foto

Barry Mendel

  • nar. 1963

Biografie

Barry Mendel je producent, dvakrát nominovaný na Oscara. První film, který produkoval, byl Jak jsem balil učitelku v režii Wese Andersona. Následoval Šestý smysl v režii M. Nighta Shyamalana, který byl nominován na šest cen Akademie včetně ceny za nejlepší film. Následně produkoval jeho pokračování Vyvolený a poté se vrátil ke spolupráci s Wesem Andersonem na filmu Taková zvláštní rodinka, který získal nominaci na Oscara za nejlepší původní scénář. Tato spolupráce pokračovala na filmu Život pod vodou, po němž produkoval režijní debut Josse Whedona Serenity.

Mendel poté přišel s nápadem na film Mnichov, který produkoval a který byl nominován na pět Oscarů včetně Oscara za nejlepší film (režie Steven Spielberg). Poté se vrátil ke spolupráci s Shyamalanem, jemuž produkoval kasovní trhák Stalo se. Dále produkoval režijní debut Drew Barrymore Vyfič! s Ellen Page a Kristen Wiig a další film s Ellen Page Peacock, ještě se Cillianem Murphym a Susan Sarandon.

V následujících letech se z Mendela a Apatowa stali častí spolupracovníci, spolupracovali spolu na produkci filmů Komici, Čtyřicítka na krku, Ženy sobě a Vykolejená. V roce 2014 produkoval Mendel muzikál God Help The Girl, který získal zvláštní cenu poroty na festivalu v Sundance a na němž spolupracoval se Stuartem Murdochem z Belle and Sebastian, který film napsal a režíroval.

(Aerofilms)

Producentská filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky