Reklama

Reklama

Tomáš Michálek

Tomáš Michálek

Biografie

Zásadní mentorkou mu byla Věra Chytilová, díky které zahodil své předešlé životní plány a začal se věnovat filmu. Abolvoval FAMU pod vedením Jaromíra Kallisty. Produkoval debut Tomáše Pavlíčka Parádně pokecal (MFF Karlovy Vary) , dále festivalově úspěšné dokumenty Česká cesta a Nebezpečný svět Rajka Dolečka. Dále spolupracoval na experimentu Návrat dinosaurů a krátkém animovaném filmu Pérák.

Nedávno dokončil film Jana Němce Vlk z Královských Vinohrad, jenž soutěžil v Hlavní soutěži MFF Karlovy Vary, kde získal Zvláštní uznání Hlavní poroty. Film měl mezinárodní premiéru na MFF v Rotterdamu. Krátký animovaný film Plody mraků měl premiéru v soutěži na významném festivalu Annecy, Anifilmu, Cinekid a dalšíchch festivalech. Dlouhodobě zpracovává pozůstalost po kameramanovi Jaroslavu Kučerovi – vydal monografii, spoluorganizoval výstavu a dokumentární film vycházející z Kučerových objevených archivních materiálů s názvem Vědomí souvislosti. Produkoval také film Tomáše Pavlíčka Chata na prodej.

V roce 2016 byl vybrán do programu Emerging Producers za Českou republiku. V roce 2017 se zúčastnil prestižního workshopu ACE Trainig Days.

J.DeCoostka

Producent

Filmy
2022

Arvéd

2018

Chata na prodej

2016

Vlk z Královských Vinohrad

2014

Parádně pokecal

Dokumentární
2019

Jaroslav Kučera Deník

 

Jaroslav Kučera Zblízka

2015

Nebezpečný svět Rajka Dolečka

 

Česká cesta

Krátkometrážní
2017

Plody mraků (studentský film)

2016

Operní slavnost (studentský film)

 

Pérák

2015

Návrat dinosaurů

Herec

Režisér

Dokumentární
2019

Jaroslav Kučera Zblízka

Ovládací panel

Reklama

Reklama