela eliminuje možnost založit si rodinu a žít „normální" život. To, zda se GSP opět vrátí do octagonu UFC je zatím nejisté, každopádně bez předsudků se jedná o největšího profesionála a džentlmena tohoto sportu vůbec.

GSP je držitelem řady ocenění v MMA a jedná se o jednoho z nejpopulárnějších sportovců v Kanadě. O jeho popularitě svědčí i fakt, že v letech 2008, 2009 a 2010 byl sportovním kanálem Sportsnet jmenován Kanadským atletem roku, kdy porazil i nejlepšího kanadského hokejistu současnosti, jakým je Sidney Crosby.

Miroslav "Thanos" Bureš

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace