Reklama

Reklama

Kevin Michael Clarke

Kevin Michael Clarke

Biografie

Kevin Michael Clarke je známý svou prací v televizních reklamách, televizních pořadech, celovečerních filmech a také jako profesionální hlasový umělec.

Když Kevin sloužil v Royal Air Force na počátku 80. let, začal svou hereckou kariéru v komunitním divadle a poté pokračoval ve svém domovském městě Southend-on-Sea v Anglii, kde se objevil ve více než šedesáti místních produkcích, včetně dramat, komedií a muzikálů. Mezi jeho nejvýznamnější role patří Seymour v „Little Shop of Horrors“, Gary v „A Slice of Saturday Night“, Dr. Dysart v „Equus“ a Judas v „Jesus Christ Superstar“.

V roce 1989 byl součástí týmu, který reprezentoval Spojené království v Bratislavě v Československu poté, co toho roku vyhrál finále britského festivalu jednoho dějství.

Kevin trénoval v Southendu v Londýně a na Actors' Workshop v Bostonu a v Praze. V roce 2009, po 3 letech života v Praze, se Kevin stal profesionálem. Na svém kontě má více než 200 hlasových a ADR záznamů a často vede workshop hlasového herectví pro místní herce.

Kevin také pracoval jako kouč dialogů pro významné herce, jako jsou Karel Roden, Karel Dobrý, Roland Møller či Alexandra Borbély, a také pro další etablované pražské herce.

Kevin "kevinmclarke" Clarke

Herec

Reklama

Reklama