Reklama

Reklama

Lauryn Hill

Lauryn Hill

nar. 25.05.1975 (46 let)
South Orange, New Jersey, USA

Biografie (1)

Její příběh začal 25. května roku '75 ve čtvrti zvané South Orange v New Jersey. Vztah k hudbě získala Lauryn velmi brzy, již od mala ji totiž rodiče ukládali do kolébky ke spánku za zvuku starých nahrávek rhythm and blues. Už ve třinácti letech se jí dostalo prvního veřejného uznání, jelikož zazářila na prknech Harlemského divadla Apollo, kde před plným hledištěm suverénně zapěla song "Who's Loving You?". Kromě svědomitého studia byla navíc součástí školního… (více)

Zajímavosti (2)

Grammy Awards 2008 (2008)

  • Pět ze šesti nominací proměnila britská zpěvačka Amy Winehouse. Do USA však nepřiletěla, jelikož jí úřady kvůli drogovým skandálům odmítly udělit víza. Winehouse se tak stala historicky pátou sólovou zpěvačkou, které se podařilo získat za jeden večer pět zlatých gramofonů. Před ní to dokázaly jen Lauryn Hill, Norah Jones, Alicia Keys a Beyoncé. O jednu cenu méně obdržel zpěvák Kanye West, jehož deska "Graduation" byla zvolena nejlepší rapovou nahrávkou, West vyhrál i kategorii raper roku. (Paity)

Dreamgirls (2006)

  • Dreamgirls jsou založené na úspěšném broadwayském muzikálu z roku 1981 a praticky už tehdy se uvažovalo nad jeho filmovou verzí. V průběhu let se v obsazení vystřídaly Whitney Houston či Lauryn Hill a na režisérské stoličce chvíli seděl i Joel Schumacher. Film však narazil, když několik životopisných muzikálů komerčně ztroskotalo. Až úspěch Chicaga (r. Rob Marshall, 2002) podnítil producenty natočit vysněný projekt režiséra Billa Condona, který viděl původní muzikál, založený údajně na příběhu skupiny The Supremes, hned na premiéře 20.12.1981. (imro)

Galerie (4)

Reklama

Herečka

Host

Skladatelka

Dokumentární
2020

Why Is We Americans?

Ovládací panel

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama